PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 22:35, ferbi napisał:

Komp mi nie działa? Jak to naprawic? Czy format pomorze?


Ale które pomorze? Szczecińskie? Koszalińskie? A może Gdańskie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 22:34, sferis napisał:

Tak nie da się ... Ale myślę, że będzie dobrze jak będzie więcej gier pod DX10 ;-) Podobne
początki miała "dziewiątka" :P

dx9 przynajmniej był zgodny wstecz ;) zaś z dx 10 różnie może być, póki co vista nie sprzedaje się za dobrze więc gry albo będą pod dx9 albo pod oba (w tej chwili gra wymagająca dx10 sama skazywała by się na margines rynku), Z powodu (prawdziwych lub nie) plotek o nowym Windowsie w 2009 (vista miała by być systemem przejściowym jak me) dx10 raczej nie spopularyzuje się za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 07:31, sig. napisał:

dx9 przynajmniej był zgodny wstecz ;) zaś z dx 10 różnie może być, póki co vista nie sprzedaje
się za dobrze więc gry albo będą pod dx9 albo pod oba (w tej chwili gra wymagająca dx10 sama
skazywała by się na margines rynku), Z powodu (prawdziwych lub nie) plotek o nowym Windowsie
w 2009 (vista miała by być systemem przejściowym jak me) dx10 raczej nie spopularyzuje się
za szybko.


Nie sprzedaje się dobrze? :-) A skąd to masz takie info? Właśnie sprzedaż przekroczyła oczekiwania Microsoftu. Sprzedano dotychczas więcej egzemplarzy niż w Polsce jest ludności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 07:31, sig. napisał:

> Tak nie da się ... Ale myślę, że będzie dobrze jak będzie więcej gier pod DX10 ;-) Podobne

> początki miała "dziewiątka" :P
dx9 przynajmniej był zgodny wstecz ;) zaś z dx 10 różnie może być, póki co vista nie sprzedaje
się za dobrze więc gry albo będą pod dx9 albo pod oba (w tej chwili gra wymagająca dx10 sama
skazywała by się na margines rynku), Z powodu (prawdziwych lub nie) plotek o nowym Windowsie
w 2009 (vista miała by być systemem przejściowym jak me) dx10 raczej nie spopularyzuje się
za szybko.


Z tego co wiem, raptem 5% graczy ma sprzęt kompatybilny z DX10. Jakiś sposób trzeba znaleźć, ale na razie najbardziej opłacalne jest posiadanie Windows Vista i XP. Vista to w sumie system przejściowy, tak jak ME. Za 2 lata ma nastąpić premiera Win Vienna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

egzemplarzy czy też licencji wielkim producentom sprzętu? bo to spora różnica, zwłaszcza że np dell przywrócił do oferty xp-ka na wyraźne życzenie klientów. Zaś to jak się sprzedaje zależy od tego czy liczyć tylko te kopie które już są u nabywców, czy też wszystkie jakie microsoft sprzedał, razem z tymi na niesprzedane (a częściowo niewyprodukowane, bo im więcej licencji duża firma kupuje tym taniej wychodzi za sztukę) jeszcze komputery. o ile pamiętam badania firm niezależnych od microsoftu to sprzedaje się podobnie jak xp w początkowej fazie, tyle że wtedy na świecie było dużo mniej komputerów a więc i potencjalnych klientów.
ps bluray na co komu teraz vista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 09:06, Milteen napisał:

witam! hoho dawno mnie tu nie bylo ;]
Sa jakies informacje o dodatku?

dodatku do czego? i jakim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 09:08, sig. napisał:

> witam! hoho dawno mnie tu nie bylo ;]
> Sa jakies informacje o dodatku?
dodatku do czego? i jakim?


no Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 09:19, Milteen napisał:

> > witam! hoho dawno mnie tu nie bylo ;]
> > Sa jakies informacje o dodatku?
> dodatku do czego? i jakim?

no Gothica 3


A nie pomyliłeś czasem wątków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:31, sig. napisał:

egzemplarzy czy też licencji wielkim producentom sprzętu? bo to spora różnica, zwłaszcza że
np dell przywrócił do oferty xp-ka na wyraźne życzenie klientów. Zaś to jak się sprzedaje zależy
od tego czy liczyć tylko te kopie które już są u nabywców, czy też wszystkie jakie microsoft
sprzedał, razem z tymi na niesprzedane (a częściowo niewyprodukowane, bo im więcej licencji
duża firma kupuje tym taniej wychodzi za sztukę) jeszcze komputery. o ile pamiętam badania
firm niezależnych od microsoftu to sprzedaje się podobnie jak xp w początkowej fazie, tyle
że wtedy na świecie było dużo mniej komputerów a więc i potencjalnych klientów.
ps bluray na co komu teraz vista?


Mam na myśli tylko i wyłącznie komputery dla graczy, pojawiają się już patche do gier, do obsługi DX10. Jak ktoś ma możliwości, może przy okazji poznać nowe dzieło M$. Ja sam dokupię drugi dysk, żeby porządnie przetestować ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:31, sig. napisał:

egzemplarzy czy też licencji wielkim producentom sprzętu? bo to spora różnica, /.../

Ja mogę się opierać na danych z osiedlowego punktu komputerowego. Właściciel zamówił 100 sztuk Visty - 70 rozeszło się jak świeże bułeczki i od tego czasu cisza. Ani jednej Visty więcej nie sprzedał. A WindowsXP schodzi nadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 08:31, sig. napisał:

egzemplarzy czy też licencji wielkim producentom sprzętu? bo to spora różnica, zwłaszcza że
np dell przywrócił do oferty xp-ka na wyraźne życzenie klientów. Zaś to jak się sprzedaje zależy
od tego czy liczyć tylko te kopie które już są u nabywców, czy też wszystkie jakie microsoft
sprzedał, razem z tymi na niesprzedane (a częściowo niewyprodukowane, bo im więcej licencji
duża firma kupuje tym taniej wychodzi za sztukę) jeszcze komputery. o ile pamiętam badania
firm niezależnych od microsoftu to sprzedaje się podobnie jak xp w początkowej fazie, tyle
że wtedy na świecie było dużo mniej komputerów a więc i potencjalnych klientów.
ps bluray na co komu teraz vista?


Chodzi o ilość sprzedanych pudełek z Vistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:12, sferis napisał:

> egzemplarzy czy też licencji wielkim producentom sprzętu? bo to spora różnica, zwłaszcza
że
> np dell przywrócił do oferty xp-ka na wyraźne życzenie klientów. Zaś to jak się sprzedaje
zależy
> od tego czy liczyć tylko te kopie które już są u nabywców, czy też wszystkie jakie microsoft

> sprzedał, razem z tymi na niesprzedane (a częściowo niewyprodukowane, bo im więcej licencji

> duża firma kupuje tym taniej wychodzi za sztukę) jeszcze komputery. o ile pamiętam badania

> firm niezależnych od microsoftu to sprzedaje się podobnie jak xp w początkowej fazie,
tyle
> że wtedy na świecie było dużo mniej komputerów a więc i potencjalnych klientów.
> ps bluray na co komu teraz vista?

Chodzi o ilość sprzedanych pudełek z Vistą.


A wersje OEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma znaczenia czy to jest BOX czy OEM, ponieważ licencja OEM została zmieniona i nie wymaga dodatkowych gadżetów jak poprzednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. problem 1 wsumie kieruje do urzytkownikow myszy razera.
mam copperhead, kiedys kupilem na allegro chodzil chodzil i nagle cos sie stalo ze jak wciskalem lewy przycisk myszy raz, to czasami klikalo mi dwa razy. dalem na gwarancje, i mi odeslali nowa myszke. i niestety od jakiegos tygodnia znowu mam ten sam problem tylko tym razem dzieje sie tak z prawym przyciskiem, wciskam raz i zaskakuje mi czasami dwa razy. zaczyna mnie to strasznie denerowac bo gram, i prawy jest mi potrzebny do przyblizania, a czasami jest tak ze jak chce przyblizyc to wciskam raz a to mi reaguje 2 razy i spowrotem mi celownik oddala (cod2). czy ktos mial kiedys taki problem i moze wie jak to da sie naprawic, poniewaz gwarancja juz mi sie skonczyla. jeszcze sie zastanawiam nad zakupem nowej myszki ale juz napewno nie razera ;/ pewnie mx518.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 19:40, paulo34 napisał:

siemka mam problem chce zainstalować najanowszego DX9 i nie wiem do jakiego foldery mam go
rozpakować


Do byle jakiego, bo to się rozpakowuje tylko instalator. Jak się wypakuje otwierasz pliki te co się wypakowały, i DX9 automatycznie się instaluje w katalogach Windowsa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie
Jak teraz wyszedł Direct 10 to będę musiał sobie taką kartę graf. kupować bo 2000 tys. zł . żeby na tym grać czy będzie można instalować dx 10 na innych kartach tych mniej nowszych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się