PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Podobno istnieją hasła uniwersalne i programy do odzyskiwania haseł.
Wie ktoś jakie konkretnie?
Ma on płyte główną soltek 75FRN2-L.
Wersji biosu nie zna, i nie wie jak sprawdzić.

P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takowe są ale zależą od producenta i wersji biosu. (są podane przy starcie komputera) potem wrzuc to w google i szukaj listy haseł serwisowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:45, PirO 17 napisał:

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
Podobno istnieją hasła uniwersalne i programy
do odzyskiwania haseł.
Wie ktoś jakie konkretnie?
Ma on płyte główną soltek 75FRN2-L.
Wersji biosu nie zna, i nie wie jak
sprawdzić.

P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.


A nie lepiej wyjąć bateryjke z płyty głownej na 5 minut? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:01, Halab napisał:

> > > P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.

A nie
lepiej wyjąć bateryjke z płyty głownej na 5 minut? :-)


Nie ponieważ kumpel nie chce usuwać hasła....

-> sig.
A czy uniwersalne hasła nie kasują tych istniejących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:45, PirO 17 napisał:

Witam, mój kumpel ma problem z hasłem do biosu i nie może wejśc do kompa.
...
P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.


Starsi postawili mu szlaban na kompa i chce cichcem korzystać pod ich nieobecność czy w szkole chce porobić sobie jaja?
O ile wiem nie ma takich progsów zachowujących stare hasła. A przynajmniej dostępnych dla zwykłych śmiertelników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:11, PirO 17 napisał:

> > > > P.S. Aha, i wolałby on hasła nie usuwać i nie zmieniać.
> > > A nie
> lepiej wyjąć bateryjke
z płyty głownej na 5 minut? :-)

Nie ponieważ kumpel nie chce usuwać hasła....


Chyba raczej nie ma wyjscia. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 19:11, PirO 17 napisał:

Nie ponieważ kumpel nie chce usuwać hasła....

nie ma innego wyjścia jak tylko usnąć hasło. inna metoda to brutal-forcie czyli sprawdzanie wszelkich kombinacji liter i cyfr aż trafi sie na właściwe. a wszystko bierze sie stąd, że bios prawidłowe hasło poddaje jednostronnemu szyfrowaniu, a to co potem wpiszesz temu samemu szyfrowaniu. jesli oba zaszyfrowane teksty sie zgodzą, to hasło jest prawidłowe. czytałem o programach które wyciągają zaszyfrowane hasło z biosu a potem znając metodę szyfrowania łamią je.(sprawdzając wszystkie możliwości aż trafią) ale do tego trzeba mieć odpalonego kompa i masę czasu. zresztą to było parę lat temu wiec sobie na pewno nie przypomnę jak sie coś takiego nazywa. i jeszcze coś na (małe) pocieszenie. kilka ciągów znaków da taki sam zaszyfrowany tekst, wiec sie nie zdziw jak tego typ u program wyrzuci coś kompletnie bez sensu.

Dnia 06.10.2005 o 19:11, PirO 17 napisał:

sig.
A czy uniwersalne hasła nie
kasują tych istniejących?

one pozwalają odpalić kompa/wejść do biosu, a tam już można hasło zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 19:20, jadam napisał:

Starsi postawili mu szlaban na kompa i chce cichcem korzystać pod ich nieobecność


Prawie :D
Tyle że on ma tak zawsze, nawet bez szlabanu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale przecież hasła serwisowe istnieją nadal. To jest chyba najlepszy sposób.
Wyjmując baterię skasuje się również ustawienia BIOS (co może dla niedoświadczonego użytkownika być zgubne w skutkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 20:15, sig. napisał:


Dawniej uniwersalnym hasłem do Biosu Awarda było.., no właśnie AWARD. Ale potem porobiło się tyle wersji, podwersji i haseł do nich; kiedyś w jakims piśmie znalazłem ze 30 różnych do różnych wersji. Ale można spróbować: http://chomik.supermedia.pl/47.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem a nawet 2:
- moj dysk twarty przy normalnym formatowaniu partycji nadal ma ukryte bledy - jak je usunac tak by dysk posiadany juz od roku byl tak jak bym go zakupil teraz w sklepie?
- nie wiem czy mam rabniety windows czy cos ale przy wlozeniu cd/dvd do nagrywary dvd/dvd-romu nie ma automatycznego otwazania plytki a we wlasciwosciach jest zaznaczone "monitoruj za kazdym razem aby wybrac akcje" - nie wiem co mam zrobic! Boje sie ponownie reinstalowac system bo pierwszy problem moze oddzialowywac na drogi!
Czy mozna zformatowac przez bios caly dysk (mam 4 partycje) a jak tak to jak?
Dzieki z gory :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 21:57, Milteen napisał:

Witam!
Mam problem a nawet 2:
- moj dysk twarty przy normalnym formatowaniu partycji nadal ma ukryte bledy - jak je usunac

skoro od roku to zgłoś reklamacje. dysk po formatowaniu nie powinien mieć żadnych błędów. aha i przypominam że na dysk jest 3 lata gwarancji (a na części modeli nawet 5)

Dnia 06.10.2005 o 21:57, Milteen napisał:

- nie wiem czy mam rabniety windows czy cos
ale przy wlozeniu cd/dvd do nagrywary dvd/dvd-romu nie ma automatycznego otwazania plytki a we wlasciwosciach jest zaznaczone
"monitoruj za kazdym razem aby wybrac akcje" - nie wiem co mam zrobic! Boje sie ponownie reinstalowac system bo pierwszy
problem moze oddzialowywac na drogi!

jesli masz xp to mój komputer/ppm na nagrywarkę/własciwosci/ostatnia zakładka i tam będzie co ma robić zależności od tego co jest na płytce. pewnie wszędzie masz żadnej akcji (ja tam autodtwarzania nigdy nie lubiłem, ale to twój komp i twoja wola)

Dnia 06.10.2005 o 21:57, Milteen napisał:

Czy mozna zformatowac przez bios caly dysk (mam 4 partycje) a jak tak to jak?
Dzieki

nie nie można ale można odpalić komputer z dyskietki/płyty instalacyjnej xp i stamtąd sformatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 22:20, sig. napisał:

> Czy mozna zformatowac przez bios caly dysk (mam 4 partycje) a jak
tak to jak?
> Dzieki
nie nie można ale można odpalić komputer z dyskietki/płyty instalacyjnej xp i stamtąd sformatować.



Zależy jaki ma się BIOS.

Niektóre posiadają opcję Formatowania i LowFormat. Ale rzeczywiście nieliczne.

A zamiast dyskietki poleciłbym coś w stylu Hiren''s Boot CD 6.0 => wystarczy wypalić na CD i bootuje się z płyty. Zawarte na niej narzędzia znacznie ułatwią zbadanie i przyzwoite sformatowanie oraz zakładanie partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kompem, mianowicie: Gdy zalogowywuje się, pojawia się okienko którego nie można wyłączyć, to okienko odlicza czas do zresetowania kompa ( konkretnie 59 sekund). Kiedyś miałem ten sam problem i miałem przeinstalowany Windows. Kompa moge czasem uruchomić w trybie awaryjnym ( nie zawsze).
Nie jestem pewien czy to wirus bo od dawna nie byłem w sieci, pewnego dnia gdy grałem sobie na kompie po prostu zresetował się i już nie mogłem go włączyć na dłużej niż 59 sekund. Mam Xp profesional i antywirusa norton panda antywirus ( a konkretniej miałem bo czas dema wygasł około 5 dni temu, a problem pojawił się przed wczoraj.
Pomocy!!!
:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 15:55, Jar Jar Binks napisał:

Mam problem z kompem, mianowicie: Gdy zalogowywuje się, pojawia się okienko którego nie można wyłączyć, to okienko
odlicza czas do zresetowania kompa ( konkretnie 59 sekund). Kiedyś miałem ten sam problem i miałem przeinstalowany Windows.

Sasser/Blaster.
Zainstaluj SP2, ale zanim to zrobisz, daj uruchom i wpisz "shutdown -a" (podobno - sam nie sprawdzałem - blokuje to odliczanie). Później się zajmij wgraniem łatek i ściągnij sobie choćby darmowego avasta. Blastera wykrywa chyba też skaner online mks-vir...
Co do tego SP2 - jedna łatka wystarczy, ale nie pamiętam która. Możesz poszukać jej na stronie Microsoftu, albo na stronach producentów oprogramowania antywirusowego powinny być do niej linki. Ją jest na pewno prościej ściągnąć.


Mając Pandę nie złapałeś tego, bo Panda ma firewalla, który to blokuje. Instalując następnym razem Windows, zrób to bez podłączania do Internetu, zanim nie zainstalujesz SP2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam następujący problemik - mój komputer od pewnego czasu ma tendencję do pokazywania mi okropnego błękitnego ekranu błędu, po którym nie mam innej możliwości jak tylko go zrestartować. Poza tym często wyłącza mi gry - nie mogę w żaną pograć dłuzej jako , że co chwilę mi się wyłącza. myślicie, że może to być kwestia formatu, którego nie robiłem od ho ho ho...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:42, upiordliwy napisał:

Witam!
Mam następujący problemik - mój komputer od pewnego czasu ma tendencję do pokazywania mi okropnego błękitnego ekranu

[...]

To też może być winą padającego zasilacza albo przegrzewającego się procesora lub też może coś dzieje się z samą płytą główną. Przydałoby się zrobić przegląd.

Oczywiści samego zabrudzonego systemu też wykluczyć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się