PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2007 o 00:37, Vaxinar napisał:

Problem to może duży nie jest, ale jest trochę uciążliwe.

Na niektórych stronach zamiast obrazka mam coś takiego, obrazek się nie wczytuje. Z jakiego
to powodu?

widocznie coś blokuje serwer z którego pochodzą. może firewall, IDS, albo program usuwający reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 09:01, marian538 napisał:

/.../
No to bardzo dobrze, trzymam kciuki za powodzenie misji :P,


Dzięki, ale chyba słabo trzymałeś bo mission failed ;)
Sytuacja się powtórzyła, ale teraz znowu coś innego sie pojawiło. Otóż po odpięciu zasilania od dvd-roma i nagrywarki system poszedł jak gdyby nigdy nic. Podpięcie tylko jednego z tych urządzeń znów wszystko psuje.
I nie wiem czy płyta już tak fiksuje, że takie dziwne zjawiska mają miejsce, czy poleciał w niej kontroler ide ... sam już nie wiem.
Popróbuję zmienić kolejność podłączenia odtwarzaczy na taśmie a potem zmienie taśmę na inną. Bo że obydwa zepsute w to już nie uwierzę...

Dnia 01.06.2007 o 09:01, marian538 napisał:

a zasiłkę masz już nową czy zrezygnowałeś z niej i dalej Chieftec?


Nowy Tagan 800W. Będzie chyba spooory zapas teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 09:28, GeoT napisał:

> /.../

Ehh, szkoda :( Czyli teraz wszystko na Taganie działa?? Ciekawi mnie ta płyta, ale żeby kontrolery padły, hmm..., dobrze pamiętam ,że ten problem się niedawno pojawił, czy był od początku nowego kompa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 10:09, marian538 napisał:

> > /.../
Ehh, szkoda :( Czyli teraz wszystko na Taganie działa?? Ciekawi mnie ta płyta, ale żeby kontrolery
padły, hmm..., dobrze pamiętam ,że ten problem się niedawno pojawił, czy był od początku nowego
kompa??


Sprzęt w takiej konfiguracji pracuje od grudnia. Problemy zaczęły się pod koniec kwietnia. I to jest najdziwniejsze.

blacklio ->

Dnia 01.06.2007 o 10:09, marian538 napisał:

A zamieniałeś molexy w tych napędach, czasami zdarza sięże występuje zwarcie w molexe i wtedy lipa.


Więc problem ten jest i na tym zasilaczu który teraz mam (Tagan) i na poprzednim Chieftecu. Mało prawdopodobne, żeby to o czym piszesz mogło mieć miejsce i tu i tu.
A;e przypomniałeś mi o jeszcze innej sprawie. Jak to jest z tymi kablami od kablówki TV. Wyobraźcie sobie, że jak dotknę tym kablem obudowę kom pa to iskry aż idą, a obudowa szczypie. Przebicie czy jakie licho? I czy może to coś uszkodzić?
Od razu wyjaśnię, że na razie jedyne TV w domu mamy w kompie poprzez tuner TV. Stąd to ciekawe skądinąd doświadczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta główna moa od spodu jakieś styki to tak, wprawdzie jest w pewnej odległości od obudowy ale jednak śrubki metalowe (a jak nie to zawsze może iskra przeskoczyć) jest jeszcze wprawdzie zasilacz, ale ten jest fabrycznie przystosowany do 220v więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie przebicie :) po prostu taka jest moc syngnalu telewizyjnego - a uczucie jakie masz (szczegolnie po dotknieciu nieopatrznym koncowki kabelka) to nic innego jak dotkniecie internetu ;)
teraz kablowki powoli odchodza od metalowych koncowek na kablach sieciowych i zastepuja je plastikowymi
od tego nic sie w komputerze popsuc nie moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 13:40, GeoT napisał:

> /.../ > Sprzęt w takiej konfiguracji pracuje od grudnia. Problemy zaczęły się pod koniec kwietnia. /.../

Pozostaje taśma i ustawienie master/slave. Jeśli i to zawiedzie, znaczy się kontroler na płycie. Ale skoro sprawdzili płytę w servisie - to już tylko interwencja sił nadprzyrodzonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 14:02, KrzysztofMarek napisał:

Pozostaje taśma i ustawienie master/slave.


No właśnie ... taśma nówka od płyty i to taka fajna wzmocniona, skręcona w "kabel". Trudno mi uwierzyć, żeby nawaliła.

Dnia 01.06.2007 o 14:02, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli i to zawiedzie, znaczy się kontroler na płycie. Ale skoro sprawdzili płytę w servisie - to już tylko interwencja sił > nadprzyrodzonych...


Sprawności płyty nie sprawdzali, ale na pierwszy rzut oka mówili, że to jej wina. Sprawdzili antywirami dyski, połączenia i sposób złożenia kompa (bo sam go składałem), przeczyścili styki i tyle.
Specjalistyczne badanie płyty to już raczej serwis gigabyte''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oglądałeś kondensatory (takie pionowe walce) na tej płycie? jak któryś jest wypukły albo wklęsły na wierzchu to znaczy że jest "walnięty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x Kingmax 256mb PC-3200 chciałbym dokupić 512mb. Moja płyta ma 3 sloty na ramy. Co byście mi poradzili kupić i czy to prawda, że wszystkie ramy muszą być tej samej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 07:26, sig. napisał:

po co zaraz program?

Właśnie o to chodzi że potrzebny mi program,
bo używam neostrady prze router i nie chce mi się/nie mogę go co chwile restartować - bo nie tylko ja przecież z niego korzystam i inni by się wkurzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 16:24, Ozi128 napisał:

i czy to prawda, że wszystkie ramy muszą być tej samej firmy??

nie, nie muszą. ale przydało by się żeby też były 3200 bo jeśli nie to te szybsze zwolnią do transferu wolniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 17:45, squeglee napisał:

Czy można w Windows Movie Makerze połączyć ścieżkę video ze ścieżką audio? Jeśli tak, to jak?
A jeśli nie, to jaki program polecacie do takiej operacji :)?


Tego nie wiem czy można, ale spróbuj VirtualDub jest na pewno taka możliwosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczął mi doskwierać jakiś syf na komputerze - po uruchomieniu msconfiga zauważyłem mnóstwo bibliotek .dll o nazwach typu "pmnnlm.dll" czy "cbyvvv.dll", nie powiązanych z żadnym zainstalowanym programem, które były ustawiane na uruchamianie przy starcie systemu. Jakiś czas później zaczęły mi w losowych momentach wyskakiwać okna typu "masz wirusa, ściągnij ten program i go usuń!" - oczywiście jest to oszustwo, bo żadnego antywirusa nie mam :) I teraz pytanie - co możecie mi polecić na usunięcie tego? Chcę coś darmowego, ale też prostego w obsłudze. AdAware Personal i Spybot odpadają - nie zdały egzaminu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

Ostatnio zaczął mi doskwierać jakiś syf na komputerze - po uruchomieniu msconfiga zauważyłem
mnóstwo bibliotek .dll o nazwach typu "pmnnlm.dll" czy "cbyvvv.dll", nie powiązanych z żadnym
zainstalowanym programem, które były ustawiane na uruchamianie przy starcie systemu.

Jakiś syf miałeś, skoro już tutaj się zorientowałeś, to powinieneś w tym momence zacząć sprawdzać co to..

>Jakiś czas później zaczęły mi w losowych momentach wyskakiwać okna typu "masz wirusa, ściągnij ten

Dnia 01.06.2007 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

program i go usuń!" - oczywiście jest to oszustwo, bo żadnego antywirusa nie mam :)

Brawo, sprytnie nie mieć żadnego antywirusa... -_-

>I teraz pytanie - co możecie mi polecić na usunięcie tego? Chcę coś darmowego, ale też prostego w obsłudze.

Dnia 01.06.2007 o 20:31, Sth`Devilish napisał:

AdAware Personal i Spybot odpadają - nie zdały egzaminu...

Używaj na przemian anty-wirusa i anty-spyware''u, aż do momentu gdy będziesz miał czystego kompa.
Także używaj tych AdAwere i Spybota, ale dodaj do nich AVG albo avast''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 21:05, PirO 17 napisał:

Jakiś syf miałeś, skoro już tutaj się zorientowałeś, to powinieneś w tym momence zacząć sprawdzać
co to..

Dnia 01.06.2007 o 21:05, PirO 17 napisał:

Brawo, sprytnie nie mieć żadnego antywirusa... -_-


Powiem szczerze - nienawidze antywirusów. W tym sensie, że aktywny antywirus działający gdzieś w tle - zawsze miałem z tym jakieś problemy. Nie mówiąc już o tym, że czasem potrafi to spowolnić komputer. Dlatego instaluje tylko jak mi się coś przytrafi, a to rzadko się zdarza :)

Dnia 01.06.2007 o 21:05, PirO 17 napisał:

Także używaj tych AdAwere i Spybota, ale dodaj do nich AVG albo avast''a


AVG właśnie próbuje i wydaje się ok, no może poza tym że skan trochę długo trwał, wyszedłem z pokoju a wracając godzinę później zastałem słynny "death screen" :P Nie wiem co się stało - zastałem tylko ten niebieski ekran i napis, że wystąpił jakiś problem z "winlogon".. Nie żebym cię o to obwiniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się