• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

hej mam takie pytanie bo zastanawiam sie nad kupnem procesora i myslalem o ktoryms athlonie 5200 np. bo w przypadku intela nie chce mi sie grzebac w biosie zeby zwiekszac taktowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jaka to pamięć?

PS. Możesz też poluzować timingi i wtedy sprawdzić, czy coś osiągniesz.


mokra skarpeta
Tak czy siak, aby podkręcić procek będziesz musiał wejść do BIOSu, ale jest też możliwość zrobienia OC spod Windowsa - tyczy się to obydwu producentów, trzeba mieć tylko odpowiedni program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 10:23, DJ Danielus napisał:

A jaka to pamięć?

PS. Możesz też poluzować timingi i wtedy sprawdzić, czy coś osiągniesz.


mokra skarpeta
Tak czy siak, aby podkręcić procek będziesz musiał wejść do BIOSu, ale jest też możliwość zrobienia
OC spod Windowsa - tyczy się to obydwu producentów, trzeba mieć tylko odpowiedni program.


DDR2 GeiL Dual Ultra 800mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 11:20, Szaqall napisał:

DDR2 GeiL Dual Ultra 800mhz

Nie dobrze.... Pierwsze pamięci które postanowiłem sprawdzić to GEIL ULTRA 4-4-4-12. Standardowe napięcie zasilania wynosi 2.1V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, chcę kupić cały nowy komputer, nastawiony szczególnie do gier, ale mam problem z wyborem procesora. Jestem zdecydowany na C2D, ale nie wiem na co mam zwracać uwagę przy wyborze, bo wiele się na tym nie znam a jak wiadomo każdy początkujący patrzy tylko na zegar i FSB, i dlatego nie wiem, dlaczego procesor E6600 jest droższy od E6750, a tylko niewiele tańszy od E6850? ;/ Proszę o wytłumaczenie i poradzenie jakiegoś procka albo z tych, albo z innych C2D, a także od razu (jeśli można w tym temacie) jakiejś dobrej płyty głównej pod to, ram ddr2 i możliwością SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

E6600 został już praktycznie wycofany - stąd ta cena.
Na dzień dzisiejszy szukaj proców z serii E8xx0 - nowe, mniej się grzeją, mają mniejszy pobór prądu i na BOXie osiągają do 4GHZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 19:29, blacklio2 napisał:

Podaj budżet jaki jesteś przeznaczyć na to i jakie elementy mają być w nim

Na to czyli na proc czy kompa? Na samą puchę chciałem wydać około 4-5k, ale tych 5 wolę nie przekraczać. Z mojego przykładowego zestawu wyszło mi ~4k zł. A po wypowiedzi DJ Danielus-a pooglądałem i pomyślałem o E8400. Jeśli chodzi o płytę to dalej nie wiem co wybrać, dla mnie wszystkie które obsługują wybrane przezemnie części są identyczne xD Na procka wydać chciałem 600-800zł max 1000, ale to jak myślałem jeszcze o quadzie ^^
Elementy- chodzi o części do płyty? gf8800gt, 4x1gb ddr2, dyski sataII oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to OK.
E8400 660zł
Foxconn P35A-S 360zł ew. Foxconn MARS
2X Transcend aXeRAM 800MHz CL4 2x1GB 340zł
2X WD AAKS 500GB 680zł
Palit Sonic 8800GT 840zł ew. Galaxy Cooler Master 680zł (8800GT)
Corsair 520W 330zł ew. be Quiet, Tagan, Seasonic
Pioneer 215 110zł
3320zł + buda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W pcprojekcie są (z tego co piszą). Sam nań poluję, ale zamierzam go kupić dopiero w lutym.

PS. A nie wiesz co się dzieje z pamiątkami? Transcendy, które zamierzałem kupić podrożały o 100zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 23:18, DJ Danielus napisał:

W pcprojekcie są (z tego co piszą). Sam nań poluję, ale zamierzam go kupić dopiero w lutym.

PS. A nie wiesz co się dzieje z pamiątkami? Transcendy, które zamierzałem kupić podrożały o
100zł!

pamięci DDR2 zaczynają ostro drożeć, nawet był o tym news
przez 2 tygodnie pamiątki które kupiłem podrożały o 20zł około

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 12:02, Onybic napisał:

pamięci DDR2 zaczynają ostro drożeć, nawet był o tym news
przez 2 tygodnie pamiątki które kupiłem podrożały o 20zł około

No właśnie.... Jak widać nie zdążyłem kupić i za podobną cenę miałbym nawet 4GB, a nie 2... Nie wiadomo czy ceny spadną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 12:04, DJ Danielus napisał:

> pamięci DDR2 zaczynają ostro drożeć, nawet był o tym news
> przez 2 tygodnie pamiątki które kupiłem podrożały o 20zł około
No właśnie.... Jak widać nie zdążyłem kupić i za podobną cenę miałbym nawet 4GB, a nie 2...
Nie wiadomo czy ceny spadną?

wiesz, popyt nadal jest wciąż duży na DDR2, na ddr3 jest na odwrot, podaz ogromna a popytu nie ma, dystrybutorzy beda chcieli sprzedac nadwyzki ddr3 i ceny ich spadna, ale tez nie sprowadza za duzo ddr2 bo im mniej ich na rynku tym wiecej kosztuja.. takie dziwne rzeczy ( troche odchył mam bo sie do egzama z ekonomii ucze xD), moze potanieja jak ktos wypusci na rynek duza ich ilosc, ale nie liczyl bym na to za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 12:02, Onybic napisał:

pamięci DDR2 zaczynają ostro drożeć, nawet był o tym news
przez 2 tygodnie pamiątki które kupiłem podrożały o 20zł około

ano drozeja i to jest znak ze czas DDR2 powoli dobiega konca, tak jak bylo swego czasu z SDRAM i DDR. Koszt pamieci w calkowitym koszcie zakupu komputera jest marginalny i sie poki co nie zmieni. Ale nie o pamieciach mialo byc - orientuje sie ktos moze do kiedy maja byc produkowane Athlony X2 ? moze tutaj tez trzeba sie spieszyc z zakupem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.01.2008 o 11:34, DJ Danielus napisał:

> DDR2 GeiL Dual Ultra 800mhz
Nie dobrze.... Pierwsze pamięci które postanowiłem sprawdzić to GEIL ULTRA 4-4-4-12. Standardowe
napięcie zasilania wynosi 2.1V.


a czy nie ma opcji wymiany biosu??? na taki z napięciem2.1v???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.02.2008 o 10:21, Szaqall napisał:

a czy nie ma opcji wymiany biosu??? na taki z napięciem2.1v???

Wymienić BIOS możesz na nowszy (pobrać ze strony producenta), ale jeśli płyta nie pozwala na więcej to BOSem nic nie zdziałasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli się niezamierza bawić w O/C to lepiej wziąść Athlon X2 6400+ bo jest w miare tani, czy nawet bez podkręcania lepiej wziąść core 2 duo który ma mniejsze taktowanie od 6400+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.02.2008 o 14:23, Ratefi napisał:

Jeżeli się niezamierza bawić w O/C to lepiej wziąść Athlon X2 6400+ bo jest w miare tani,
czy nawet bez podkręcania lepiej wziąść core 2 duo który ma mniejsze taktowanie od 6400+?

Taktowanie się za bardzo nie liczy. Takie E2140 (1,6 GHz) wygrywa z X2 4000+ (2100 MHz). Intel deklasuje AMD pod każdym względem. Bierz C2D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować