• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

aha a jak bym kupił inny procesor to bedzie ok bo i tak zbierałem na procesor to już nie warto im dawac wole kupic nowy a i jeszcze jeden problem nie mam już gwarancji skończyła sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 16:55, Kamilson914 napisał:

aha a jak bym kupił inny procesor to bedzie ok bo i tak zbierałem na procesor to już
nie warto im dawac wole kupic nowy a i jeszcze jeden problem nie mam już gwarancji
skończyła sie :(


Zaraz, spokojnie....

Zrob tak:

Kliknij "start" -> "uruchom" -> wpisz - msconfig i OK.
Pojawi sie tabelka, w ktorej klikasz na "rozruch''.
Nastepnie klikasz na "opcje zaawansowane", zaznaczasz ptaszka "liczba procesorow" i w polu wpisujesz 2.
Klikasz OK, w drugiej tabelce tez OK i "uruchom ponownie".
Jak komputer sie uruchomi, uruchom cpu-z i zrob fotke.
Wklej ja na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 16:55, Kamilson914 napisał:

aha a jak bym kupił inny procesor to bedzie ok bo i tak zbierałem na procesor to już
nie warto im dawac wole kupic nowy a i jeszcze jeden problem nie mam już gwarancji
skończyła sie :(

Czemu nie tylko pamiętaj ,żeby sprawdzic czy nowy procek będzie działał z obecną płytą główną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 16:34, Phenomenalny napisał:

Witam, posiadam procesor AMD Phenom II X6 1055T - moje pytanie jest proste - chciałbym
podkręcić go z 2,8GHz do 3,5GHz. Podkreślam że nie znam się na podkręcaniu i nigdy się
w to nie bawiłem. Także pytanie do was, macie jakieś porady w jaki sposób mógłbym go
podkręcić bez obaw że coś spartaczę? :) Słyszałem że ten procek ma opcje Turbo Boost
i podkręca automatycznie do 3,3GHz. Mam chłodzenie Scythe Mugen II więc nie będzie raczej
problemu z przegrzewaniem, a płyta główna to GIGABYTE 870A-USB3L. Z góry dziękuje za
pomoc.


http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkrecanie-procesorow-AMD-Phenom-I-i-II-t

Poszukaj w googlowniku poradnika do OC phenomow II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 16:34, Phenomenalny napisał:

Witam, posiadam procesor AMD Phenom II X6 1055T - moje pytanie jest proste - chciałbym
podkręcić go z 2,8GHz do 3,5GHz. Podkreślam że nie znam się na podkręcaniu i nigdy się
w to nie bawiłem. Także pytanie do was, macie jakieś porady w jaki sposób mógłbym go
podkręcić bez obaw że coś spartaczę? :) Słyszałem że ten procek ma opcje Turbo Boost
i podkręca automatycznie do 3,3GHz. Mam chłodzenie Scythe Mugen II więc nie będzie raczej
problemu z przegrzewaniem, a płyta główna to GIGABYTE 870A-USB3L. Z góry dziękuje za
pomoc.

Krótkie info na temat turbo mode
AMD Turbo Core
Oprócz dodatkowych dwóch rdzeni nowe procesory ze stajni AMD mają dodatkowe możliwości. Obsługują technologię AMD Turbo Core, która zmienia automatycznie mnożnik procesora w zależności od ilości obciążonych rdzeni. Na przykład gdy używamy aplikacji, które używają tylko do trzech rdzeni łącznie, ale potrzebujących szybszego zegara, mnożnik procesora zwiększa się i prędkość układu zmienia się na 3.7 GHz. Podczas używania aplikacji, która wykorzystuje więcej niż 3 rdzenie, prędkość CPU spada do swojej nominalnej wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 12:04, Growin napisał:

Ktoś mógłby poinstruować mnie jak podkręcić C2D E7200 2,53GHz?


Poniżej masz poradnik odnośnie podkręcania:
http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow
Jeśli chodzi o konkretne platformy, to szczególnie powinna Cię interesować zakładka "OC S775".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.09.2011 o 18:58, Kamilson914 napisał:

no to co zrobic jeszcze ?


Hmmm... system nie widzi jednego rdzenia.
Zresetuj bios zworka cmos i uruchom komputer.
Pokaz cpu-z.

Jezeli dalej bedzie jeden rdzen, wymontuj procesor z socketu i dokladnie sprawdz styki na procesorze i w sockecie, czy nie ma tam jakis wypalen/brakow.
Opisz co widzisz.

Jezeli wszystko bedzie OK, nalezalo by postawic swierzy system na jakims wolnym dysku i psrawdzic jeszcze raz cpu-z.

Przydalby sie inny dwurdzeniowy procesor na podmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Intel pentiumy 4 są mniej wydajne iż tak samo taktowane amd athlony 64 no nie? A jak sytuacja by wyglądała gdybym porównywał intel Pentium 4 2 GHz z moim AMD Sempron 2600+ 2 Ghz? Który byłby wydajniejszy i o ile mniejwiecej procent??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od czego dokładnie zależy wybór procesora? Nie mam zamiaru go wymieniać ani nic w tym stylu, po prostu chcę wiedzieć. Czy to zależy tylko i wyłącznie od "Socket''a" czy od innych zalet też? Np. czy płyta główna sprzed 4 lat z socket''em 775 uciągnie intel quad core Q8400 z danym wejściem 775 wejdzie do takiej starszej płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.10.2011 o 20:27, damiank485 napisał:

Od czego dokładnie zależy wybór procesora? Nie mam zamiaru go wymieniać ani nic w tym
stylu, po prostu chcę wiedzieć. Czy to zależy tylko i wyłącznie od "Socket''a" czy od
innych zalet też? Np. czy płyta główna sprzed 4 lat z socket''em 775 uciągnie intel quad
core Q8400 z danym wejściem 775 wejdzie do takiej starszej płyty?


Musisz mieć płytę główną z odpowiednim socketem jak procek, którego byś chciał kupić. Informacje na ten temat łatwo można znaleźć na internecie. Ważny może być również zasilacz, gdyż wydajniejsze procki zużywają więcej energii. A to jaki model się opłaca kupić zależy już od pozostałych komponentów komputera, ponieważ mieszanie beznadziejnego procka ze świetną kartą graficzną i vice versa mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.09.2011 o 17:05, Piterixos napisał:

Intel pentiumy 4 są mniej wydajne iż tak samo taktowane amd athlony 64 no nie?

Nie zupełnie. Jednordzeniowe Pentium 4 jest porównywalne z Athlonami 32-bitowymi np. z serii XP.

Dnia 10.09.2011 o 17:05, Piterixos napisał:

A jak sytuacja by wyglądała gdybym porównywał intel Pentium 4 2 GHz z moim AMD Sempron 2600+ 2 Ghz?

Powinien nieco szybszy być Sempron, ale o kilka/kilkanaście procent zaledwie bo Sempron, to taki okrojony Athlon XP (o tym samym numerku) z nieco mniejszym cache. Pentium 2 GHz był porównywalny z Athlonem XP 2000+/2200+. Stąd wzięła się numeracja tego drugiego. Działo się tak mimo iż Athlon był taktowany wolniejszym zegarem. Nadrabiał to architekturą.
Na procku, który masz powinny spokojnie działać wszystkie gry, które w wymaganiach mają Pentium 2.0 GHz oraz 2.4 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.10.2011 o 11:09, Olamagato napisał:

Powinien nieco szybszy być Sempron, ale o kilka/kilkanaście procent zaledwie bo Sempron,
to taki okrojony Athlon XP (o tym samym numerku) z nieco mniejszym cache. Pentium 2 GHz
był porównywalny z Athlonem XP 2000+/2200+. Stąd wzięła się numeracja tego drugiego.
Działo się tak mimo iż Athlon był taktowany wolniejszym zegarem. Nadrabiał to architekturą.
Na procku, który masz powinny spokojnie działać wszystkie gry, które w wymaganiach mają
Pentium 2.0 GHz oraz 2.4 GHz.


Dzięki za odpowiedź. Akurat tutaj nie byłem pewny i myślałem, że szybszy byłby pentium:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ma ktoś jakieś doświadczenie z ustawieniem PhysX na procesor ? Nie zamęczy procka na śmierć i efekty będą wydaje jak na karcie graf. ?:)
Posiadam i7 3.40 GHz i karta GTX 570
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować