PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

A ja wieeeeeemmmmm!!! A ja wieeeeeemmmmm!!! A ja wieeeeeemmmmm!!! ;-P

Z tego co wiem jak było u mnie (dziwnym zbiegiem okoliczności na moim Asusie też gra ADI1988). Ale do rzeczy. Zauważyłem, że problem ustępuje kiedy w panelu sterowania SoundMax przełączy się głośniki z LARGE na SMALL (lub odwrotnie - nie pamiętam dokładnie, w którą stronę).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może nie masz zainstalowanych kodeków... Typu Macromedia Flash Player, czy Shockvawe Flash Player. Zainstaluj, może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 09:55, BzyQacz napisał:

Być może nie masz zainstalowanych kodeków... Typu Macromedia Flash Player, czy Shockvawe Flash
Player. Zainstaluj, może pomoże.


a program JAVA do czego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAVA jest od tego potrzebna, że niektóre strony korzystają z jej usługi, choćby CZATy... Swoją drogą oprócz tamtych u góry progsów, ona też jest potrzebna. Ze swojej strony polecam JAVA firmy Sun Microsystems. Jeszcze się nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 09:56, jakoktochce napisał:

a program JAVA do czego jest?

O tym poczytaj sobie tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Java#Sieciowo.C5.9B.C4.87_i_obs.C5.82uga_programowania_rozproszonego
Polecam także używać FireFoxa- wtedy, gdy nie będzie mógł on odtworzyć danego filmiku, na górze ekranu pojawi się pasek z informacją, że trzeba zainstalować jakieś wtyczki. FireFox sam ja pobierze i zainstaluje- choć czasem bywa różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatnimi czay mam straszne problemy z kompem. Co jakis czas(ok.raz na 2 godziny albo nawet czesciej) komp mi sie albo zawiesza przez co musze uzywac "twardego" reseta albo calkowicie mi se wylacza i zalaczyc moge go spowrotem dopiero po wyciagnieciu i wlozeniu z powrotem wtyczki zasilania. Aha, gdy komputer sie wiesza czesto slychac taki charakterystyczny dzwiek jakby dyski twarde sie na chwile wylaczaly i spowrotem zalaczaly.

Moj komp to:
Processor: AMD Athlon(tm) XP 1800+, MMX, 3DNow, ~1.6GHz
Memory: 1024MB RAM
Card name: RADEON 9600 SERIES
Plyta glowna : ECS K7S6A

Gdyby jeszcze jakies info o komputerze bylo potrzebne to prosze napisac.

Pomocy !! ;)

PS. Jestem pewien ze nie jest to spowodowane przegrzaniem kompa ani jego przetaktowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:05, Makus89 napisał:

Witam,
ostatnimi czay mam straszne problemy z kompem. Co jakis czas(ok.raz na 2 godziny albo nawet
czesciej) komp mi sie albo zawiesza przez co musze uzywac "twardego" reseta albo calkowicie
mi se wylacza i zalaczyc moge go spowrotem dopiero po wyciagnieciu i wlozeniu z powrotem wtyczki
zasilania. Aha, gdy komputer sie wiesza czesto slychac taki charakterystyczny dzwiek jakby
dyski twarde sie na chwile wylaczaly i spowrotem zalaczaly.

Moj komp to:
Processor: AMD Athlon(tm) XP 1800+, MMX, 3DNow, ~1.6GHz
Memory: 1024MB RAM
Card name: RADEON 9600 SERIES
Plyta glowna : ECS K7S6A

Gdyby jeszcze jakies info o komputerze bylo potrzebne to prosze napisac.

Pomocy !! ;)

PS. Jestem pewien ze nie jest to spowodowane przegrzaniem kompa ani jego przetaktowaniem.


Sprawdzałeś czy nie podniosi mu sie drastycznie temperatura albo czy nie ma wahań napięcia na zasilaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:05, Makus89 napisał:

Witam,
ostatnimi czay mam straszne problemy z kompem. Co jakis czas(ok.raz na 2 godziny albo nawet
czesciej) komp mi sie albo zawiesza przez co musze uzywac "twardego" reseta albo calkowicie
mi se wylacza i zalaczyc moge go spowrotem dopiero po wyciagnieciu i wlozeniu z powrotem wtyczki
zasilania. Aha, gdy komputer sie wiesza czesto slychac taki charakterystyczny dzwiek jakby
dyski twarde sie na chwile wylaczaly i spowrotem zalaczaly.


A mierzyles temperature podzespolow? Wybacz, ale to sa typowe objawy przegrzania... Sciagnij sobie te programy, jesli masz jakis overclocking zalaczony - wylacz lub zmien czestotliwosci na zalecany (domyslne) i wtedy pograj - moze przestanie sie zawieszac. Programy

Do dysku: http://www.programy.wabi.pl/hdd,temperature.php
Do procka i reszty: http://www.programosy.pl/program,speedfan.html

Monituj temperature podczas grania, albo zapusc jakis test kompa np 3DMark 2006

Jesli mowisz, ze wlaczaja i wylaczaja sie dyski twarde - sprawdz je w poszukiwaniu bledow Scandiskiem na pewno, a potem moze tym programem:

http://www.hitachigst.com/downloads/ftool_ver194.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 12:05, Makus89 napisał:

Witam,
ostatnimi czay mam straszne problemy z kompem. Co jakis czas(ok.raz na 2 godziny albo nawet
czesciej) komp mi sie albo zawiesza przez co musze uzywac "twardego" reseta albo calkowicie
mi se wylacza i zalaczyc moge go spowrotem dopiero po wyciagnieciu i wlozeniu z powrotem wtyczki
zasilania. Aha, gdy komputer sie wiesza czesto slychac taki charakterystyczny dzwiek jakby
dyski twarde sie na chwile wylaczaly i spowrotem zalaczaly.

Moj komp to:
Processor: AMD Athlon(tm) XP 1800+, MMX, 3DNow, ~1.6GHz
Memory: 1024MB RAM
Card name: RADEON 9600 SERIES
Plyta glowna : ECS K7S6A

pewnie zasilacz szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okazało sie ze mialem zepsuty dysk twardy. teraz wlozylem zastepczy ale kupuje nowy. moje pytanie:

czy da sie zrobic obraz partycji i przeniesc caly system z podstawowymi programami ze starego dysku na nowy?

bo nie chcialbym znowu poswiecac pol dnia na instalowanie i konfigurowanie wszystkiego od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 18:04, Noobio napisał:

okazało sie ze mialem zepsuty dysk twardy. teraz wlozylem zastepczy ale kupuje nowy. moje pytanie:

czy da sie zrobic obraz partycji i przeniesc caly system z podstawowymi programami ze starego
dysku na nowy?

bo nie chcialbym znowu poswiecac pol dnia na instalowanie i konfigurowanie wszystkiego od początku


pewnie nazywa sie to norton ghost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy po zmianie karty z radeona 9600pro na GF 7600gs AGP potrzebna bedzie zmiana biosa?? Płyta moja to ASRock K7VT4A Pro Via KT400A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 18:58, micgr napisał:

Nie wiecie czy po zmianie karty z radeona 9600pro na GF 7600gs AGP potrzebna bedzie zmiana
biosa?? Płyta moja to ASRock K7VT4A Pro Via KT400A



do tego modelu ostatni bios jest z 2005 roku, ale nie pwonienes miec z nia problemu jak wlozyusz tego GF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak. chociaż niewiem czy jest jakiś darmowy program który to potrafi (może nawet znajdziesz taki który od razu przeniesie na ten drugi dysk).
ps partycje na które będziesz przenosił będą oczywiście musiały mieć identyczny rozmiar jak na starym, szczególnie w przypadku systemowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcę zainstalowac obsluge interfejsu NT Apm/Latency. jednak po zainstalowaniu obslugi w menedrzerze urzadzen pokazuje se nie mozna zainicjowac sterownika do urzadzenia. jak zrobic aby poprawnie dzialal wezeł NT Apm/Latency?

potrzebne to do wlaczenia zaawansowanego zarzadzania energia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się