PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam po długim czasie. Nie wiedziałem gdzie to wpisać więc piszę tutaj.
Posiadam dwa romy cd i dvd, po wgraniu orginalnej gry z nośnika cd i próbie odpalenia jej wyskakuje mi info, że nie ma płyty w nośniku a znajduje się w nim. W czym może tkwić problem i jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:38, fx22 napisał:

/.../ po wgraniu orginalnej gry z nośnika cd i próbie odpalenia jej wyskakuje
mi info, że nie ma płyty w nośniku a znajduje się w nim. W czym może tkwić problem i jak go
rozwiązać?

Jeśli to Gothic 3, to otwórz płytę i wgraj z płyty programik vcredist_x86.exe. Jeśli się wgra, powinno pomóc, mnie pomogło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro zakupiles juz program od ontracka to zwroc sie do pomocy technicznej tego programu - oni zaproponuja CI najlepsze rozwiazanie Twojego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zaktualizowac firmware napedow :) czasem pomaga- pamietaj tylko ze robisz to na wlasne ryzyko - bledne wganie firmware nie jest objete gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 22:53, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli to Gothic 3, to otwórz płytę i wgraj z płyty programik vcredist_x86.exe. Jeśli się wgra,
powinno pomóc, mnie pomogło ;)

Nie to nie Gothic a THPS4 i Hard Truck. DVD wcale tego nie czyta a wydaje mi się że powinno, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyłączyć wszelkie programy emulujące (z wirtualnymi napędami)/do nagrywania? No i próbowałeś odpalać grę z płytą umieszczoną w każdym z czytników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:03, Sth`Devilish napisał:

A próbowałeś wyłączyć wszelkie programy emulujące (z wirtualnymi napędami)/do nagrywania? No
i próbowałeś odpalać grę z płytą umieszczoną w każdym z czytników?


Jeżeli chodzi o czytniki to tak i nic, o wirtualnych napędach nie pomyślałem muszę sprobować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:03, Sth`Devilish napisał:

A próbowałeś wyłączyć wszelkie programy emulujące (z wirtualnymi napędami)/do nagrywania? No
i próbowałeś odpalać grę z płytą umieszczoną w każdym z czytników?


Klops napędy wirtualne wyłączone, a i tak chce abym włożył płytę do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:14, fx22 napisał:

Klops napędy wirtualne wyłączone, a i tak chce abym włożył płytę do napędu.


Wyłączone czy nie - wpisy w rejestrach i tak są. Trzeba je ukryć/wywalić.
Może YASU pomoże, albo m7mDRemover?? Albo wyłączenie ATIP w alcoholu jeśli go używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:46, RobeN napisał:

Wyłączone czy nie - wpisy w rejestrach i tak są. Trzeba je ukryć/wywalić.
Może YASU pomoże, albo m7mDRemover?? Albo wyłączenie ATIP w alcoholu jeśli go używasz.


Dzieki za podpowiedzi co robić, tylko jak wytłumaczyć fakt że gdy był podłączony stary dysk wszystko było ok a teraz na nowym nie. Z tego co pamiętam DVD jest włączone jako pierwsze urządzenie ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMÓŻCIE
mam problem z kartą telewizyjną pinnacle, kupiłem ją dwa dni
temu i niby wszytsko chodzi, ale jak oglądam TV to się czasami
samoistnie włącza nagrywanie programu, nie wiem co mam z tym
zrobić tam w opcjach nie ma żeby to wyłączyc czy tez włączyc HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś juz pisałem o tym, że podczas zamykania kompa wyświetla mi się jakiś błąd, ale nie mogę go nawet przeczytać, bo za szybko znika. W końcu udało mi się zrobić zdjęcie tego błędu. I nadal nie wiem o co chodzi. Czy macie jakieś pomysły?

20070313180907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 18:09, Abi Dalzim napisał:

/.../ Czy macie jakieś pomysły?

Nie mam, mimo tego, że taki błąd wyświetla mi się nie tylko w czasie zamykania systemu, ale już ze trzy razy (w ciągu ostatniego roku) wywaliły się gry na takim błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że jest ma to coś wspólnego z .NET Framework 2.0. Można spróbować tak: Start->Uruchom-> wpisz "services.msc" i kliknij OK->poszukaj usługi ASP.NET State Service, wejdź we właściwości i stan usługi ustaw na wyłączony, a typ uruchamiania na zatrzymany. To całkowicie wyłaczy tą usługę - musisz jednak wiedzieć, że aplikacje wymagające tej usługi mogą wtedy przestać działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Otóż kupiłem sobie klawiaturę A4techa. W pudełku nie było żadnych sterów, ani link, ani w ogóle nic nie było napisane skąd ściągnąć, więc pomyślałem, że może działa... bez.
Jednak przy każdym włączeniu kompa system mi się pluje, że wykrył nowy sprzęt. Dodatkowo wyskakuje okno, raczej Wam znane o tym, że jest niezgodna z XP i czy mimo to kontynuować instalację. A jej i tak się nie da bo nie mam płyty (bo jej nie było).
Czy powinienem skądś ściągnąć sterowniki? Bo na stronie A4techa chyba nic nie ma.
Pozdrawiam, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 00:34, Vaxinar napisał:

Witam.
Otóż kupiłem sobie klawiaturę A4techa. W pudełku nie było żadnych sterów, ani link, ani w ogóle
nic nie było napisane skąd ściągnąć, więc pomyślałem, że może działa... bez.
Jednak przy każdym włączeniu kompa system mi się pluje, że wykrył nowy sprzęt. Dodatkowo wyskakuje
okno, raczej Wam znane o tym, że jest niezgodna z XP i czy mimo to kontynuować instalację.
A jej i tak się nie da bo nie mam płyty (bo jej nie było).
Czy powinienem skądś ściągnąć sterowniki? Bo na stronie A4techa chyba nic nie ma.
Pozdrawiam, z góry dziękuję.

ale w xp chyba raczej nie potrzeba sterowników do niczego. a kreatorem doawania sprzętu nie da się kreator potrafi sam z neta ściągnąć potrzebne stery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś szukać sterowników tutaj http://www.a4tech.com/en/download1.asp ? Swoją drogą dziwna ta myszka, skoro wyskakuje ci to okno i do tego pisze, że niezgodna z XP... To nie powinno mieć raczej miejsca, nawet przy starych myszkach :) Sam mam A4Tech x750F - model w miarę nowy, ale nawet nie fatygowałem się aby instalować jakieś stery, a wszystko działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem już wczoraj, bo czytałem tylko komunikat, a nie zauważyłem, że tam jest u góry napisana nazwa programu (?) czy czegoś tam :) Użyłem programiku Starter (polecam) i po prostu wyłączyłem tę usługę tak jak radziłeś. Na razie nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ależ trzeba, np microsoftowe sterowniki do kart nvidi nie obsługują opengl (tak więc w fps-yczy neverwintera na nich nie pogra) co zaś się tyczy samej myszki, to wcześniej miałem taki model że myszkę wykrywał i instalował uniwersalny sterownik ale nie działało kółko (tyle że do myszki była dołączona dyskietka z stosownym sterownikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się