PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam problem z moim kompem gram sobie np w medievala 2 mapka normalnie chodzi ale gdy wchdze na bitwo lapie zawieche inastepuje restart kompa nie wiem co mam robic wymienilem karte graficzna z radka 9350 na gf 6800 i nic to samo konfiguracja kompa to gf 6800 512 ram zasilacz 300w plyta asrock P4V88+ Pentium IV z HT 3,0 pomozcie blagam bo chce sobie w cos pograc i nie moge :(:( !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim przeinstaluj sterowniki od grafiki. Jeśli to nie pomoże spróbuj pożyczyć od kogoś mocniejszy zasilacz (minimum 350W). Z tego co pamiętam to GF 6800 są dość prądożerne jak na ten segment kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary sciagalem chyba z 10 razy najnowsze stery i nic windowsa tez pare razy instalowalem bo jak sie resetowal to wyskakiwal powazny blad systemu zobacze jeszcze z ty zasilacze dzeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:51, mrosi napisał:

/.../

Muszę Ci się pochwalić, że od momentu przeinstalowania sterów od chipsetu i grafy (tych ostatnich
na referencyjne Gigabyte) nie miałem ani jednej zwiechy. A jak z Twoją maszyną?


Dziś spotkałem się z inwentaryzacją w hi-techu :( z kompem na ramieniu :p No cóż, mi komp się nie zawiesza, tylko gry wyłączają. I to mnie denerwuje. Nie wiadomo o co chodzi. Jutro na 100 % odstawie kompa do serwisu. I zdecydowałem się na zakup chłodzenia - http://sklep.benchmark.pl/pelny_22940.html . Jak już odbierzesz procka i płytę główną to się odezwij :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Czy możliwe jest, aby 300W (ok. 5-letni) zasilacz nie utrzymywał takiej konfiguracji:

AMD AthlonXP 1.7+
512 MB RAM (2 kości w Dualu)
GeForce 5500FX 256MB
Dysk WD 160 SATA
Nagrywarka DVD
6 urządzeń podłączonych do USB, z czego 5 nie korzysta z dodatkowego zasilania (modem neostrady, Irda, odbiornik do myszy radiowej + ładowarka do akumulatorków, kamerka internetowa, port podczerwieni do pilota).

Pytam, ponieważ system zaliczył mi ostatnio dwa niezapowiedziane resety. Pierwszy gdy grałem w Morrowinda (dość długo), drugi, gdy próbowałem włączyć kamerkę internetową. Czy powinienem zainwestować w nowy zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Właśnie wpadłem na pomysła....
Spróbuj tego: P-klik na ikonę gry->Zgodność-> zahacz "Uruchom w trybie zgodności z Windows 98/ME". Przypomniało mi się, że na moim X2 wywalały się gry dzieciaków typu "Harry Potter". To pomogło dlatego, że gry powstawały kiedy nie było procków dwurdzeniowych, a poza tym WinXP 32-bit w połączeniu z grą i prockiem dwurdzeniowym może się żreć. Spróbuj jeszcze tego. Mówię Ci.
Co do mojego nowego zestawu... Odbiorę jak się zdecyduję na płytę..... Cholipka. Gdyby na rynku była jedna płyta to człowiek nie miałby wyjścia, poszedł i kupił. A że jest tego od groma ciężko się zdecydować. Na razie na 85% Asus P5B Deluxe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:41, mrosi napisał:

/.../

Sorry za kolejnego posta.

Się mi przypomniało. Cooler dobry. Bierz. W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz.

Co do sterów do karty. Tutaj byłeś?

http://www.galaxytech.com/support_drs.asp

Zaraz sprawdzę twój pomysł. Cooler mi się podoba, jutro zamawiam (jak zaniosę kompa... a jak nie będą mogli znaleźć podjąde do komputronika)

Co do sterów, w dziale Drivers download of ALL NVIDIA Chipset VGA Card jest wszystko to co jest na płytce dorzuconej do mej grafy.

Zaraz odpowiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:38, mrosi napisał:

/.../

Właśnie wpadłem na pomysła....
Spróbuj tego: P-klik na ikonę gry->Zgodność-> zahacz "Uruchom w trybie zgodności z Windows
98/ME". Przypomniało mi się, że na moim X2 wywalały się gry dzieciaków typu "Harry Potter".
To pomogło dlatego, że gry powstawały kiedy nie było procków dwurdzeniowych, a poza tym WinXP
32-bit w połączeniu z grą i prockiem dwurdzeniowym może się żreć. Spróbuj jeszcze tego. Mówię
Ci.

Spróbowałem. I nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0 bo kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0 bo kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam wieelki problem z moim napędem DVD. Otóż:
Wczoraj po normalnym włączniu kompa chciałem odpalic płytkę DVD, jednak po chwili spostrzegłem, że mój napęd nie odtwarza zadnej płyty - ani DVD ani CD. Sprawdziłem, czy to nie wina taśmy - po podłączeniu do tego samego gniazda nagrywarki CD, działała bez zarzutów.
Próbowałem DVD podłączyc do innego gniazda - bez skutku. Również instalacja sterowników nic nie pomogła.
Proszę Was o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:34, StyczeK napisał:

Witam!
Mam wieelki problem z moim napędem DVD. Otóż:
Wczoraj po normalnym włączniu kompa chciałem odpalic płytkę DVD, jednak po chwili spostrzegłem,
że mój napęd nie odtwarza zadnej płyty - ani DVD ani CD. Sprawdziłem, czy to nie wina taśmy
- po podłączeniu do tego samego gniazda nagrywarki CD, działała bez zarzutów.
Próbowałem DVD podłączyc do innego gniazda - bez skutku. Również instalacja sterowników nic
nie pomogła.
Proszę Was o pomoc !!!

Hmm. A czy słychać że napęd "wziął płytkę w obroty" ? Nie wydaje dziwnego warkotu?
Możliwe że się zepsuł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:29, Chester001 napisał:

a ja sie chyba nie doczekam odpowiedzi... jak usunąc nakłądke.. vista transformation 6.0 bo
kurna zainstalowałem i wszystko działą.. jakby... ehh szkoda gadac... chyba niedopracowane
jest

Tak jak ją zainstalowałeś... No dobra żart :P
Nie ma nigdzie w dodaj/usuń? I czy do nakładki nie trzeba było użyć jakiegoś programu? Może da się to zmienić poprzez ustawienia/właściwości ekranu (prawy na pulpit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesia
mam mały zgryz:
mój komp jest już... stary i nie wiem co zrobic!
Kupić nowy czy wymienic części!!
ktoś wie co sie bardziej oplaca???
Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały zgryz :
mój komp ma większość sprzetu do bani:
pentium 4
320 ddr ram
geforce 7600gs galaxy
zasilacz 240w
i tu sie zaczyna problem kupic nowy pc czy wymienic czesci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Kwestia budżetu, to sprawa oczywista, ale jeśli komp jest stary tak jak mówisz, to lepiej kupić nowy
Podaj budżet jakim dysponujesz to coś poradzimy i najlepiej kinfig starego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:41, bezdomny napisał:

czesia
mam mały zgryz:
mój komp jest już... stary i nie wiem co zrobic!
Kupić nowy czy wymienic części!!
ktoś wie co sie bardziej oplaca???
Z góry dzieki

To zależy od Twoich funduszy i Twoich wymagań.
Zależy do czego używasz komputera. Do zabawy (gry, filmy, grafika itd), do pracy (grafika 3d, pisanie, itd) czy też może tylko do przeglądania internetu.
Jeżeli chcesz robić update, musisz się liczyć z tym, że nie wszystko co nowe będzie pasowało do twojej płyty głównej.
Zastanów się dobrze i odpowiedz, na pewno ktoś tu Ci doradzi.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się