PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No mam przestawione, karta SB live 5.1. ma następujące wejścia:
czarne - line out 2
zielone - line out 1
czerwone - mic
niebieskie - line in
żółte - digital out

Wg instrukcji głośników potrzebuje 3 line out, myslałem, że digital out jest jednym z nich, ale chyba sie pomyliłem.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odkrylem cos ciekwego w menedrzerze urzadzen. mam karte na AGP a we wlasciwosciach karty w lokalizacji pisze PCI 1 urzadzenie 0 funkcja 0. w biosie tez mam ustawione AGP i w kompie karta jest w slocie AGP co jest? czy to normalne?

zalaczam screen

System to XP Professional

20070515174043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 17:41, Noobio napisał:

odkrylem cos ciekwego w menedrzerze urzadzen. mam karte na AGP a we wlasciwosciach karty w
lokalizacji pisze PCI 1 urzadzenie 0 funkcja 0. w biosie tez mam ustawione AGP i w kompie karta
jest w slocie AGP co jest? czy to normalne?

zalaczam screen

System to XP Professional


Też mam Magistracja PCI 1 :

20070515181617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można ręcznie skasować XP? Albo jak sformatować dysk, którego się nie da sformatować? :P

Wczoraj chciałem sformatować dysk z windą. Restartuje kompa, wpisuje w linii komend ,,format d:" (tam znajduje się Windows) i zamiast dysku D mój kochany inteligentny komputer sformatował mi E. Dokładnie sprawdzałem co piszę, więc na 100% się nie pomyliłem. Najgorsze jest to, że na dysku E: było moje wypracowanie na czwartek... o grach, save''ach, zdjęciach, tapetach i reszcie nie wspominając.

I teraz cały czas jak pisze format d: to mój komputer formatuje mi niby dysk, ale po restarcie dysk D jest dalej cały

Jak ja mam teraz D sformatować?????????????

Jak mogę odinstalować ręcznie XP? (na dodaj/usuń programy unistalki nie ma, nie wiem czemu :/

I jeszcze mam 2 problem
Zainstalowałem najnowsze sterowniki do chipsetu. Dzięki temu działają mi takie gry jak Heroes V czy Medieval II. Ale dość często robi mi się nagle zamazany ekran i po chwili komputer działa tak niesamowicie powoli, że tylko reset pomaga . :/

Jak wiecie co z tym zrobić to napiszcie :) W sumie to jeszcze tylko parę dni mi się komp przyda, potem chyba go wyrzucę... (co ja biedny będę robił!? XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 17:00, blacklio napisał:

Sformatuj przeez instalatora XP

W tym problem. Każe mu formatować D: to on mi niby formatuje, lecz wszystko zostaje :/ Nigdy tak nie miałem

-----> Lucas016
Nie, mam tylko XP-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawe a sprawdzałeś po restarcie co jest na tym niby d:? może system którego używasz do formatowania tworzy własny dysk wirtualny, i się literki poprzestawiały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 18:19, sig. napisał:

hm ciekawe a sprawdzałeś po restarcie co jest na tym niby d:? może system którego używasz do
formatowania tworzy własny dysk wirtualny, i się literki poprzestawiały


Wszystko możliwe. TXH wszystkim za pomoc. Na razie zostawie tak jak jest, niedługo kupie nowego więc z tym nie będę się już męczył. W końcu ten blaszak ma już chyba ze 5 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że magistrala AGP to rodzaj zmodyfikowanej i zoptymalizowanej magistrali PCI (opracowanej bodajże przez Intela) i tak właśnie windows ja nazywa jako PCI i numeruje, ma zawsze numer 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka

1. Jaki odtwarzacz mp3 polecacie w cenie gdzies kolo 200 zł ==> nie wiedziałem gdzie indziej spytać

2. czy to prawda że z każdym rokiem komputer sie "starzeje" i działa coraz wolniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 07:29, Konrad162 napisał:

mam 2 pytanka

1. Jaki odtwarzacz mp3 polecacie w cenie gdzies kolo 200 zł ==> nie wiedziałem gdzie indziej
spytać


http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odtwarzacze/Creative/pamiec_flash/ZEN_Nano_Plus/Creative_ZEN_Nano_Plus_1GB_czar ny/pelny,id,20239/ ten jest fajny za 235zł

Dnia 17.05.2007 o 07:29, Konrad162 napisał:

2. czy to prawda że z każdym rokiem komputer sie "starzeje" i działa coraz wolniej?

W pewnym sensie to prawda. Dysk twardy się starzeje. A i podzespoły mają swoją żywotność (generalnie od 5 lat do 10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 07:29, Konrad162 napisał:

2. czy to prawda że z każdym rokiem komputer sie "starzeje" i działa coraz wolniej?

starzej się owszem, ale z czasem od instalacji windowsa (w rejestrze jest coraz więcej pozostałości po odinstalowanych programach, a system wiecznie czegoś w nim szuka) a nie kupna komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2007 o 09:24, sig. napisał:

starzej się owszem, ale z czasem od instalacji windowsa (w rejestrze jest coraz więcej pozostałości
po odinstalowanych programach, a system wiecznie czegoś w nim szuka) a nie kupna komputera


Małymiękki zapowiadał z rok czy dwa temu, że Vista będzie przyspieszać z czasem. System miał niby uczyć się zachowań użytkownika a oprócz tego sam czyścić się z pozostałości starych programów. Nie wiem jak jest naprawdę, już o premierze nowego OSa, ale dla mnie to raczej science-fiction :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie miał być szpieg który przy uruchamianiu systemu ładuje biblioteki najczęściej używanych programów. czyli "przyspieszenie" jest takie samo jak przy ie, za szybsze uruchomienie programu płacisz dłuższym uruchamianiem się systemu (niezależnie od tego czy będziesz tego programu używał). zaś co do czyszczenia z pozostałości, to starczyło by żeby w końcu kupili (bo sami raczej nie napiszą) porządny deinstalator śledzący działania instalatora i zintegrowali go z systemem (w takim przypadku nie będzie wspomnianych śmieci). a najlepiej by było żeby wreszcie przyznali iż rejetr systemowy to kiepski pomysł (wyszukanie potrzebnej informacji trwa długo bo to tylko 3 pliki) i wrócili do małych a więc łatwych do sprawdzenia (starczy wiedzieć co w którym jest) plików konfiguracyjnych (najlepiej tekstowych, żeby user mógł sobie poustawiać wszystko na swoim w końcu komputerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się