PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2007 o 16:15, witek194 napisał:

wiec proszę o odpowiedz co mam zrobić.czy muszę coś ręcznie pousuwać??

Start - uruchom - wpisz REGEDiT - hkey_lokal_machine - software - microsoft - windows - current version - unistall i poszukaj klucza do obliviona i go usun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć Ad-Aware, SpyBot, odłączyć kabel od sieci i sprawdzić kompa. Oprócz tego warto by jakimś antywirusem przejechać. Też w czasie, gdy kabel sieciowy jest odłączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba poziom kurzu w mym blaszaku przekroczył norme już po raz 20, co zrobic jak mam plomby, a cos czuję, że jeszcze trochę i nie bedzie co procesora chłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:32, kibot napisał:

> wiec proszę o odpowiedz co mam zrobić.czy muszę coś ręcznie pousuwać??
>
Start - uruchom - wpisz REGEDiT - hkey_lokal_machine - software - microsoft - windows - current
version - unistall i poszukaj klucza do obliviona i go usun :)

co teraz? bo sie jakos pogubiłem

20070607164120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edycja/szukaj obivon i iść na obiad, bo mu to ch..........e dużo czasu zajmie jak obivon nie pomoże to wtedy tes ew betsheida.
ps uważaj co robisz, tu nie ma cofnij a wszystkie zmiany wprowadzane są od razu (więc jeden błąd i może cię czekać reinstalacja systemu bo już się nie uruchomi (a w rejestrze poza "śmieciami" których miejsce jest w plikach konfiguracyjnych gier/programów są też bardzo ważne rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:41, witek194 napisał:

> > wiec proszę o odpowiedz co mam zrobić.czy muszę coś ręcznie pousuwać??
> >
> Start - uruchom - wpisz REGEDiT - hkey_lokal_machine - software - microsoft - windows
- current
> version - unistall i poszukaj klucza do obliviona i go usun :)
co teraz? bo sie jakos pogubiłem

ja jak rozwine CV to co innego mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:35, Arclight napisał:

Ściągnąć Ad-Aware, SpyBot, odłączyć kabel od sieci i sprawdzić kompa. Oprócz tego warto by
jakimś antywirusem przejechać. Też w czasie, gdy kabel sieciowy jest odłączony.


jak mam odlaczony to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sprawdź go w momencie, gdy jest odłączony. Być może jakieś "badziewia" masz w systemie, które uaktywniają się tylko w czasie, gdy masz dostęp do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde, jak chce wlaczyć jakiś film to jest czarno-biały i ciemny, instalowalem mnostwo roznych kodekow i kurde, niewim co mam zrobic...pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 16:46, sig. napisał:

edycja/szukaj obivon i iść na obiad, bo mu to ch..........e dużo czasu zajmie jak obivon nie
pomoże to wtedy tes ew betsheida.
ps uważaj co robisz, tu nie ma cofnij a wszystkie zmiany wprowadzane są od razu (więc jeden
błąd i może cię czekać reinstalacja systemu bo już się nie uruchomi (a w rejestrze poza "śmieciami"
których miejsce jest w plikach konfiguracyjnych gier/programów są też bardzo ważne rzeczy)

do Ciebie i Kibot:
ok już wszystko w normie dzięki za pomoc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kartę Nvidi wejdź w sterowniki
W pulpicie prawy przycisk myszy/Nividia Control Panel/Wideo i telewizja/Wyreguluj ustawienia kolorów wideo/
i zrób jak ci pasuje:). Tylko musisz mieć najnowsze sterowniki.
Powinno pomóc jak masz kartę ATI to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 17:02, Arclight napisał:

Dlatego sprawdź go w momencie, gdy jest odłączony. Być może jakieś "badziewia" masz w systemie,
które uaktywniają się tylko w czasie, gdy masz dostęp do internetu.


Nawet jak sformatuje se dysk to tak mam :P. Moze to wina tego, ze kiedys grzebalem w pamieci wirtualnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustawienia pamięci wirutalnej zostały by usunięte podczas formatowania, więc to nie to. ale być może coś siedzi w sektorach startowych dysku albo partycji (mało prawdopodobne bo to już historyczna metoda wykorzystywana przez wirusy przenoszące się na dyskietkach, ale ciągle możliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 15:36, mrosi napisał:

Może głupie pytanie, ale czy masz zainstalowane sterowniki do grafy?


Pytanie wcale nie głupie, bo naprowadziło mnie na przyczyne problemu. Sterowniki do Grafy miałem, ale okazało sie, że na kompie są też sterowniki od karty wbudowanej w płytę główną, a w menedżerze urządzeń były włączone obie. Usunąłem sterowniki od wbudowanej, wyłączyłem ją w medżerze i już wszystko działóa dobrze. Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z kamerką Sony Handycam MiniDV DCR-H14E.
Podłączyłem ją przez USB, a komputer jej nie wykrywa. Ściągnąłem specjalny USB driver, ale mimo to komp jej nie widzi. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem zbyt dobrze obeznany w tych sprawach (bez skojarzeń proszę), mam pytanie. Mam procesor AMD Sempron(tm) 3000+, MMX, 3DNow, ~1.8GHz. Czy to oznacza, że mój procesor ma 3 Ghz (3000 Mhz) czy 1.8 Ghz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 18:51, squeglee napisał:

Mam kłopot z kamerką Sony Handycam MiniDV DCR-H14E.
Podłączyłem ją przez USB, a komputer jej nie wykrywa. Ściągnąłem specjalny USB driver, ale
mimo to komp jej nie widzi. Co robić?

a uruchomiłeś program do edycji video współpracujący z cyfrowymi kamerami? bo właśnie on jest tu chyba potrzebny (biorąc pod uwagę minidv w nazwie jest to kamera tradycyjna (na taśmę) a nie internetowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 18:59, Graszczur napisał:

Jako że nie jestem zbyt dobrze obeznany w tych sprawach (bez skojarzeń proszę), mam pytanie.
Mam procesor AMD Sempron(tm) 3000+, MMX, 3DNow, ~1.8GHz. Czy to oznacza, że mój procesor
ma 3 Ghz (3000 Mhz) czy 1.8 Ghz?

1.8, 3000 to przelicznik (1 model athalona musiał by być taktowany taką częstotliwością żeby osiągnąć podobną wydajność) chodzi tu o to że amd skoncentrowało się dużo wczesniej niż intel na budowie zamiast wyciskaniu kolejnych megaherców, więc częstotliwość była adekwatna do osiągów tylko w ramach danego jądra procesora (dzięki maksymalnemu wykorzystaniu każdego herca nowszy procek z niższą częstotliwością mógł być szybszy niż starszy z dużo wyższą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się