• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hej koledzy mam pytanie bo nie orientuje się za bardzo z tymi procami które są szybsze AMD czy Pentiumy bo ja już kilka opini słyszałem i jedni mówią tak drudzy tak.I co myślicie o tym procu Pentium 4 3,4 GHz na socket 478 warto taki kupić czy nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2008 o 22:22, Neo97 napisał:

Hej koledzy mam pytanie bo nie orientuje się za bardzo z tymi procami które są szybsze
AMD czy Pentiumy bo ja już kilka opini słyszałem i jedni mówią tak drudzy tak.I co myślicie
o tym procu Pentium 4 3,4 GHz na socket 478 warto taki kupić czy nie warto


Ja jednak jestem zwolennikiem Athlonów, ale ogólnie mówiąc nie polecam kupować Pentiumy 4, bo są słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.04.2008 o 22:22, Neo97 napisał:

[..] Pentium 4 3,4 GHz na socket 478 warto taki kupić czy nie warto

Warto tylko wówczas, gdy koniecznie chcesz zrobić użytek z posiadanej płyty głównej z tym złączem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2008 o 21:08, KrzyCH1995 napisał:

Planuję kupno nowego procka.
Jaki model wybrać:
Intel Core2Quad 2.40 GHz czterordzeniowy
czy ten nowy AMD jak on miał...Phenom?


No i dobre pytanie....
Zobacz. Majac dobrego procka na dwoch rdzeniach ma sie wieksza wydajnosc w grach niz na czterordzeniowcach.
Teraz ....za rok moze za dwa wejda aplikacje na cztery rdzenie i jak to bedzie ?.
Cos mi tu nie gra.
Jak by faktycznie pomyslec, ze za rok bedzie wiecej aplikacji obslogujacych cztery rdzenie to teraz jest okazja na zakup np. q 6600. Proc wydajny jak zloto tylko, ze teraz nie wykorzystany.
Jak to jest ?...czy za rok lub dwa lata bedzie trzeba miec proca 4 rdzeniowego, ale 4 ghz ?.
A moze teraz kupic 4 rdzeniowca i sie nie przejmowac straszeniem, ze w koncu 2 rdzeniowce wyjda z mody i trzeba bedzie kupic 4 jajowca ?.
Nastepna wyplata: kupuje phenoma x4 i bede czekac na inne propozycje.

Jak jestes za amd to bierz phenoma ...jak za intelem to quada.
Wszystko zalezy od tego jaka masz mobo lub jaka chcesz miec.

Gorzej bedzie gdy do nowych programow beda potzrebne nowe instrukcje zaimplementowane do prockow....to bedzie porazkaz 4 rdzeniowcami kupowanymi na przyszlosc.
Ehh...caly czas niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować