• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dla mnie najwazniejsza rzecza w nowych procesorach INTELA jest obsluga ich przez chipset P965. Tak wiec potwierdza to ze chipset P965 jest jednym z najbardziej udanych chipsetow pod intela. P965-DQ6 + E8400 (w drodze) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam właśnie zostałem w kropce, bo nie jestem pewien co do mojego procesora, myślę że ten drugi program sprawdzający popełnia jakiś błąd, ale zapytam specjalistów wszystko jest na zrzucie ekranu
Pozdrawiam, kindziukxxx

20080209155034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.02.2008 o 16:14, blacklio2 napisał:

Aplikacja ( gra ) źle rozpoznaje procka nie ma czym sie przejmować

czyli nie ma możliwości że mam Xenona na Northwoodie :) też tak myślałem, ale zawsze lepiej się upewnić, dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Chciałbym was zapytać o taką jedną rzecz. Otóż mam procesor Pentium D i chciałbym go wymienić na dowolny z rodziny C2D ( pewnie 2.0 lub 2.4 Ghz ). I stąd moje pytanie. Czy różnica pomiędzy tymi procesorami w aplikacjach multimedialnych będzie znaczna, lub raczej, bardziej przyziemnie, czy gry będą lepiej chodzić ? Od dawna zamierzałem wymienić go, ponieważ coś mi się wydaje, że mój 8800GTX przy takim procku się marnuje :( Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiesz. Narazie się o płytę główną nie martwię. Na tą chwilę, chodziło mi głownie o to, czy faktycznie nastąpi skok wydajnościowy. Jesteś może w stanie określić o ile wydajność się zwiększy ? Chodzi mi o czyste procenty. Załóżmy, przy C2D 2.4, ew. podkręconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siemanko = ] mam pytanie co sądzicie o procku Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX ?? Mam zamiar go kupić tylko nie wiem czy jest dobry i czy moze lepiej jakiegos innego kupic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2008 o 15:20, Kolumb95 napisał:

Witam
Mam zamiar kupić procesor Intel Core 2 Quad 6600.
Opłaca się go kupić, czy lepiej coś innego?


Zależy to od paru rzeczy:
- ile możesz na to przeznaczyc kasy
- do czego chcesz głównie wyk. kompa
- kupujesz kompa raz na parę lat czy planujesz co jakiś czas drobny upgrade
- kupujesz nowego kompa czy zmieniasz tylko proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nvidia znajduje się w trudnym położeniu: jeśli nie kupi AMD lub po zakupie straci licencje na technologie używane do procesorów x86 może zostać zmarginalizowana. Chociaż ma jeszcze atut w postaci przejętej firmy Ageia, jeśli zintegrowane CPU/GPU okażą się słabsze w obliczeniach fizyki.

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20080214105804_Analyst_Expects_N vidia_to_Acquire_AMD_Despite_of_Chances_to_Lose_x86_License.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.mam problem z moim procesorem,po pewnym czasie grania w niektore gry np Tibia komputer sie wylacza,inni mowiom ze to procek,nie wiem co mam zrobic zeby to naprawic.Na innych grach np Crysis gra sie nie wylacza i to jest dziwne ze procek bardziej grzeje sie na Tibii niz na Crysisie xD Aha mam procek AMD Athlon 3000+ 1800mHz Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2008 o 18:09, DJ Danielus napisał:

Sam zamierzam go kupić :) Obecnie niestety trudno z dostępnością. Procek bardzo dobry
i wydajny.


Dzisiaj bylem w sklepie i ma byc jutro dostawa dwoch sztuk tego procka akurat sie zalapie i szczesliwie nie bede musial dlugo czekac na niego xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 19:11, Ludvic napisał:

Dzisiaj bylem w sklepie i ma byc jutro dostawa dwoch sztuk tego procka akurat sie zalapie
i szczesliwie nie bede musial dlugo czekac na niego xD.

Też pytam i u mnie dostawa planowana jest na termin 20 luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 19:51, DJ Danielus napisał:

> Dzisiaj bylem w sklepie i ma byc jutro dostawa dwoch sztuk tego procka akurat sie
zalapie
> i szczesliwie nie bede musial dlugo czekac na niego xD.
Też pytam i u mnie dostawa planowana jest na termin 20 luty.


wiekszosc sklepow podaje ta date poniewaz action taka podal. Znajac zycie zanim wjedzie do sklepow to bedzie 25 luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 20:09, rafekx 12 napisał:

CZy może mi ktos powiedzieć cos o Intel core quad Q6600? Byłbym wdzięczny.Pozdro


Ta procek jest spoko ale porownaniu ze zwykla seria C2DUO bez rewelacji szczegolnie przy seri 6x.... Jesli natomist chodzi o serie E8x... to juz wypada mizernie. Tutaj masz porownie E6750 i Q6600:


http://www.tomshardware.co.uk/Intel-E6750-Q6600-MSI-Gigabyte,review-2973 1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować