PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

# Piokub:

Dnia 23.01.2007 o 14:50, Pepper Ronie napisał:

Spróbuj oddać go do jakiegoś serwisu.
Jeśli nie masz gwarancji na kompa to kup nowy twardy dysk.


A tego pana nie słuchaj, bo sam nie wie co pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 20:27, Dead-pl napisał:

Hmm...i niekorzysta się z pirackich wersji programów do ochrony systemu ;) Bo to chore....
Ja posiadam Nod32+Kerio i od 2 lat żadnego szkodnika w systemie :)


XP + SP2, Opera, Ad-aware Personal SE - jakoś nigdy nie trafiłem z takim kombo na jakieś wirusy, a jakiekolwiek ewentualne addy/trojany/itp ładnie spłukiwał Ad-Aware Personal. Wystarczy po prostu uważać co się klika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!! nie chodzi o kompa tylko o odtwarzacz mp4 a mianowicie jego pamięć nagle zmalała do 17 mb a było bodajże 512mb :/ czy ktoś wie co może być powodem takiej zmiany ??? nic nie moge teraz wrzucić na niego bo za mało miejsca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 19:31, kepny napisał:

POMOCY !!! nie chodzi o kompa tylko o odtwarzacz mp4 a mianowicie jego pamięć nagle zmalała
do 17 mb a było bodajże 512mb :/ czy ktoś wie co może być powodem takiej zmiany ??? nic nie
moge teraz wrzucić na niego bo za mało miejsca :/


Masz za dużo plików na nim:) Albo to uszkodzenie pamięci, za mało informacji podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sformatować pamięć, usuń wszystko i sprawdź czy wszystko jest ok? Jak nadal masz zaniżoną ilość miejsca na MP4 to zgłoś produkt w miejscu gdzie kupiłeś, że występują z nim problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Powiecie, że marudzę. Fakt. Na pewno. Ale coś spokoju mi nie daje. Mam wszystkie najnowsze sterowniki, w systemie zrobiłem porządek... Problem występuje nadal. Pisałem o tym wcześniej. Mianowicie, gry często same się wyłączają. Są wyjątki, dzieje się tak bez względu na to, jak ustawię detale w grze (dowolnej). Powoli doprowadza mnie to do szału, żeby na takim sprzęcie... Wygląda, że wszystko jest w porządku. Nie wygląda to na winę grafiki, może coś jest uszkodzone fizycznie albo sprzęt się gryzie? Ktoś ma jakieś pomysły? Np. taki hitman po prostu się wyłącza, nawet błędu winda nie pokazuje. Jakoś mnie nie goni do reinstalki systemu, co robić? Pomóżcie jakoś, proszę. Spać po nocach nie będę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 21:22, Radzisz napisał:

Witam... Powiecie, że marudzę. Fakt. Na pewno. Ale coś spokoju mi nie daje. Mam wszystkie najnowsze
sterowniki, w systemie zrobiłem porządek... Problem występuje nadal. Pisałem o tym wcześniej.
Mianowicie, gry często same się wyłączają. Są wyjątki, dzieje się tak bez względu na to, jak
ustawię detale w grze (dowolnej). Powoli doprowadza mnie to do szału, żeby na takim sprzęcie...
Wygląda, że wszystko jest w porządku. Nie wygląda to na winę grafiki, może coś jest uszkodzone
fizycznie albo sprzęt się gryzie? Ktoś ma jakieś pomysły? Np. taki hitman po prostu się wyłącza,
nawet błędu winda nie pokazuje. Jakoś mnie nie goni do reinstalki systemu, co robić? Pomóżcie
jakoś, proszę. Spać po nocach nie będę... ;)


Może coś z antywirusem nie tak ?? Może blokuje niektóre programy ?? Szczeże mówiąc innych pomysłów nie mam..
PS Wie ktoś jak zwiększyć obraz (chodzi o wymiary) gdyż potrzebuje go mieć 1280 X 1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć.. Hmm, a masz najnowsze sterowniki do wszystkiego? Przeskanowałeś komputer jakimiś podstawowymi anty-virami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 21:27, Sth`Devilish napisał:

Trudno powiedzieć.. Hmm, a masz najnowsze sterowniki do wszystkiego? Przeskanowałeś komputer
jakimiś podstawowymi anty-virami?

Tak. Wcześniej nortonem , teraz avastem (wywaliłem nortona bo system spowalniał). I ad-aware. I nic =/ Sterowniki do karty graf nowe, a tak do płyty głównej stery z cd dorzuconej do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to wina przegrzewania się np. karty graficznej albo innego podzespołu? Albo zasilacz za słaby? Ja musiałem dokupić nowy i teraz wszytko łądnie chodzi bez żadnych nieprzyjemnych incydentów, ale przedtem też miałem problemy z grami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podpisie swoim mam, ale posiadam zasiłkę Chieftec GPS-450AA-101 A. A sprzęcik poniżej, w podpisie. Jeżeli coś miałoby się przegrzewać to niepokoi mnie temp. procka gdy np. nie gram. czasami 49-52 st C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 07:47, Radzisz napisał:

W podpisie swoim mam, ale posiadam zasiłkę Chieftec GPS-450AA-101 A. A sprzęcik poniżej, w
podpisie. Jeżeli coś miałoby się przegrzewać to niepokoi mnie temp. procka gdy np. nie gram.
czasami 49-52 st C.



Przy boxowym chłodzeniu i w ciepłym pomieszczeniu to ni jest tak źle. Myśle,że jakby temp była w granicach 57-65,70 st C , to wtedy należałoby się martwić. jak założysz jakieś wydajne chłodzenie z heat pipem i miedzią to semp. może spaść nawet o 10st C, wszystko zależy od wentylacji obudowy i otoczenia.
Ja jak mam zimno w pokoju to proc ma 29 C-33 C, jak się grzeje w domu i go zestresuje bardziej , to 36-max42 C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.01.2007 o 20:36, upiordliwy napisał:

Wybacz, nie rozumiem, o co koledze chodzi.

>Nie, niec tylko moj poprzedni avatar mial glowe Dartha Vadera i bym prtosil zebys nie dawal tamtej(ta moze byc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 12:31, Treant napisał:

Takie efekty pojawiają się, gdy eksplorator nie może połączyć się z jakimś zasobem np. płytą
w CD/DVD.

To ja wiem, że takie efekty są, gdy ekspolarator nie może się połączyć - ale u mnie nie o to chodzi... Ten problem obchodzę akurat bardzo prosto - wpisując nazwę dysku na pasku i już. Ale jest to bardzo irytujące, gdy np. przy dodawaniu załącznika nie mogę tego zrobić i muszę najpierw wrzucać sobie pliki na pulpit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 07:47, Radzisz napisał:

niepokoi mnie temp. procka gdy np. nie gram. czasami 49-52 st C.


Wystarczy, że założysz inny cooler. Ja miałem podobnie z X2 4200+. W stresie proc miał 57-60*C. Bardzo dobrym coolerem jest Thermaltake MiniTyphon. Na nim temperatura spadła do 34-37*C w stresie. Rewelacją jest natomiast Scythe Ninja Rev.B. To jest klasa sama dla siebie. Przy absolutnej ciszy (zakłócanej czasami przez chrobotanie dysku twardego) 34*C w stresie. I to nie wiadomo co będziesz robił nie podniesie się. Nie jest tani, ale warto. Ma niestety jeden mankament. Jeśli masz nowszą płytę z radiatorami dookoła gniazda procesora, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał "położyć" kilka listków z radiatora chipsetu, bo Scythe jest olbrzymi. Po założeniu wiatraka mogą być np. trudności z wyciągnięciem pamięci. Jeszcze dodam tylko, że buda musi być dość szeroka. Minimum 19cm, bo sam Scythe ma 16cm wysokości

BTW. Czy miałeś okazję przekonać się naocznie jaka różnica w codziennym użytkowaniu jest między AMD X2 4200+ a C2D 6400? Wdzięczny będę za jakiekolwiek informacje

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 11:53, mrosi napisał:

BTW. Czy miałeś okazję przekonać się naocznie jaka różnica w codziennym użytkowaniu jest między
AMD X2 4200+ a C2D 6400? Wdzięczny będę za jakiekolwiek informacje

Między amd x2 4200 nie, ale widziałem C2D 6300 i athlona x2 3800... Teoretycznie wygląda wszystko podobnie, dopiero w testach są różne wyniki. Ostatnio 2 kumpli zakupiło PC-ty z C2D e6300 (tzn rodzice, ale teraz żałują - wiecie jak to jest kupić kompa "złożonego". same problemy z nim) I są zadowoleni. Jako że ja nabieram zapału na podkręcanie, czytam trochę na necie o moim c2d e6400. Mówią, że jezeli chcemy podkręcać to lepiej wziąć e6400 - większy mnożnik. a jeżeli nas to guzik obchodzi.... no i jeszcze różnica cenowa. jak jest mała, to warto e6400. Co do samego athlona, wielkiego "styku" z nim nie miałem. Kolega jest miłośnikiem amd i i tak skreślił już dawno intela i nawet nie dał potestować.

Co do chłodzenia - zastanawiam się nad http://sklep.benchmark.pl/pelny_31979.html . Jest tani i wygląda przyzwoicie, wymyśliłem że pojade sobie do komputronika w białymstoku i tam zamówię... W sumie, czy ta pasta na procek czy jak to się zwie może dawać jakieś "rezultaty" np. lepsze oddawanie ciepła? No i przy okazji jak nic nie wydumam albo nikt nie podrzuci mi pomysłu co zrobić z tym wyłączaniem się gier zawiozę do serwisu kompa żeby zamontowali (dobrze bo ja nie chce się tym bawić =p) i jeszcze obadali co z tym wyłączaniem się (komp zawiechy nie łapie, reseta nie trzeba). Może zasiłka naprawdę nie wystarczy? może przetestują... Cóż, muszę jeszcze troszke kaski dozbierać. ;)

A jeżeli chodzi o samą pracę pc z c2d e6400 jestem bardzo zadowolony. Zdarzało mi się rozpakowywać pliki o wielkości 4-5 gigabajtów. Fakt, trochę zwalniał, ale oglądać filmy i po necie łazić się dało. Chociaż możliwe że na procku amd byłoby to samo - ale ja po przejściu z p4 1.6 ghz jestem w siódmym niebie ....

Może jakiś pomysł co do mojego problemu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 25.01.2007 o 12:05, Radzisz napisał:

A jeżeli chodzi o samą pracę pc z c2d e6400 jestem bardzo zadowolony. Zdarzało mi się rozpakowywać
pliki o wielkości 4-5 gigabajtów. Fakt, trochę zwalniał, ale oglądać filmy i po necie łazić
się dało. Chociaż możliwe że na procku amd byłoby to samo - ale ja po przejściu z p4 1.6 ghz
jestem w siódmym niebie ....


Hmmmm....... W zasadzie pozostałe elementy konfigu kompa mamy podobne. Ja mam Gigabyte GF7900GT TurboForce Zalman Edition, 2x1024MB Geil 800MHz Ultra Dual, Asus M2N32SLI Deluxe/Wi-Fi i Tagana 430W 2Force U-22. U mnie spokojnie mogę przegrywać płytę DVD, puszczać muzykę z GG RAdio, śmigać po necie, grać w F.E.A.R. jednocześnie i komp pracuje wciąż tak samo (a mam włączoną funkcję Cool&Quiet i taktowanie procesora jest obniżone do 994MHZ ;-) ). Tak naprawdę zastanawiam się czy warto zmieniać X2 4200+ na C2D E6400. Sam już nie wiem.

Dnia 25.01.2007 o 12:05, Radzisz napisał:

Może jakiś pomysł co do mojego problemu?


Wiem jedno. Nie ma wydajniejszego i bardziej cichego chłodzenia na procesor niż Scythe Ninja. No, może poza chłodzeniem wodnym... Właśnie w Komputroniku (w Bydgoszczy) chłopaki mi go polecili i nie żałuję ani złotówki wydanej na ten cooler. Zresztą jak mi się znudzi to założę sobie na próbę ThermalTake, który leży w pudełeczku na szafie... Ja gdybym miał jeszcze raz kupować coolera na procesor kupiłbym Scythe Ninja. Po raz trzeci zresztą też. Ale to Twoja kasa i Twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem mój to wyłączanie się gier, spowodowany nie wiadomo czym. Mam nowe stery itd, przeskanowany komp od deski do deski (hmm ?). Kilka postów wyżej. A co do chłodzenia, dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się