• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jakie temperatury procesora i5 2500k są w normie? W spoczynku mam 34-35 stopni, a podczas grania 55. Mierzone everestem. Laikiem jestem to wolę się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.05.2011 o 10:00, berbelek napisał:

Jakie temperatury procesora i5 2500k są w normie? W spoczynku mam 34-35 stopni, a podczas
grania 55. Mierzone everestem. Laikiem jestem to wolę się dopytać.


W sumie odrobinę powyżej normy (zapewne kiepsko wentylowana obudowa bądź syfna pasta na procku) ale mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Ostatnio standardowe chłodzenie procesora AMD Phenom II X4 940 zaczyna mnie doprowadzać do szału (brzmi jak przytłumiona suszarka do włosów). Zacząłem więc poszukiwać jakiegoś chłodzenia do niego (w sprawach chłodzenia jestem zielony). Jednakże natrafiłem na pewien problem. Mianowicie przy opisach prawie wszystkich coolerów jest "maksymalna głośność 25~ db". Jednak przy ich testach na różnych stronach podają, że w stresie wytwarzają hałas rzędu 60~ db. Mógłby ktoś w takim razie polecić jakiś sprawdzony cooler w granicach do 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.05.2011 o 13:06, Rizzan napisał:

Witam
Ostatnio standardowe chłodzenie procesora AMD Phenom II X4 940 zaczyna mnie doprowadzać
do szału (brzmi jak przytłumiona suszarka do włosów). Zacząłem więc poszukiwać jakiegoś
chłodzenia do niego (w sprawach chłodzenia jestem zielony). Jednakże natrafiłem na pewien
problem. Mianowicie przy opisach prawie wszystkich coolerów jest "maksymalna głośność
25~ db". Jednak przy ich testach na różnych stronach podają, że w stresie wytwarzają
hałas rzędu 60~ db. Mógłby ktoś w takim razie polecić jakiś sprawdzony cooler w granicach
do 150zł?


Flex + bq 120mm

http://www.cooling.pl/be-quiet-silent-wings-pure-120mm,produkt,552526.html?from_category=30_67

http://allegro.pl/chlodzenie-cpu-zalman-cnps10x-flex-pasywne-i1637885468.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, swego czasu głośno było o nowej technologii Sandy Bridge, która miała być wprowadzona do procków Intela. Da się jakoś rozpoznać po nazwie konkretnego modelu, na jakiej wersji rdzenia jest oparty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.06.2011 o 23:04, Virganius napisał:

Witam, swego czasu głośno było o nowej technologii Sandy Bridge, która miała być wprowadzona
do procków Intela. Da się jakoś rozpoznać po nazwie konkretnego modelu, na jakiej wersji
rdzenia jest oparty?


Chodzi Ci o to, jak rozpoznać procesory z serii Sandy Bridge? Cóż, każdy ma w nazwie i3, i5, bądź i7 i czterocyfrową liczbę, np. i5-2500, lub i7-2600. Czasem na końcu jest jeszcze literka "k", co oznacza, że procesor ma odblokowany mnożnik umożliwiający mocne podkręcenie procesora, np. i5-2500k. Są jeszcze niedawno wprowadzone Pentiumy na tą podstawkę, one mają w nazwie Intel Pentium G + 3 cyfry, np. Intel Pentium G620. W każdym razie wszystkie procesory Sandy Bridge są na socket 1155 (nie mylić z socket 1156).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zamierzam złożyć sobie kompa, który procesor polecacie do radka 6850:

AMD PHENOM II X6 1100T BOX 3.3 GHz / Black Ed., AM3
czy
AMD PHENOM II X4 975 Black Ed. BOX 3.6 GHz, AM3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2011 o 20:12, Jagged napisał:

Zamierzam złożyć sobie kompa, który procesor polecacie do radka 6850 /.../


Żaden z wymienionych. Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na procesor (i zapewne płytę główną) to wymyśli się coś 10 razy bardziej opłacalnego i wydajniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2011 o 22:50, Szynkars napisał:

> Zamierzam złożyć sobie kompa, który procesor polecacie do radka 6850 /.../

Żaden z wymienionych. Podaj budżet jaki możesz przeznaczyć na procesor (i zapewne płytę
główną) to wymyśli się coś 10 razy bardziej opłacalnego i wydajniejszego.



2200 bez monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2011 o 18:34, Jagged napisał:

2200 bez monitora


Rozumiem, że to kwota przeznaczona na cały komputer? Jeśli tak, to napisz do czego używasz komputera, czy do zestawu należy doliczyć jakieś peryferia, tj. system, klawiatura itp., oraz czy będziesz podkręcał procesor. Najlepiej te informacje zamieść w temacie o Modernizacji Komputera:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=56706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie jedna rzecz, a nie jestem zbytnio zorientowany w tym temacie. Dlaczego procesory Intela są drogie jak choinka w porównaniu do AMD? Przecież gry śmigają dobrze i na tym i na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nooo na dzien dzisiejszy to Intel robi troche mocniejsze CPU (np. i2500) od AMD, wiec gry mimo, ze smigaja dobrze i na tym i tym, na i5 2500 beda ''smigac'' szybciej niz np. na AMD z tej samej polki (oczywiscie mowie tu o bardzo wymagajacych tytulach, normalnie X4 955 wciaz jest bardzo dobry). A w zastosowaniach nie-growych roznice sa bardziej widoczne
No i Intel chyba nigdy nie slynal z niskich cen procesorow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.07.2011 o 16:42, wojcio102 napisał:

Od jakiegoś czasu ciekawi mnie jedna rzecz, a nie jestem zbytnio zorientowany w tym temacie.
Dlaczego procesory Intela są drogie jak choinka w porównaniu do AMD? Przecież gry śmigają
dobrze i na tym i na tym.


Procesory Intela (rozumiem, że mowa o Sandy Bridge) są trochę wydajniejsze w porównaniu do procesorów AMD na AM3. Poza tym jest jeszcze kilka rzeczy, które działają na korzyść Intela jak 32nm proces produkcyjny. Poszukaj testów tych procesorów to sam się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki obu panom za pomoc. Widać dużej różnicy nie ma, a różnice w cenie potrafią być czasami naprawdę widoczne.

Widzę, że odpowiedzieliście w tej samej minucie. Czyżby jakiś plan? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie który proc lepszy i którego opłaca sie kupic

Intel® Core™ i5-2400 (6M Cache, 4 x 3.10 GHz)

czy

AMD Phenom II X4 840 3.2GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a czy ogóle warto kupic AMD Phenom II X4 840 3.2GHz na AM3 ponieważ jest tańszy od intela np i5-2400 kosztuje ok 600 zł a za 650 kupie AMD Phenom II X6 1100T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.07.2011 o 20:47, czeku napisał:

a czy ogóle warto kupic AMD Phenom II X4 840 3.2GHz na AM3 ponieważ jest tańszy od intela
np i5-2400 kosztuje ok 600 zł a za 650 kupie AMD Phenom II X6 1100T


Phenom II X4 840 to tak na prawdę "wirtualny" Athlon II X4 650. Ten Phenom nie ma pamięci podkręcznej trzeciego poziomu, sprzedawcy z allegro wprost uwielbiają go dawać do gotowców. Zamiast niego lepiej kupić Athlona II X4 640, jest bardziej opłacalny i tańszy.
Co do i5-2400 - ten procesor jest wydajniejszy od Phenoma X6 1100T. Gry nie wykorzystują zazwyczaj sześciu rdzeni, a zanim zaczną masowo to minie sporo czasu. Reasumując lepiej wziąć i5-2400, jest sporo wydajniejszy. Pamiętaj jednak, że ten Phenom i i5-2400 są na zupełnie różne podstawki, do każdego z nich potrzebujesz innej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować