• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.02.2008 o 20:17, DJ Danielus napisał:

Mam nadzieję, że zdążę przed świętami :)


napewno. Ja tez wlasnie juz odszukalem pudeleczko po swoim E6750 i czekam na wymiane na E8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 20:19, MLODY2K6 napisał:

> /.../juz odszukalem pudeleczko po swoim E6750 i czekam na wymiane > na E8400

Hmmm, E6750 to przecież całkiem nowy i całkiem dobry procesor. Powiedziałbym nawet bardzo dobry. Gdybym go miał, to jeszcze bym go nie wymieniał. Na jak duży wzrost wydajności liczysz? (ja wymieniam Pentium IV 2,8 na szynie 533, to daje mniej więcej 3x wzrost)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 20:55, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../juz odszukalem pudeleczko po swoim E6750 i czekam na wymiane > na E8400

Hmmm, E6750 to przecież całkiem nowy i całkiem dobry procesor. Powiedziałbym nawet bardzo
dobry. Gdybym go miał, to jeszcze bym go nie wymieniał. Na jak duży wzrost wydajności
liczysz? (ja wymieniam Pentium IV 2,8 na szynie 533, to daje mniej więcej 3x wzrost)


Czesc.
Wymienaim go poniewaz trafia sie okazja. Mam go 3 miechy wiec oddam go do kumpla do sklepu a on go sprzeda jako nowke a ja doplace do tego interesu 100zl i bedzie E8400. 100zl za 400mhz wiecej mnieszy pobor pradu i mniejsza ilosc ciepla to chyba rozsadna cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 21:00, MLODY2K6 napisał:

>/.../. 100zl > za 400mhz wiecej mnieszy pobor pradu i mniejsza ilosc ciepla to chyba rozsadna cena??

Tak, teraz sprawa jasna. Bo przedtem to nie bardzo wiedziałem po co taka zamiana... ja będę miał E8500, pewnie już za trzy dni. Z tymi procesorami, to tak, jak za Gomułki z pomarańczami. Płyną statkiem, płyną i dopłynąć nie mogą. Miały być już w piątek... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 21:06, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../. 100zl > za 400mhz wiecej mnieszy pobor pradu i mniejsza ilosc ciepla
to chyba rozsadna cena??
Tak, teraz sprawa jasna. Bo przedtem to nie bardzo wiedziałem po co taka zamiana... ja
będę miał E8500, pewnie już za trzy dni. Z tymi procesorami, to tak, jak za Gomułki z
pomarańczami. Płyną statkiem, płyną i dopłynąć nie mogą. Miały być już w piątek... ;-D



po co ci 8500 za duzo masz pieniedzy czy lubisz je wyrzucac w bloto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 22:17, MLODY2K6 napisał:

> /.../ > po co ci 8500 za duzo masz pieniedzy czy lubisz je wyrzucac w bloto??

Różnica w cenie (biorąc pod uwagę całość kosztów) duża nie jest a taki, powiedzmy, Core 2 Extreme Quad-Core QX9650 jest jednak za drogi. Dzisiaj to byłoby wyrzucenie pieniędzy w błoto. Może za rok, czy dwa kupię następcę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proc, dwurdzeniowy, tani (wiec AMD), godny polecenia, mozecie mi cos podpowiedziec? + ewentualnie plyte no niego (rowniez niedroga :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 22:44, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > po co ci 8500 za duzo masz pieniedzy czy lubisz je wyrzucac w bloto??

Różnica w cenie (biorąc pod uwagę całość kosztów) duża nie jest a taki, powiedzmy, Core
2 Extreme Quad-Core QX9650 jest jednak za drogi. Dzisiaj to byłoby wyrzucenie pieniędzy
w błoto. Może za rok, czy dwa kupię następcę...


to nie lepiej bylo sobie kupic E8400??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 22:46, MLODY2K6 napisał:

> > > /.../ > to nie lepiej bylo sobie kupic E8400??

A w czym jest lepszy od E8500? Jeden 3.00 GHz, drugi 3,16 GHz. Najprawdopodobniej z różnych części wafla, E8500 powinien być nieco dokładniej wykonany (teoretycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mowie ze jest lepszy ale jest sporo tanszy. najlepszym wyborem będzie zdecydowanie 3-gigahercowy model Core 2 Duo E8400. Jest tylko o kilkadziesiąt złotych droższy od modelu E8200 (2,66 GHz), a jest od niego wyraźnie szybszy i przy tym łatwiejszy w podkręcaniu (dzięki wyższemu mnożnikowi). Z kolei model E8500 jest już za drogi, a pracuje z zegarem tylko o 5% wyższym niż E8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.02.2008 o 22:57, MLODY2K6 napisał:

/.../ Z kolei model E8500 jest już za drogi, a pracuje z zegarem
tylko o 5% wyższym niż E8400

Przesiadka na nowy komputer wychodzi mi okołp 4,5-5k, więc te 5% wwydajności procka za mniej niż 10% jakoś przełknę. Na nowy komputer zaczynam zbierać następnego dnia po kupnie, więc jakoś zawsza uzbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. Czy nowe procesory AMD Phenom X3, będą pozbawione błędów w architekturze, które posiadały Phenomy X4 (błąd te chyba nazywał się TLB)?
2. Czy Phenomy X3, które teraz wyjdą będą już dostępne też na AM3 czy tylko na razie na AM2+?
3. W jakim procesie technologicznym będą wytwarzane nowe Phenomy X3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2008 o 15:07, Tomaszek92 napisał:

1. Czy nowe procesory AMD Phenom X3, będą pozbawione błędów w architekturze, które posiadały
Phenomy X4 (błąd te chyba nazywał się TLB)?

Od steppingu B3 w górę

Dnia 20.02.2008 o 15:07, Tomaszek92 napisał:

2. Czy Phenomy X3, które teraz wyjdą będą już dostępne też na AM3 czy tylko na razie
na AM2+?

AM2+, przecież nie ma jeszcze płyt głównych z AM3

Dnia 20.02.2008 o 15:07, Tomaszek92 napisał:

3. W jakim procesie technologicznym będą wytwarzane nowe Phenomy X3?

http://forum.pclab.pl/t288773.html przyjemnego czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2008 o 16:52, Tomaszek92 napisał:

Ale za jakiś czas będą.


Jak najbardziej ale AM3 = DDR3 a te ostatnie muszą jeszcze sporo stanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.02.2008 o 21:59, Alexx1 napisał:

To dobrze jeszcze mu dowalę. Zamontowałem dziś wiatraczek i testuje ile pociągnę.

Byle byś nie przesadził - zrób teraz testy i sprawdź:
- do jakiej temp. dochodzi
- czy jest stabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować