PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie dało rady, musiałem złom rozkręcić. Wyciągnęłem dysk i odczytałem z nalepki, że mam Samsunga SV2001H 20 GB. OK.

Uruchomiłem kompa przy otwartej obudowie - może to nie kwestia HDD. I co ? Wiatraczki na procku oraz na karcie grafiki nie obracają się. ^^ Jakim cudem jeszcze się oba nie zwęgliły to nie wiem.
Wiatraczek na procku był zakurzony i już się obraca choć słabo, na karcie był poluzowany kabelek zasilania. Teraz komp jest chłodzony, ale okropnie głośno chodzi. Chyba będę musiał kupić dwa nowe wiatraczki a do tego większy HDD, bo ile można korzystać z ledwo 20 GB.

Dzięki chłopaki za pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 21:18, sig. napisał:

> dysk już się zformatował ale windows nie chcew się wgrać
hm ciekawe....... a próbowałeś usunąć partycje i stworzyć ją jeszcze raz? i czy instalator
wyrzuca jakiś komunikat czy też po prostu kończy pracę? bo jak np "nie widzi" dysku to może
oznaczać że nie obsługuje twojego kontrolera i trzeba w odpowiednim momencie wcisnąć f6 i włożyć
dyskietkę (koniecznie dyskietkę, płyta ani pamięć usb nic nie da) ze sterownikami do niego



partycje tworzy wszystko w jak najlepszym porządku, ale po zainstalowaniu niechce wejść do profilu, a po wyłączeniu windowsa trzeba instalować od początku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 09:01, marian538 napisał:

No to bardzo dobrze, trzymam kciuki za powodzenie misji :P, a zasiłkę masz już nową czy zrezygnowałeś
z niej i dalej Chieftec?


No kurcze sukces ale połowiczny.
Po odpięciu nagrywarki dvd i odtwarzacza już 3 dzień jest ok.
Ale wystarczy, że którekolwiek urządzenie podepnę spowrotem problem powraca.
No i niby dyski dobrze pracują, ale ja teraz nie mam gdzie płyt odtwarzać ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:58, sig. napisał:

a próbowałeś na taśmie od któregoś napędu optycznego podpiąć dysk? (nie zapomnij o zworkach).


No właśnie nie, bo te dyski, które posiadam są na sata. Ale wezmę dziś z pracy jeden dysk na ide i sprawdzę. Wezmę też nagrywarkę cd. Trudno mi uwierzyć, żeby obydwie stacje dysków w domu padły ale już będę miał pewność.

Ps.1 czy możliwym wyjaśnieniem może być przegrzanie chipsetu? Bo troszkę podkręcałem procka i grafikę, ale trudno mi uwierzyć, żebym mógł tym zrobić krzywdę z płytą jaką posiadam (Gigabyte GA-965P-DQ6). Ona jest ponoć idealna do podkręcania.

Ps.2 a może to wina włączonych DMA? To znaczy nie wiem nawet czy są włączone, bo nie mogę podłączyć stacji no i do tego przez 4 miesiące bez żadnych zmian wszystko pracowało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobć!
Przy ładowaniu windy trochę dziwnie się ładuję a mianowicie klikam na avatara(żeby się lognąć) i wychodzi wiadomość że nie może zalogować się na to konto i wchodzi na jakieś inne(zapasowe?). Wtedy tak jakby system windows od no0wa startuje jest charakterystyczna chmurka z "zapoznaj się z systemem windows". To mnie denerwuje dlaczego nie mogę zalogować się na moje konto!!!??? Błagam pomocy za każdym razem system windows łaćza sie na nowo pomocy!!! i za każdym razem to samo informacja o tym że nie może się lognąć, chmurka, IE pyta się czy ma być domyślną przeglądarką. Czy trzeba od razu instalować na nowo ikspeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem a mianowicie zakupiłem dysk 10 z szufladą po podłączeniu do kompa wybiera sobie ta 10 za master disc
Wycągnełem zworkę zgodnie z instrukcją na dysku a w drugim zostawiłem na "Master or single disc".Nie mam zielonego pojęcia co robić... potrzebuje pomocy.Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak są 2 napędy na jednym kablu, to jeden musi być ustawiony na master a drugi na slave. ew oba na cable select (wtedy miejsce na kablu będzie decydowało który master a który slave).
ps co to jest dysk 10 z szufladą? 10 gb w szufladce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 16:39, kibot napisał:

Kiedy mam podłączony kabel od internetu to system mi się ładuje z 2 minuty i dopiero po tym
czasie moge cokolwiek zrobic np. podlaczyc neta.
A jak mam odłączony kabel to wszystko jest Ok
Apeluję o pomoc ;(


dziwny problem, mi się dzieje podobnie, dlatego, że jak mam neta to musi załądować gg, skype, i inne programy pracujące wtedy w tle... nie wiem czemu tak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wkurzający problem zazwyczaj występuje w grach FPP Far Cry, CoD, Medal of Honor. Widzę np; kilka metrów przed siebie człowieka podejdę do niego to wczytują się jego zarysy i tak każdego innego przedmiotu. Kiedyś tak nie miałem podobno można to jakoś ustawić tylko gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 18:24, sig. napisał:

jak są 2 napędy na jednym kablu, to jeden musi być ustawiony na master a drugi na slave. ew
oba na cable select (wtedy miejsce na kablu będzie decydowało który master a który slave).

ps co to jest dysk 10 z szufladą? 10 gb w szufladce?


Tak 10 gb jest w szufladzie. Mam podłączony dysk z windows''em pod "0 Master" a drugi pod "1 slave" wiec mam raczej dobrze podłączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie ma czasem ustawienia samo master ew master, slave present na tym z windowsem? Inaczej się ustawia zworkę przy master ze slave a inaczej gdy jest sam na kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 08:42, GeoT napisał:

No właśnie nie, bo te dyski, które posiadam są na sata. Ale wezmę dziś z pracy jeden dysk na
ide i sprawdzę. Wezmę też nagrywarkę cd. Trudno mi uwierzyć, żeby obydwie stacje dysków w domu
padły ale już będę miał pewność.


Jeśli kogoś moje boje z kompem jeszcze interesują, to opiszę kolejne moje doświadczenie:
podłączenie do taśmy dysku ide nie stwarza problemu, Windows działa poprawnie!
Podłączenie nagrywarki cd-rw (przyniesiona z pracy) - problem znów ma miejsce.
Co Wy na to?
Bo ja zgłupiałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 20:56, GeoT napisał:

No kurcze sukces ale połowiczny.
Po odpięciu nagrywarki dvd i odtwarzacza już 3 dzień jest ok.
Ale wystarczy, że którekolwiek urządzenie podepnę spowrotem problem powraca.
No i niby dyski dobrze pracują, ale ja teraz nie mam gdzie płyt odtwarzać ;\

Masz dwa gniazda IDE i w obojętnie którym podepniesz dvd problem powraca??
To jeszcze możesz zrobić jeden myk, mianowicie pożycz skądś dvd na sata, nie na ide i zobacz, jeśli masz taką możliwość, koledzy mogą mieć rację może to być płyta -- kontroler, może niech serwis ją dokładnie sprawdzi, jak masz możliwość to spróbuj z tym dvd na sata. Problem dość dziwny, masz przejścia :(
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 05:31, marian538 napisał:

Masz dwa gniazda IDE i w obojętnie którym podepniesz dvd problem powraca??


Jest jedno gniazdo IDE. Ale ciekawe jest to, że "Menadżer urządzeń" pokazuje dwa kanały podstawowe i dwa podrzędne. Nie powinno być po jednym?
Zresztą mniejsza z tym. Płyta jak nic wyląduje w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 08:31, morthi napisał:

wszystko sie zgadza - po kanale podstawowym i podrzednym na kazde gniazdo :) czyli razem 4

on ma tylko jedno. wydaje mi się że kanał secondary fizycznie istnieje, tyle że nie został wyprowadzony "na zewnątrz" chipsetu (za mało miejsca na płycie?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się