PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam pytanie.W moim kompie mialem zestaw kombo nagrywarka cd i naped dvd ostatnio zepsul mi sie naped dvd i kupilem inny (LG) po podpieciu okzalo sie ze nagrywarka cd nie dziala,w czym tkiw problem??(komputer tak jakby nie widzal nagrywarki cd) sprawdzalem w biosie ale nic nie zdzialalem.prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może niekoniecznie o kompie, ale może będziecie mogli mi pomóc. Chodzi o to, że niedawno kupiłam mp4 i była na nim przyklejona taka mała okrągła nalepka z literką Q. Oczywiście ją odkleiłam i teraz boję się czy ta nalepka nie była przypadkiem czymś w rodzaju plomby gwarancyjnej. Czy możecie rozwiać lub potwierdzić moje obawy? Jeśli to wam coś da - myślę, że to to samo co nalepka "QC pass" na niektórych sprzętach. Oczywiście znaczenia tej nalepki także nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:16, sig. napisał:

rzecz może banalna, ale ustawiłeś dobrze master/slave?

Jesli dam w biosie ustawienia fabryczne to powinno byc ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:19, YOUlia napisał:

Ja może niekoniecznie o kompie, ale może będziecie mogli mi pomóc. Chodzi o to, że niedawno
kupiłam mp4 i była na nim przyklejona taka mała okrągła nalepka z literką Q. Oczywiście ją
odkleiłam i teraz boję się czy ta nalepka nie była przypadkiem czymś w rodzaju plomby gwarancyjnej.
Czy możecie rozwiać lub potwierdzić moje obawy? Jeśli to wam coś da - myślę, że to to samo
co nalepka "QC pass" na niektórych sprzętach. Oczywiście znaczenia tej nalepki także nie znam
:)



Mozesz byc spokojna to nie jest od gwarancji. Do gwarancji sluzy numer seryjny ktory jest na otwarzaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:36, ProHacker napisał:

Ej a ktoś mógłby mi na hex zrobić: 1228

a poszukaj sobie na necie odpowiedniego kalkulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:44, FerraEnzo napisał:

> rzecz może banalna, ale ustawiłeś dobrze master/slave?
>
Jesli dam w biosie ustawienia fabryczne to powinno byc ok??

Aha czyli nie banalna. Chodzi o zworki z tyłu urządzenia. Jak są 2 na jednej taśmie, to jedno musi być na master (czasem może być master, no slave i master slave present, wtedy wybierasz naturalnie to 2) , a drugie na slave (ew oba na cable select o ile mają taką możliwość), jak jest samo urządzenie na taśmie to wtedy ustawia się master (ew master not slave).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się możliwość edycji postów. Zapomniałem dopisać że nagrywarki ustawia się na master, czasem ich programy do flaschowania ich biosu tego wymagają (co pewnie będziesz robił, nagrywarka może generować błędy przy nagraniu na płytce późniejszej niż jej bios (zwyczajnie nie wie jaką moc lasera dobrać do tego nośnika, bo nie umie odczytać stosownej informacji z płytki))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ten temat, ale może tutaj ktoś będzie wiedział.

Jak w Windows XP wyłączyć z paska START pasek języka? Po każdym restarcie ten pasek wraca, a nie jest mi potrzebny. Wyłączam go, ale znowu się pojawia - co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bawiłem się w konfigurację usług i gdy cos zpaisuje pokazuje sie to co jest na screenie z painta a jak wchodze we wlasciwosci komputera to nie pokazuje jaki mam procesor.

jakie usługi za to odpowiadają?

20070724222924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:04, Galadin napisał:

Wiem że to nie ten temat, ale może tutaj ktoś będzie wiedział.

Jak w Windows XP wyłączyć z paska START pasek języka? Po każdym restarcie ten pasek wraca,
a nie jest mi potrzebny. Wyłączam go, ale znowu się pojawia - co zrobić?

kliknij na niego prawym klawiszem myszki i tam będzie w którymś menu. ew panel sterowania/klawiatura i tam powinna być zakładka język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 21:48, sig. napisał:

Jak są 2 na jednej taśmie, to jedno musi być na master (czasem może być master, no slave i master slave present, wtedy wybierasz ...


Pod warunkiem, że masz dysk SATA. Jeśli na IDE to dysk ustawiasz na MASTER, jeden napęd na SLAVE a drugi napęd na AUTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jednej taśmie chcesz mieć dysk i 2 napędy? jakim cudem? moje taśmy mają tylko 2 gniazdka.... zaś o sata nie pisałem, bo z tego co wiem cdromów/nagrywarek sata póki co nie ma za dużo (są tylko pojedyncze modele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 09:40, FerraEnzo napisał:

Gdy odepne nagryware DVD to CD chodzi,ale dalej nie wiem co robic.

Widać cd jest ustawiony na master, i nagrywarka też. przestaw cd na slave (powinna być na nim naklejka z ustawieniami wzorek) i powinno chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 22:36, sig. napisał:

kliknij na niego prawym klawiszem myszki i tam będzie w którymś menu. ew panel sterowania/klawiatura
i tam powinna być zakładka język


Sam tak robię, ale on znowu po restarcie tam jest, można tak go wyłączać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że w przypadku podłączeń IDE (taśmy) HDD ustawia się na MASTER (na jednej taśmie) a napędy na SLAVE i AUTO (na drugiej taśmie). Zawsze praktykowałem w ten sposób. Dysk podłączony na jednej taśmie z napędem może powodować i z reguły powoduje konflikty. Dążę do tego, że dysk twardy powinno się ustawiać na MASTER jako najważniejsze urządzenie. Przy SATA nie ma tego problemu, bo nie używa się zworek (chyba jedynie w przypadku gdy jest konflikt prędkości przesyłu danych i zworką "ogranicza się" prędkość dysku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się