PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 17:24, Rider of Rohan napisał:

Dysk WD. Jezeli mozesz mi powiedziec co to ten caly knoppix, jak sie go uzywa i do czego sluzy
bo ja blady jestem...
A jaki program do skanowania dysku polecasz? Najlepiej szybki i darmowy...

Hmm. jestes pewien ze dysk? Wg mnie takie zonki powstaja przy wariacjach zasilki. dzieki za
podsuniecie rozwiazania.


Knoppix to dystrybucja Linuxa całkowicie działająca z płyty. Używając tego systemu możesz odpalić komputer z pominięciem dysku twardego. Odpal Knoppix''a i pobaw się w nim trochę, żeby obciążyć jakoś system. Jeśli nic się nie będzie działo, będziesz miał pewność, że to dysk twardy.

Dla dysków WD skorzystaj z programu Data Lifeguard Diagnostic for Windows dostępnego na ich stronie internetowej. Zainstaluj deż HDDHealth (jeśli Twój dysk obsługuje S.M.A.R.T.''a) i zobaczy, czy tam nie zgłaszane jest żadne niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te numery błędów są bardzo ważne więc je zapisuj i jak chcesz się o nich dowiadywać więcej to podaj wszystkie jakie miałeś najlepiej wklepuj w google cały numer błędu powinna ci wyskoczyć strona microsoftu jest po PL więc nie powinno być problemów wszystko na talerzu :)

tak poza tym to problemy w Windows XP to problemy sprzętowe

odsyłam Cię do linków

STOP 0x0000007F (UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP)
http://support.microsoft.com/kb/137539/pl

0x0000000A to najprawdopodobniej RAM albo jakiś sterownik źle zainstalowany sprzęt!!!
http://support.microsoft.com/kb/314063/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 16:17, Marcin 36 napisał:

Mam Problem nie tyle z kompem ale z kodekami.

a jaki masz komputer może za słaby?? trochę mocniejsze kodowanie i niektóre komputery nie wyrabiają.
chyba że mówisz o filmach na DVD to może rypnięty czytnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje mi sie coś takiego, że na dysku z danymi(nie z Windowsem) zaczeło mi znikac wolne miejsce. Na początku po kilka mega, ale teraz nie mam już 10GB!! i nie wiem gdzie ono jest. Opróżniłem kosz na dysku to sie troche zwolniło ale dalej nie ma większości wolnego miejsca. Mam 61GB dysku; zajęte (we właściwościach)60GB, a jak sprawdze poprzez zaznaczenie wszystkich(łącznie z ukrytymi) to pokazuje mi 52,3GB. Gdzie sie podziało pozostałe 9GB?? Jak je odzyskac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak zwykle co jakiś czas powraca problem z przegrzewaniem się kompa. Wiesza się nawet jak po necie latam. Pozatym okresowo musze robic reinstalke systemu bo sie zasyfia. Nic szczególnego sami widzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 23:25, Fizyczek napisał:

Gdzie sie podziało pozostałe 9GB?? Jak je odzyskac??


Opcje folderów -> Widok i dwie opcje: zaznacz "Pokaż ukryte foldery i pliki" oraz odznacz "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". To powinno ci nieco rozjaśnić sytuację, mimo wszystko jednak NICZEGO pochopnie nie kasuj, może jest to coś powiązanego z systemem, a może po prostu jakimś cudem ustawiłeś sobie tak wysoką Pamięć Wirtualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się przypomniało coś taką migawką :) Możliwe, że odpowiedzialne jest za to Przywracanie Systemu - po prostu jak kasujesz jakiś plik/kopiujesz/edytujesz, to system robi jego kopie. Miałem podobny problem z moim starym dyskiem 60 GB (bo potrafiło mi toto zeżreć połowę dysku...), wystarczy wyłączyć ów opcję (Moj komputer - Właściwości ->Przywracanie Systemu i tam też wyłącz je w całości lub częściowo, wedle uznania. Pamiętaj tylko, że jak coś ci się potem w systemie popsuje i będziesz chciał przywrócić system, to raczej nici z tego :) Ja jednak mam to wyłączone i nic się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam irytujący problem z moją nagrywarką albo z Nero :/ Nie moge obczaić,którego z nich to wina.Otóż podczas nagrywania płyt DVD w Nero Burning Rom(w Expresie też) w czasie zapisu pasek odpowiadający poziomowi bufora lata ciągle od 41 do 87% i spowrotem a lampka nagrywarki ciągle miga.Nie przeszkadzałoby mi to,gdyby nie fakt,że 4,2GB nagrywa mi sie ok.50minut a powinno może z 10minut maxymalnie!Co jest nie tak?
Mój komp:Athlon 3,2XP+ 64Bit,512DDR 2 Kingston,Win XP +SP2,nagrywarka DVD firmy LG.Nero jest w wersji 6.6.0.17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj równie duże znaczenie może mieć płyta, na której nagrywałeś rzeczy. Jaka to płyta? Ostatnio sam trafiłem na takie, które nagrywać mogły się zo graniczoną prędkością (ale to były zwykłe CD-R).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:24, maćko333 napisał:

kiedy gram w gothic 2 to po wyłączeniu kompa gra nie działa.

LOL nie widzę nieprawidłowości ;)
A tak poważnie możesz opisac dokładniej swój problem. Przeczytaj to co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 21:39, deecom napisał:

Te numery błędów są bardzo ważne więc je zapisuj i jak chcesz się o nich dowiadywać
więcej to podaj wszystkie jakie miałeś najlepiej wklepuj w google cały numer błędu powinna
ci wyskoczyć strona microsoftu


Gdybys wiedzial ile mi tych bledow wyskaiwalo... Na poczatku jeszcze je zapisywalem i sprawdzalem na stronie MS. To tak jak mowisz, niby cos ze sterownikami, najpierw przeinstalowalem wszystkie: inny blad, potem odinstalowalem wszystko jeszcze inny blad... wiec znowu poinstalowalem inne i w tym momencie juz spasowalem. Po trzecim bledzie juz nawet nie chcialo mi sie sprawdzac.

RAMy mysle ze sa dobre, bo mam 2 kosci i odlaczalem je, zamienialem slotami, opdlaczalem jedna itp. i wciaz bylo to samo. Upierajac sie przy zasilaczu (bo chyba mam za slaby, robilem upgrade kompa, a nie wzialem pod uwage, ze stara zasilka moze "nie wyrobic") pozyczylem od kumpla i dzisiaj jeszcze bede sprawdzal. Dzieki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 03:32, Sth`Devilish napisał:

Tutaj równie duże znaczenie może mieć płyta, na której nagrywałeś rzeczy. Jaka to płyta? Ostatnio
sam trafiłem na takie, które nagrywać mogły się zo graniczoną prędkością (ale to były zwykłe
CD-R).

To był DVD-r TDK''a.Wydaje mi sie,że to dość dobre płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj na DVD+R a nie DVD-R. Niektóre nagrywarki mogą sobie kiepsko radzić z "minusami". Poza tym nie piszesz nic na temat ustawienia prędkości nagrywania. Jeśli ustawisz na 2x to 50 minut jest całkiem przyzwoitym czasem nagrywania ;-)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 02:32, Jarzy napisał:

Mam irytujący problem z moją nagrywarką albo z Nero :/ Nie moge obczaić,którego z nich to wina.Otóż
podczas nagrywania płyt DVD w Nero Burning Rom(w Expresie też) w czasie zapisu pasek odpowiadający
poziomowi bufora lata ciągle od 41 do 87% i spowrotem a lampka nagrywarki ciągle miga.Nie przeszkadzałoby
mi to,gdyby nie fakt,że 4,2GB nagrywa mi sie ok.50minut a powinno może z 10minut maxymalnie!Co
jest nie tak?
Mój komp:Athlon 3,2XP+ 64Bit,512DDR 2 Kingston,Win XP +SP2,nagrywarka DVD firmy LG.Nero jest
w wersji 6.6.0.17


Możliwe, że twój komputer jest czymś mocno zajęty podczas nagrywania płyty. Najlepiej wyłącz na czas nagrywania program antywirusowy i staraj się niw włączać programów mocno obciążających komputer takich jak gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 11:05, DR.SIURAK napisał:

i ty masz spalona płyte?

Tak, pisze z laptopa dziewczyny. Tylko forum mi pozostało :/. Mógłbym sobie kupić drugą płytę ale 500zł trochę szkoda. Wolę poczekać miesiąc. Jak się nie uda to kupię intela c2d tego co działa z ddr wydatek większy ale skok wydajności spory. Do wymiany zostanie tylko grafika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 12:01, Virus 500 napisał:

A ja mam pytanie
Co to jest te odświeżanie ekranu ?? i co to daje ??


*odświeżanie ekranu* - czyli częstotliwość odświeżania ekranu. Im większa tym lepsza. Po prostu wtedy ekran mniej migocze. Ja np. cały czas jade na 60Hz. Co zdaniem wielu - niszczy strasznie oczy. No cóż... Dziesięć lat mam ten monitor, większej częstotliwości ustawić nie mogę, a oczy nadal mam całkiem zdrowe ;).

Najlepiej ustawić odświeżanie na 75-85Hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się