PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

w sumie jak ci chodzi o ataki z sieci a nie łączenie się już zainstalowanych szkodników z siecią, to starczy firewall z win xp (jak nie masz sp2 trzeba go ręcznie włączyć, bo domyślnie jest nie wiadomo czemu wyłączony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...i niekorzysta się z pirackich wersji programów do ochrony systemu ;) Bo to chore.... Ja posiadam Nod32+Kerio i od 2 lat żadnego szkodnika w systemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 21:18, marian538 napisał:

http://www.ewido.net/de/onlinescan/


polecam
Ściągnijcie, przeskanujcie i zobaczcie co na kompie macie...:)

biorąc pod uwagę że wymaga włączonego acivex (najlepszego przyjaciela cyberszkodników)ci którym ruszy prawie na pewno coś niechcianego mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 22:16, marian538 napisał:

Nie wiedziałem......uuu, czyli to shit?
To jakim programem sie zabezpieczyć???
Mam kasperskiego 6.0 Pakiet bezp.

nie muwiłem ze shit (nieznam wiec na temat poziomu się nie wypowiem), tylko że online czyli źle. skoro antycośtam online ma dostęp do dysku, to złośliwe oprogramowanie również (i właśnie tu jest problem a nie w samym skanerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 20:23, sig. napisał:

celem ochrony przed bezpośrednimi atakami to się instaluje firewall, oraz zapomina o istnieniu
tria ie/oe/wmp (ten ostatni miał już błędy w obsłudze sieci (razem z licencją na odtwarzanie
ściągał szkodnika), więc następne są kwestią czasu). Naturalnie z nakładek na ie też nie korzystaj.


Heh, nie jestem taki zielony znowu;) Korzystam z Opery/FireFoxa, firewall to mój dobry przyjaciel, poza tym mam zewnętrznego przy routerze, a nie ufam Microsoftowi wystarczająco żeby korzystać z jego programów do odtwarzania multimediów.

Poradziłem sobie wczoraj z tym cholernym problemem przynajmniej po części. 30 nieproszonych gości z rejestru wyrzucił Seek n Destroy, został mi tam Smitfraud-C., którego niestety jeszcze nie potrafię się pozbyć. A z kolei ta operacja umożliwiła Pandzie obejść blokadę tego reklamiarza, ściągnąć aktualizację i go wywalić. Jednak ta wczorajsza heca zniechęciła mnie do produktów Symantecu, po których spodziewałem się więcej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2007 o 22:10, sig. napisał:

biorąc pod uwagę że wymaga włączonego acivex (najlepszego przyjaciela cyberszkodników)ci którym
ruszy prawie na pewno coś niechcianego mają.


ActiveX jest niestety wymagany przy tych skanerach on-line - ale jeśli i tak nie mamy nic do stracenia to można zaryzykować. Zawsze lepsze to od utracenia wszystkich danych i przymusowego formatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coz juz sie nacieszylem niezawieszajacym sie kompem.znowu sie zawiesza

przypomnie tresc poprzedniego posta

Witam
mam znowu problem z kompem. znowu zaczął się zawieszać na grach.
ale po kolei

1. zrobilem test na bad sectory - nic nie wykazal
2.zrobilem memtest- nic nie wykazal
3.sprawdzilem zasilacz- nie wiem czy dobry jest to zobaczycie na grafice dolączonej
ale komputer normalnie chodzi wiele godzin pod windowsem i się nie wiesza , a na grach się wiesza
4.ostatnio zalozylem nową kosć pamięci ale jak nic nie wykazal memtest to jest w porządku.
5.czy przyczyną zawieszeń może byc stacja dyskietek 3,5A? bo ostatnio cos mi ona jakies chrupnięcia z siebie wydaje
6.czy przyczyną zawieszeń może byc wadliwa kopia systemu windows?

proszę o pomoc.

moja konfiguracja kompa:

MSI Kt 880 Delta
512 MB RAM DDR Kingston
grafika radeon x1300 pro
dysk twardy segate 40 GB
karta dzwiekowa creative sound blaster live 1024

wywalilem stacje dyskietek i dzialal pare dni dzis znowu sie zawiesza
co moze tym razme byc przeszkoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam taki uciążliwy problem z kompem, poza tym, ze generalnie zamula, to od pewnego momentu (nie wiem czym to jest spowodowane), gdy chcę wejść/wchodzę w Mój komputer (albo bodaj np. w skaner przy panelu sterowania) nagle zaczyna tak zamulać, zużycie procka podskakuje pod jakieś 90% i praktycznie nic nie mogę zrobić - tylko ctrl+alt+del i zakończ zadanie (komunikat, że dany program, czyli najczęściej explorer nie odpowiada). Mogę prosić o jakieś rady (poza tradycyjnym: format!). Bardzo dziękuję za pomoc.

> Przeskanuj Spybotem + AdAware, oprócz tego antywirusem no i defragmentacja dysku.

> Jak nie dadza rade antywiry to spróbój przywrocic system do czasu przed zamulaniem. A jak i to nie pomorze > to spraw sobie Avasta bo ma opcje skanu sytemu zanim sie on uruchomi , moze masz wira na sektorze
> startowym

Dziękuję bardzo za te rady i... chyba niestety muszę prosić o dalsze. Przeskanowałem Skybotem i AdAwarem - znalazło mi najpierw jakieś 20-trochę robaczków a potem 50-trochę i teraz - fakt - zamula trochę mniej - ale Mój komputer nadal świeci mi 5 minut latareczką, zamiast pokazać dyski. Ale co ciekawe - postęp jest taki, że teraz mogę to okienko mojego komputera normalnie wyłączyć "x" bez komplikacji, tzn, nie musze przez ctrl+alt+del. Może macie jeszcze jakieś pomysły? Aha, avasta też zainstalowałem... Dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to,że zrobiłeś sobie obraz partycji systemowej i po formacie z tej kopii przywróciłes wina??
Jeśli tak , to to może być po części winą zawieszania się kompa, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 13:37, marian538 napisał:

Chodzi ci o to,że zrobiłeś sobie obraz partycji systemowej i po formacie z tej kopii przywróciłes
wina??
Jeśli tak , to to może być po części winą zawieszania się kompa, ale nie musi.


chodzi mi o to ze czy pliki systemu instalowane z płyty mogą być wadliwe i czy wpływa to na wieszanie sie gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA mam pytanko mianowicie kupilem sobie kompa odpalam Faces of War i po kilku minutach sie zawiesz muj kopputer spelni\a wymagadnia i nawet nic sie nie zmienilo kiedy zmiejszylem wymagania co to jest>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze czy pliki systemu instalowane z płyty mogą być wadliwe i czy wpływa to na

Dnia 24.01.2007 o 13:51, Noobio napisał:

wieszanie sie gier


Nie, takie wadliwe pliki pojawiają sie już w trakcie użytkowania systemu, albo są wynikim błędów spowodowanych przez programy, czy wirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z poprawnym wyświetlaniem okien w ff 2.0, mianowicie jak pisze posta np to od prawej strony mam odcięty kawałek okna, nie widać go po prostu, w czym problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 12:03, Pepper Ronie napisał:

Mam problem z odinstalowywaniem różnych gier. Gdy np. chcę usunąć z twardziela grę Psi-Ops
pokazuję mi się błąd (obrazki). Czy ktoś miał podobny problem??? Jak go rozwiązał??? Proszę
o jak najszybszą odpowiedź!!!


Prawdopodobnie instalowałeś je więcej niż raz na jednej instalce, sam miewałem podobne problemy (choć głównie to się rzucało w oczy tylko w jednej - Oblivionie) - spróbuj włożyć płytę z daną grą i odinstalować ją korzystając z tamtejszego menu (tzn z płyty), przynajmniej mi pomogło w tym jednym przypadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się