PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2007 o 00:15, mrosi napisał:

Te partycje dodatkowe tworzyłeś z poziomu Windy?


Jak zapewne wiesz ja miałem nowego dysk więc sobie go normalnie na prtycje podzieliłem. Nie mam pojęcia, dlaczego tu jest inny system plików, a tu inny.
Jednak... ja w ogóle nie przypominam sobie opcji, aby tam miał do wyboru (bo gdyby taką opcję miał to napewno wybrałbym jeden system).
Co mi radisz? Format i wszystkie pod NTFS? Ja brałem zawsze FAT32, ponieważ tak mi doradził nauczyciel. 4 lata temu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrz Jak mam synchronizację WYŁĄCZANĄ to w grach występuje tak nazwane ŁAMANIE OBRAZU , A jak włączę to to tak mi muli gry że nie da się grać , nawet przy LOW Detalach .
Synchronizację da się ustawić tylko W ATI CATALYST CONTROL CENTER , bo mam Radeona karte , a jeżeli gdzieś indziej da się ustawić to proszę napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Internet Explorerem. Mianowicie nie używam tej przeglądarki w ogóle (korzystam z Opery, która jest ustawiona na domyślną przeglądarkę), jednak od momentu kiedy mam nowy internet (choć nie wiem czy ma to z tym jakiś związek...), w trakcie grania w jakąkolwiek grę po internecie (niech to będzie np Guild Wars, World of Warcraft, Counter-Strike: Source itd) w zupełnie losowych momentach grę przełącza mi na pulpit...

Zrobiłem małe śledztwo i odkryłem, że dokładnie w momencie kiedy przełącza mi grę na pulpit, uruchamia się proces "Iexplore.exe" (w menadżerze zadań) - tak znikąd, nie pojawia się nawet okno samej przeglądarki, po prostu uruchamia się sam proces. Po jego wyłączeniu problem się powtarza, także nie mam na to solucji. Czy ktoś wie co jest grane? Przypominam: zdarza się to tylko i WYŁĄCZNIE w trakcie gry po internecie (choć mam wrażenie, że ma to również miejsce, kiedy przeglądam jakieś strony w samej Operze). Komputer przeskanowany i czysty wg Avasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Jakby ktoś był gotów doradzić, spotkał się z czymś podobnym, byłbym wdzięczny.

Otóż drugi domowy komputer (od brata), zaczął się mu dziwnie zachowywać. Zostawił mi on kartkę, że sie wiesza, a później się nie uruchamia. Sprawdziłem. Uruchomiłem komputer, ledwo myszką ruszyłem i wisiał. Twardy reset i monitor odezwał się z brakiem sygnału z karty. Kilka razy resetowałem, włączałem, wyłączałem, czasem pojawił sie na jakieś 5 sekund ekran uruchamiania komputera i po chwili znów brak sygnału. Pierwsze co pomyślałem, to uszkodzony monitor (mimo, że to najnowsza część tamtego komputera). Jednak po podłączeniu i do mojego komputera wszystko było w porządku, więc to nie to. Sprawdziłem także komputer z moim monitorem i te same objawy. Za pierwszym razem pojawił się ekran, ale nawet 2 sekund nie wytrzymał i monitor zgasł. Więcej się nie obudził (monitor).

Moja diagnoza to uszkodzenie karty graficznej. W internecie proponują zwrócić jeszcze uwagę na zasilacz. A jak wasza opinia? Kartę graficzną sprawdzę, gdy od kogoś pożyczę (swojej nie wsadzę bo mam PCI-E a tam jest AGP). Zasilacz jutro sobie sprawdzę, podłączając swój. A może to coś innego jest? Wina systemu to raczej nie jest, bo monitor gaśnie zanim system się pojawi.

Dodam jeszcze, ze komputer nie daje żadnych odznak uszkodzenia (żadnych pisków ani nic takiego). Słychać go jakby się najnormalniej w świecie uruchamiał (tyle że nie ma obrazu). Jakby ktoś jeszcze pytał, podociskałem wszystko co możliwe, kartę wyciągnąłem i przeczyściłem.

Konfiguracja tamtego kompa to:
PIII 650MHz
GeForce II MX
384 MB RAM (pewnie jakieś noname)
płyta główna (oczywiście modelu nie znam)
zasilacz (jakiś noname, na nalepce ma napisane 200W/250W)

Dodam jeszcze, że komputer ma dobrze ponad 5 lat (przez to w tej konfiguracji tyle nonam''ów, jak go kupowałem, to wiedziałem jak wybierać procesor i kartę graficzną), więc bardzo możliwe że coś siadło. Tylko co i od czego zacząć sprawdzanie i czy może to być coś jeszcze poza tym co napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja osobiście zrobiłbym format i partycje zrobił na NTFS. Zresztą i tak czeka mnie też format bo zachciało mi się bawić UXThemePatcherem (ach jaki to człowiek głupi - a im starszy tym gorzej). wysypują mi się niektóre aplikacje. Potem stery w podanej kolejności. I tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 18:10, Feniks napisał:

/.../ > GeForce II MX /.../

Obstawiałbym kartę graficzną. Półtora roku temu taka karta siadła mi w starym komputerze. Kupiłem nową, nieco lepszą (dobrej nie warto było, bo komp słaby a mam drugi, sporo lepszy) i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie. Jak przemienić ten system plików? :/ Bo ja wiele razy format zrobiłem i nie pamiętam aby to się dało jakoś zmienić.
Albo... czy nie trzeba czasem formatować partycji w systemie NTFS? Heh, chyba właśnie o to chodzi, tym bardziej, że zmienić muszę tylko C, bo pozostałe dwie partycje mają odpowiedni system plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 21:32, Vaxinar napisał:

Jeszcze ostatnie pytanie. Jak przemienić ten system plików? :/ Bo ja wiele razy format zrobiłem
i nie pamiętam aby to się dało jakoś zmienić.
Albo... czy nie trzeba czasem formatować partycji w systemie NTFS? Heh, chyba właśnie o to
chodzi, tym bardziej, że zmienić muszę tylko C, bo pozostałe dwie partycje mają odpowiedni
system plików.

poszukaj w helpie od XP''ka....tam jest komenda od tego "convert" bodajże ale z jeszcze jakimiś parametrami się tego używa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 21:36, Dead-pl napisał:

>/.../ > poszukaj w helpie od XP''ka....tam jest komenda od tego "convert" bodajże ale z jeszcze jakimiś
parametrami się tego używa

WinXP konwertuje tylko w jedną stronę, z FAT 32 na NTFS. Jeśli ktoś chce odwrotnie, to tylko zewnętrznym programem, jak Partitiom Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podczas instalacji XP instalator zapyta w jakim systemie ma sformatować partycję systemową. Wybierz NTFS dokładny i OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 21:50, mrosi napisał:

Podczas instalacji XP instalator zapyta w jakim systemie ma sformatować partycję systemową.
Wybierz NTFS dokładny i OK


O właśnie mi jeszczer coś podsunąłeś.
Dlaczego dokładny? Zawsze brałem "szybkie formatowanie", gdyż dokładne trochę trwa, ale... jak radzisz inaczej to zrobię inaczej. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przy szybkim formatowaniu teoretycznie istnieje ryzyko, że coś tam zostanie ze starego systemu i będzie robić problemy. Zawsze podczas instalacji nowego systemu, czy reinstalacji systemu wybiera się formatowanie dokładne. Przy dzisiejszych komputerach trwa ono, w zależności od dysku i partycji systemowej ok. 10 minut, więc nie ma sensu odpuszczać tego. Takie jest moje zdanie. Ja robię więcej. Przy reinstalacji systemu zawsze likwiduję partycje i zakładam je od nowa. Wtedy nie ma możliwości aby coś ze starych danych czy plików pozostało. Dysk 80GB dzielę na partycje C-15GB, D-30GB, E-reszta.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

15GB aktualni na system to z deka mało...ja bym polecał co najmniej 30 ;) Sama vista zjada ~6GB po instalacji...a jeszcze przeciez trzeba kodeki,dodatkowy soft... no i miejsce na temp''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 12:55, mrosi napisał:

/.../


Instalując na nowo system postępuję dokładnie jak Ty. Zawsze chce mieć pewność, że będzie czysto i pięknie, tak, jakby to nowy twardziel był :)
A ja u siebie zrobiłem na C - 40, D - 100, i E - 100 ... Może trochę nie za dobrze, ale mi to odpowiada :)

I mam małe pytanie. Czy na zasiłce takiej jak w podpisie, mogę spokojnie podpiąć sobie jeszcze jeden dysk 250 gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem mój brat namieszał mi na kompie i nie wiem co jest :/ a mianowicie posiało gdzieś wszystkie ikonu programów itp zostały tylko systemowe :/ a menu start wygląda jak na screenie, a zawsze było bardziej obfite niż tylko open office :/ więc tak sprawdzałem już właściwości paska zadań i menu start i nic opcje folderów przeczesałem i też nic nie znalazłem czy ktoś może wie gdzie on włożył te swoje dwie lewe ręce ?? z góry dziękuje za pomoc

20070317161250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam dziwny problem z przeglądarką. Mianowicie przy wchodzeniu na losowe strony pojawia mi się komunikat "Nie można wyświetlić strony". Po kilkakrotnym odświeżeniu witryna zaczyna działać. Zdarza się to nawet na tak popularnych stronach jak onet, wp czy gram. Ma to miejsce na IE 6 i Firefox''ie...

Dodam, że gg, XFire czy gry on-line chodzą bezproblemowo. Choć GetRight przy próbie wznowienia pobierania sygnalizuje mi, że nie jestem podłączony do neta (po "Retry" wszystko działa) .

Czy możliwe, że to wina providera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 16:30, Dark Templar napisał:

Od wczoraj mam dziwny problem z przeglądarką. Mianowicie przy wchodzeniu na losowe strony pojawia
mi się komunikat "Nie można wyświetlić strony". Po kilkakrotnym odświeżeniu witryna zaczyna
działać. Zdarza się to nawet na tak popularnych stronach jak onet, wp czy gram. Ma to miejsce
na IE 6 i Firefox''ie...


A jak z FireWallem czy AntyVirusem? Ponowne zdefiniowanie portów było by wyjściem. Prostsze wyjście to wyszukanie katalogu IE/FF i usunięcie ciasteczek, chodź nie wiem czy rzeczywiście dało by to efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 16:56, s2nto napisał:

A jak z FireWallem czy AntyVirusem? Ponowne zdefiniowanie portów było by wyjściem. Prostsze
wyjście to wyszukanie katalogu IE/FF i usunięcie ciasteczek, chodź nie wiem czy rzeczywiście
dało by to efekt.


Co masz na myśli przez "zdefiniowanie portów"? Firewall i antywir odpadają, ciasteczka też nie przyniosły poprawy.

Ciekawy jest fakt, że strony potrafią odpalić się czasami bezproblemowo, a czasam naweti wielokrotne odświeżanie i klikanie w link nie pomaga :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się