• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.03.2008 o 22:43, filip1-1 napisał:

czyli jak trzeba system wgrać samemu oni nie mogą i jak karta dźwiękowa i sieciowa jest
a i innego napędu nie brać sama nagrywarka starczy


Mogą ale akurat to lepiej samemu zrobić, sieciówkę i k.dzwiękową wystarczy spojrzeć na specyfikację płyty głównej.
Sama nagrywarka wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2008 o 22:59, blacklio2 napisał:

> czyli jak trzeba system wgrać samemu oni nie mogą i jak karta dźwiękowa i sieciowa
jest
> a i innego napędu nie brać sama nagrywarka starczy

Mogą ale akurat to lepiej samemu zrobić, sieciówkę i k.dzwiękową wystarczy spojrzeć na
specyfikację płyty głównej.
Sama nagrywarka wystarczy


czego lepiej wgrywać samemu jestem trochę laikiem w kompach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2008 o 23:07, filip1-1 napisał:

czego lepiej wgrywać samemu jestem trochę laikiem w kompach

Można to wyczuć po twoich opisach, bezpieczniej tym bardziej że kupujesz system
Pozostałych nie musisz wybierać, czytniki masz tutaj http://www.esc.pl/index.php?cPath=114_154 w uwagach napisz że chciałbyś mieć taki a taki zainstalowany dodatkowo myślę że nie będzie problemu.
Dodatkowe wyjścia USB posiada obudowa np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=8090 tak wiec potrzebowałbyś sam czytnik pamięci.

Nie pisz posta pod postem jak chcesz coś dodać lub poprawić masz przycisk Edytuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2008 o 23:36, blacklio2 napisał:

> czego lepiej wgrywać samemu jestem trochę laikiem w kompach
Można to wyczuć po twoich opisach, bezpieczniej tym bardziej że kupujesz system
Pozostałych nie musisz wybierać, czytniki masz tutaj http://www.esc.pl/index.php?cPath=114_154
w uwagach napisz że chciałbyś mieć taki a taki zainstalowany dodatkowo myślę że nie będzie
problemu.
Dodatkowe wyjścia USB posiada obudowa np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=8090
tak wiec potrzebowałbyś sam czytnik pamięci.

Nie pisz posta pod postem jak chcesz coś dodać lub poprawić masz przycisk Edytuj


a tobie w ile po złożeniu zamówienia przysłali kompa do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja odbierałem osobiście bo mam blisko, zobacz na opineo jakie są opinie sklepu. Zamówiony komp idzie kurierem kwestia 2 -3 dni

5000+ ma 2.6 Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2008 o 23:57, blacklio2 napisał:

Ja odbierałem osobiście bo mam blisko, zobacz na opineo jakie są opinie sklepu. Zamówiony
komp idzie kurierem kwestia 2 -3 dni

5000+ ma 2.6 Ghz


dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

planuje zakupic na dniach proc AMD Athlon 64 X2 (AM2) 5200+ BOX EE
dwa pytania do tego:
1) wersja EE jest energooszczedna i ponoc gorzej sie kreci niz ten stary Windsor 5200+ na 90nm, czy poza tym sa jakies roznice ? ja nie zamierzam go wcale krecic, wiec mi to wisi, zuzycie pradu za to bedzie bardzo wazne
2) jak sprawuje sie boxowe chlodzenie na tym procku? slyszalem opinie, ze nalezy je od razu wymienic na cos lepszego np. arctic, ale nie wiem czy to dotyczy bazowego procka czy tylko wtedy gdy chcialbym krecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.03.2008 o 22:47, Misquamaqus napisał:

Niestety edit minal wiec zapodam tutaj link do opini:

http://www.proline.pl/shop.php?id=gossip&fn=view&prodid=AMD+64+X2+5200+AM2 +B&produkt=Athlon+64+x2+5200%2B+s.AM2+BOX


thx, z tego co ludzie pisza to z grzaniem nie jest tak zle, ale boxowe chlodzenie glosne w stresie wiec chyba przyjdzie zainwestowac w jakiegos coolera. Co do pytania nr 1 nie znalazlem odpowiedzi, w sumie to wszystko jedno bo na bank nie kupie proca ktory ciagnie 1,5-2 razy tyle pradu. Za to mam dylemat: czy Windsor EE (czestotliwosc 2,6 Ghz) czy Brisbane na 2,7 Ghz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.03.2008 o 21:44, dobrakos napisał:

planuje zakupic na dniach proc AMD Athlon 64 X2 (AM2) 5200+ BOX EE
dwa pytania do tego:
1) wersja EE jest energooszczedna i ponoc gorzej sie kreci niz ten stary Windsor 5200+
na 90nm, czy poza tym sa jakies roznice ? ja nie zamierzam go wcale krecic, wiec mi to
wisi, zuzycie pradu za to bedzie bardzo wazne

nie wiem miałem wersje ee 5200+ - różnicy w prądzie aż takiej na rachunku nie zauważysz :P

Dnia 10.03.2008 o 21:44, dobrakos napisał:

2) jak sprawuje sie boxowe chlodzenie na tym procku? slyszalem opinie, ze nalezy je od
razu wymienic na cos lepszego np. arctic, ale nie wiem czy to dotyczy bazowego procka
czy tylko wtedy gdy chcialbym krecic?

cóż box jest głośny ale daje rady jak ci hałas nie przeszkadza to ok - ja wymieniłem go na jakiś went. wolnoobrotowy za 70 zł (nie pamiętam jaki w zeszłym roku miałem tego amd)
co do podkręcania - nie wiem czy warto bo cudów z nim nie zrobisz - sam procek oceniam bardzo dobrze - spisywał się elegancko i jak by nie możliwość taniej przesiadki na c2duo to bym nadal jechał na tym amd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hej ma pytanko, mam zamiar kupic intel core2duo wraz z płyta abita IP35-E, czy wykrece na niej procek na 3ghz? oczywiscie pamieci 2gb 800mhz firmy ocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.03.2008 o 14:03, mokra skarpeta napisał:

hej ma pytanko, mam zamiar kupic intel core2duo wraz z płyta abita IP35-E, czy wykrece
na niej procek na 3ghz? oczywiscie pamieci 2gb 800mhz firmy ocz


tak spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.03.2008 o 14:03, mokra skarpeta napisał:

hej ma pytanko, mam zamiar kupic intel core2duo wraz z płyta abita IP35-E, czy wykrece
na niej procek na 3ghz? oczywiscie pamieci 2gb 800mhz firmy ocz


Mam dokladnie ta plyte i pentiuma dual core 2160 ktorego spokojnie podkrecilem na boxowym chlodzeniu do 2,8 ghz. Mysle ze da sie wiecej ale na razie po prostu nei potrzebuje takiej mocy :) Na tym abicie sie swietnie kreca procki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mój procesor to Intel Celeron 2.4 Ghz czy zmienienie go na Intel Pentium D 3.0 Ghz da mi większą wydajność w grach - reszta kompa to:
-karta graficzna- Ati Radeon X1300
- pamięć RAM- 768mb
-dysk twardy- 80GB
-płyta główna Gigabyte GA-8IPE1000(-L) v2.0
-system operacyjny Windows XP Professional SP2
Właściwie chodzi mi o to, że tną mi się najprostsze gry takie jak Battlefield 1942, czy Rally Trophy ;/
Był już format w domu i w serwisie i to samo. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pentium D nie pójdzie bo płyta nie obsługuje tego proca, jak już to P4 Northwood/Prescott 3.0Ghz FSB 800 Mhz
plus wymiana grafiki na GF7300GT DDr3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie - czy użycie przejściówki (dołączanej do karty graficznej) DVI->D-SUB powoduje spadek jakości obrazu? Bo jak zauważyłem, to na starym Radeonie 9550 z bezpośrednim wejściem D-SUB pulpit wygląda ładniej (żywsze kolory itp.) niż na HD2900XT. Czy więc przejściówka może mieć tutaj na to wpływ?

EDIT
Ups, nie ten temat. Miało być w problemy z kompem...sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować