PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Z kwasów przeniosłem:

Dnia 27.01.2006 o 14:41, Vel Grozny napisał:

Jesteś pewien, że nagrywara pracuje w trybie DMA, a nie w jakimś PIO? Sprawdź w menedżerze urządzeń i ewentualnie włącz.


Gdzie w menadżerze urządzeń znajduje się to info?

------------
98%
czas 7 godzin 52 minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:45, Zgodny napisał:

Gdzie w menadżerze urządzeń znajduje się to info?

Zdawało mi się, że we właściwościach nagrywarki - sprawdziłem i jednak nie (pewnie tak było w Win98), ale znalazłem to w kontrolerach IDE (w każdym mąć razie myślę, że to to - ale niech lepiej ktoś jeszcze potwierdzi) - u mnie na obu kanałach, zarówno na głównym jak i podrzędnym urządzeniu jest "DMA jeśli dostępne", poniżej masz bie żący tryb transferu, więc zobaczysz, czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:45, Zgodny napisał:

Gdzie w menadżerze urządzeń znajduje się to info?

Zdawało mi się, że we właściwościach nagrywarki - sprawdziłem i jednak nie (pewnie tak było w Win98), ale znalazłem to w kontrolerach IDE (w każdym mąć razie myślę, że to to - ale niech lepiej ktoś jeszcze potwierdzi) - u mnie na obu kanałach, zarówno na głównym jak i podrzędnym urządzeniu jest "DMA jeśli dostępne", poniżej masz bie żący tryb transferu, więc zobaczysz, czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 14:59, Harmegidon napisał:

Jeżeli chodzi o firmę BTC to miałem na myśłi ich napędy, bo ich klawiatur nie używałem.


Napęd miałem 1 dzień - czytał 1 z 15 płyt które wówczas posiadałem :D

Ale ta firma wszystko robiła do chrzanu ogólnie. Tylko jak zwykle pojedyncze egzemplarze odbiegałby od normy/standardów BTC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, wie ktoś czy odtwarzacze dvd takie do telewizorow czytaja pliki ogg? czyli te z kilkoma sciezami jezykowymi chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 00:40, RobeN napisał:

> Jeżeli chodzi o firmę BTC to miałem na myśłi ich napędy, bo ich klawiatur nie używałem.


Napęd miałem 1 dzień - czytał 1 z 15 płyt które wówczas posiadałem :D

Ale ta firma wszystko robiła do chrzanu ogólnie. Tylko jak zwykle pojedyncze egzemplarze odbiegałby
od normy/standardów BTC :D

Ja mam nagrywarkę DVD +R Nu (Wówczas byłem jednym z pierwszych na osiedlu posiadających nagrywarę dv)
Upgradowałem jej firmware(nielegalnie) i teraz mam -/+ i dwa razy szybszą prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Jak to nielegalnie. Z tego co wiem to firmware wypuszcza firma co zrobiła sprzęt i właśnie żeby go sobie samemu go instalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 11:06, iro1979 napisał:

Hehe. Jak to nielegalnie. Z tego co wiem to firmware wypuszcza firma co zrobiła sprzęt i właśnie
żeby go sobie samemu go instalować :)


Są też modyfikowane FirmWare''y.
Jednak nie jest to nielegalne a poprostu zabiera Ci gwarancję na sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 11:18, RobeN napisał:

> Hehe. Jak to nielegalnie. Z tego co wiem to firmware wypuszcza firma co zrobiła sprzęt
i właśnie
> żeby go sobie samemu go instalować :)

Są też modyfikowane FirmWare''y.
Jednak nie jest to nielegalne a poprostu zabiera Ci gwarancję na sprzęt.

Wiem,ale miałem ją na rok a upgradowałem 2 dni przed końcem gwarancyji. teraz zrobiłem ostatni krok,przez to nie działa mi jak odkurzacz i daje mi -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 11.02.2006 o 11:18, RobeN napisał:

Są też modyfikowane FirmWare''y.

...
Aż mnie to zdziwiło O.o to firma co zrobiła sprzęt nie potrafi zrobić tak dobrego firmwaru jak ktoś tam w domowym zaciszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 12:50, iro1979 napisał:

Aż mnie to zdziwiło O.o to firma co zrobiła sprzęt nie potrafi zrobić tak dobrego firmwaru
jak ktoś tam w domowym zaciszu?


Nie "jak ktoś tam". Robią to ludzie, którzy naprawdę znają się na rzeczy. Zresztą najczęściej jest to przerobiony firmware do nagrywarki innej firmy, ale opierającej się na tych samych układach (np. NEC i TEAC, PIONEER).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 12:50, iro1979 napisał:

...
> Są też modyfikowane FirmWare''y.
...
Aż mnie to zdziwiło O.o to firma co zrobiła sprzęt nie potrafi zrobić tak dobrego firmwaru
jak ktoś tam w domowym zaciszu?

Przecież to samo jest z BIOSami.
Dla przykładu do ABIT NF7-S rev. 2.0 powstało kilkadziesiąt modyfikowanych BIOSów na bazie oryginalnych od D10 do D27. Każda płyta zachowywała się inaczej na każdym BIOSie w połączeniu z resztą (Proc/pamięci/etc) co skutkowało zmianą potencjału O/C.
Dla mnie na NF7-S najlepszym BIOSem z testowanych był D27 619R2 by Trats :) A poza nim zajmowali się modyfikacjami -=Merlin=- oraz TicTac (i jeszcze kilku mniejszych).
Niektórzy na podstawowym BIOSie nie mogli wyjść poza FSB200 a na np. D26 TaiPan 2.0.0.5 osiągali 250MHz :) Stabilne.
Poza tym głównym błędem ABITa było ustawienie na Trwałe funkcji CPC ON (1T Command Clock) dla RAM. Ta funcja nie sprawdza się przy wielu kościach dwustronnych 512MB przy ich podstawowych ustawieniach (np. Kingston CL3 cienko sobie z tym radzą) - a już szczególnie podczas podkręcania. Twórcy modowanych BIOSów zaczęli od tworzenia 2 wersji - CPC ON i CPC OFF :) a później zaczęły się dalsze modyfikacje np. związane z Alpha Timingami czy tuningiem dla konkretnych kości RAM np. pod Hynixy D-43 itd.
Tu masz tylko próbkę ilości BIOSów z serii D25/26/27 (nie ma starszych a ich było jeszcze więcej ;) )
http://members.lycos.co.uk/bios/Merlin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasmi pojawia mi się bluescrin z komunikatem: " Zrzucanie pamięci fizycznej na dysk" i odliczanie od 1 do 100 po czym komp się resetuje. Prosze powieccie czym jest to spowodowane. Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 14:36, Pawłek napisał:

Czasmi pojawia mi się bluescrin z komunikatem: " Zrzucanie pamięci fizycznej na dysk" i odliczanie
od 1 do 100 po czym komp się resetuje. Prosze powieccie czym jest to spowodowane. Pomocy!!!


moze byc wszystkim - sypniety sprzet, wadliwe stery, bład na dysku w plikach systemowych, skok napięcia, burza z piorunami za oknem, kawa wylewajaca sie do obudowy kompa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może Wy coś poradzicie. Męczę się z uruchomieniem Windowsa na kompie kolegi. Zacznę od początku:
Przywiózł mi kompa, który po podłączeniu nie chciał się uruchomić. Po wielu perypetiach udało mi się go sformatować, niestety za każdym razem podczas próby instalacji na kompie kolegi wyskakiwał błąd, że nie można dokończyć instalacji. Pełnej treści nie podam, bo tego cały ekran był. Pomyślałem więc, żeby podłączyć dysk kolegi do swojego komputera i tak też zrobiłem. Kiedy próbowałem coś z nim zrobić za pomocą Partition Magic pokazywało, że na dysku istnieje błąd MBR i nie da się go otworzyć. Błąd udało się naprawić dzięki konsoli odzyskiwania systemy z płytki XP. Później podłączyłem dysk kolegi jako master do swojego komputera i zainstalowałem na nim Windowsa. Znowu były problemy, a to brak pliku ntldr, a to coś było nie tak z plikiem boot.ini, ale jakoś sobie z nimi poradziłem. Zadowolony zrestartowałem swój komputer i nowy Windows pięknie się uruchomił. Już szczęśliwy przełączym dysk do kompa kolegi i załamka. Komputer, chyba zawiesza się tuż po próbie zbootowania dysku. To znaczy poprawnie sprawdza, czy nie ma dyskietki, później przechodzi do dysku twardego, pojawia się czarny ekran i koniec. Na moim kompie działa, na jego nie. Myślałem, że to może coś z taśmami, zamieniłem taśmy i to samo. Do dysku mam dostę poprzez konsolę odzyskiwania systemu, mogę się dostać do każdego katalogu, a systemu uruchomić nie mogę.
Na zakończenie konfiguracja:
Mój komputer:
Pentium 4 2,8 GHz,
512 MB Ramu,
Ati Radeon 9800 Pro 256 MB
płyta główna ASRock P4VT8+
zasilacz 350W
Komputer kolegi:
Celeron 900MHz
384 MB Ramu
GeForce 4 MX 64 MB
zasilacz 250W
Jeszczr mam plan podłączyć swój dysk do komputera kolegi i sprawdzić, czy się wtedy załaduję, ale czy moglibyście już teraz coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sprzęciku a szczególnie od kontrolera IDE (P-ATA czy jak tam zwał).
Jeśli Twoja płyta ma inny, do którego sterowniki zainstalowały się podczas instalacji Windowsa, to na innym kompie go już nie odpalisz. Musisz ustawić kontroler dysków ATAPI/IDE na standardowy - wówczas masz szanse na uruchomienie Windy XP na innym komputerze. Jednak być może jeszcze inne rzeczy przeszkadzają.
Windows XP nie lubi przenosin do innych komputerów, a usunęcie całego sprzętu nie jest czasami rozwiązaniem (jak było w przypadku 95/98/Me).
Ważne też są ustawienia BIOS - AGP Aperture Size może namieszać jeśli Ty miałeś nastawione więcej niż Twój kolega.
Dodatkowo należy w BIOSie ustawić Reset Configuration Data na Enable.
Być może będzie się dało wówczas odpalić komputer do Systemu Awaryjnego.
Należy też się upewnić, że dysk i CD-ROMy są dobrze ustawione (zworki/mastery/slave''y itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sprawiłem sobie nowego,wypasionego kompka,ni z tego ni z owego nagle usłyszałem ogromny łomot i zapacz spalenizny.
Było to dwa dni po kupnie,więc zawitałem do sklepu,żeby mi to wymienili(komp był na gwarancji) i kazali mi przyjść po niego jutro.
Okazało się,że odpadł mi radiator od kardy graficznej.
Wymienili i se dalej gram!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się