PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2005 o 11:12, Budo napisał:


Ok, mam pytać to pytam;]
Chodzi mi głównie o gwarancję. Kupię monitor i jest ok ale na przykład po miesiącu się sypnie.
Wtedy muszę go wysłać do nich na własny koszt, tak? Potem czekać aż zobaczą co z nim jest,
odpisywać na głupie maile w stylu "czy przypadkiem nie grał pan nim w piłkę nożną?" i potem
jeszcze czekać aż mi go przyślą z powrotem? Jeśli tak to chyba jednak kupię go u siebie za
rogiem ;]


Dokładnie to radzę - kup za rogiem ;) - zawsze wygodniej i nie czekasz na wysyłkę.
A co do gwarancji to większość porządnych producentów oferuje sieć serwisową na terenie całego kraju.
Prwaie wszyscy oferują gwarancję typu "od drzwi do drzwi" - czyli zgłaszasz usterkę na bezpłatną infolinie i po dajmy na to monitor dociera do ciebie kurier i go odbiera a po naprawie otrzymujesz go tą samą drogą i cała ta operacja jest na koszt gwaranta. Ty jedynie zgłaszasz.( koszt przesyłki ponosisz wtedy gdy awaria jest wynikiemniewłaściwej exploatacji - "nezgodnej z instrukcją obsługi".
Co do sklepów wysyłkowej pewnie masz ( w kontekście jakości obsługi - tak zwana spychologi w stylu "pewnie pan popsuł itp.) rację z jednym wyjątkiem - koszt wysyłki ponosi sklep a nie ty. ( reguluje to ustawa, którą sprzedawca zna na pewno ale kożysta z niewiedzy nabywcy )
Działa to tak że zgłaszasz reklamację do sklepu internetowego mailem za potwierdzeniem odbioru bądź listownie (poleconym) i sklep ma obowiązek oderać od ciebie towar a po naprawie go zwrócić - takie jest prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ok, dzięki, bardzo mi pomogłeś. Już wiem teraz jak to działa i se kitu nie dam wcisnąć :P
Jak coś to będę wiedział kogo pytać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:52, Budo napisał:

/.../

Ok, dzięki, bardzo mi pomogłeś. Już wiem teraz jak to działa i se kitu nie dam wcisnąć :P
Jak coś to będę wiedział kogo pytać ;]


Słuchaj jak chcesz do daj znać bo mam ustawę (którą ci przytoczyłem w formie elektronicznej) i mogę ci ją przesłać mailem albo przez GG .
Nieznajomość prawa nie jest czynniekiem łagodzącym :)
A znajomość się przydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 00:41, RobeN napisał:

Odinstaluj sterowniki
a dodatkowo napisz jaka to płyta/chipset :)
Jeśli zainstalowałeś IDE SW dla nForce to to może być problem :)



Nie nie zainstalowałem dla dobrego chipsetu, sprawdzałem na płycie głównej jeszcze. Nie może to być wina napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 15:56, upiordliwy napisał:

Nie nie zainstalowałem dla dobrego chipsetu, sprawdzałem na płycie głównej jeszcze. Nie może
to być wina napędu?


Pytałem się jaki masz a nie czy zainstalowałeś dobre/złe.

A próbowałeś Odinstalować???
Bo trochę dziwne, że zepsuł się w ciągu 5 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 17:39, RobeN napisał:

Pytałem się jaki masz a nie czy zainstalowałeś dobre/złe.

A próbowałeś Odinstalować???
Bo trochę dziwne, że zepsuł się w ciągu 5 minut :)



Najśmieszniejsze jest to , że znowu odczytał po którymś tam razie... I zaraz pewnie znowu nie będzie czytał;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Gadu. Wysyłam mianowicie wiadomość do paru osób i okazuje się, że żadna z nich nie dostała. Lub w drugą stronę - znajomy wysyła mi wiadomość i jej nie dostaję. O co tu chodzi? Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 23:26, upiordliwy napisał:

Mam problem z Gadu. Wysyłam mianowicie wiadomość do paru osób i okazuje się, że żadna z nich
nie dostała. Lub w drugą stronę - znajomy wysyła mi wiadomość i jej nie dostaję. O co tu chodzi?
Da się coś z tym zrobić?


Ponoc gg zawiesilo utrzymywanie na swoim serwerze wiadomosci przeznaczonych dla osob niezalogowanych . Po prostu w swieta wszyscy masowo przesylali wiadomosci i serwery gg nie wyrabialy. Po swietach moze bedzie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 01:39, RobeN napisał:

Raczej mało prawdopodobne żeby BG2 wywaliło dźwięk.

Raz mi zainstalowanie kodeków spowodowało padnięcie dźwięku. wystarczyło odinstalować i dźwięk powrócił. ( i DVD mogę tylko pod Linuchem oglądać, bo mi z windą bawć mi się nie chce)

Dnia 23.12.2005 o 01:39, RobeN napisał:

Przez Reinstalację rozumiesz Odinstalowanie, wyczyszczenie rejestru np. Driver Cleaner Pro
w trybie awaryjnym i ponowną instalację sterowników w trybie normalnym???

Ano tylko odinstalowałem. Rejest wwyczyściłem ale w trybie normalnym. Choroba. Ten Windows jest dla mnie za skomplikowany. W Linuksie wystarczy apt-get remove --purge cośtam i wszelkie pliki konfiguracyjne usuniętę zostają.

Dnia 23.12.2005 o 01:39, RobeN napisał:

Nakładanie sterków na sterki może nie przynieść skutku, bo zostają zapiski w rejestrze, których
instalator nie zmienia - po prostu korzysta z już istniejących (nawet wadliwych.)

Czyli rejest czy ścimy w trybie awaryjnym. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:55, AgayKhan napisał:

Czyli rejest czy ścimy w trybie awaryjnym. Dzięki.


I programy typu DriverCleaner również używamy w trybie awaryjnym, gdyż niektóre pliki (pozostałości po sterownikach) usuwane w trybie normalnym pojawiają się na nowo - z kopii zapasowej => są nieusuwalne w trybie normalnym i tylko w awaryjnym da się ich trwale pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:00, RobeN napisał:

> Czyli rejest czy ścimy w trybie awaryjnym. Dzięki.

I programy typu DriverCleaner również używamy w trybie awaryjnym, gdyż niektóre pliki (pozostałości
po sterownikach) usuwane w trybie normalnym pojawiają się na nowo - z kopii zapasowej =>
są nieusuwalne w trybie normalnym i tylko w awaryjnym da się ich trwale pozbyć.

Żeby ten rejest był jakoś zrozumiale spisany, to by się go ręcznie poprawiło. Cóż, trza się zdać na automogików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa xp na którym są 3 pratycje C- fat32 D-ntfs E-ntfs. Wiadomo, że po wgraniu wnidowsa 98 SE dwie pratycje czyli D i E niebędą widziane przez system. Moje pytanko brzmi: czy po uaktualnieniu systemu tz po wgraniu windowsa 98 SE wgram windows xp to czy niestracę tych danych zawartych na dyskach D i E ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danych nie stracisz.
A jeśli chodzi Ci o współistnienie 98 i XP to da się zrobić. Chyba już o tym pisał Olamagato.
Można dla bezpieczeństwa posłużyć się programikiem z serii BootMenager (choć nie jest to konieczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie cholera weźmie! Nie mogę sobie za nic przypomnieć jak zmienić ikonki w WinXP na inne. Kiedyś to robiłem i wypadło mi ze łba jak to zrobić. Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 12:42, HumanGhost napisał:

Zaraz mnie cholera weźmie! Nie mogę sobie za nic przypomnieć jak zmienić ikonki w WinXP na
inne. Kiedyś to robiłem i wypadło mi ze łba jak to zrobić. Wie ktoś?

chodzi ci oto zeby zmienic jej wyglad?? po prrostu klikasz prawym na inkonke i tam na "zmien ikonke" i se wybierasz jaka chcesz;]
O to ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPU RECOVER ZRESETOWAŁ AKCELERATOR GRAFICZNY PONIEWAŻ NIE ODPOWIADAŁ ON NA POLECENIA STEROWNIKA EKRANOWEGO i tak wkółko...nie moge pograć ani chwili...czasami gaśnie monitor.....CZY KTOŚ WIE JAK ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM? Pojawia sie tylko przy grze DSII
sorki za capsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to związane ze sterownikami ATi - a tak mi się wydaje - to najlepiej żeby się wypowiedział ktoś kto a taką kartę.
Ze swojej jednak strony mógłbym zaproponować zmianę sterowników graficznych na inną wersję (nie konieczniie najnowszę i nie koniecznie z CCC) - bo jest to ewidentny błąd steronika.

Dodatkowo zapytam czy został zainstalowany najnowszy Patch 2.2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 14:06, RobeN napisał:

Jeżeli jest to związane ze sterownikami ATi - a tak mi się wydaje - to najlepiej żeby się wypowiedział
ktoś kto a taką kartę.
Ze swojej jednak strony mógłbym zaproponować zmianę sterowników graficznych na inną wersję
(nie konieczniie najnowszę i nie koniecznie z CCC) - bo jest to ewidentny błąd steronika.

Dodatkowo zapytam czy został zainstalowany najnowszy Patch 2.2???


Albo po prostu wylaczenie VPU Recover i Fast Write w Catalyst Control Center, tyle ze nie wiem, czy to nie skonczyloby sie usmazeniem karty (raczej nie, ale raczej to za malo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się