PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

witam
mam problem ze swoim kompem.

otoz nie wylacza sie on automatycznie tylko musze wylaczac przez przytrzymanie wlacznika.
dzieje sie do za kazdym razem nawet jak system jest czysty po formacie.

co mam z tym zrobic?


drugi problem

wgralem sobie sam pasek i ikony visty bez zadnych transformation packow.

jednak jak odpalam windows media playera to widze cos takiego jak na screenie
co z tym zrobic?
jak przywrocic normalna skorke WMP 11?

20070828101724

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program(najlepiej darmowy,ale w ostateczności może być płatny),który pozwoli naprawić zniszczenia w moim systemie,które spowodowały wirusy i spyware?Pare miechów temu dałem kompa do serwisu i kolo powiedział mi,że po przeskanowaniu mojego kompa program skanujący wywalił z 1500 sztuk spywareu :/ Nie wiem czym to skanował,ale powiedział,że system po usunięciu spywareu jest tak poszatkowany,że lepiej go przeinstalować,bo może nie działać jak trzeba.Osobiście używam do skanowania:Spyware Terminatora,Ad-Ware SE,Ewido Anyspyware,A2Free,Superantispyware,RemoveIT.Do naprawiania błędów mam Advanced Windows Care V2.Do obrony mam Spyware Blastera i Spy Bota S&D i jakoś aż tyle Spywaru mi nie pokazują.Czasem znajdą pare sztuk.Interesuje mnie program,który załata dziury po śmieciach w moim systemie na stałe,bo nie chce mi sie robić reinstalki systemu po raz kolejny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd co opisywałem wcześniej to na razie występuje w grze The Sims 2 tylko tutaj w czasie włączania się jest czasrny ekran i nic się nie dzieje i po zrestartowaniu kompa takie coś było :
nv4_disp, że system wpadł w pętlę i ze
problem ze sterownikiem lub sprzętem.

A w Hitmanie Krwawa Forsa to się zacina a dźwięk leci dalej , mogę z minimalizować i zakończyć proces ale potem jak włączę znowu to gra od razu się zacina albo blue screen z nr. błędu
STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0xBFA78D46,0xEBFCAAE8,0x00000000)

nv4_disp.dll - Address BFA78D46 base at BF9BB000,


Kurde a w CS Source mi żadnego błędu nie wywala chociaż grałem cały dzień i nic nie było .
POmoCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak wlaczam kompa to przez 2 minuty cos mi sie psuje. ekran miga na czarno czasem i niektore ikony sa czarne a jak najade to juz normalne. co to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz kartę ATI?
Jak ją kiedyś miałem to podczas włączania komputera wyświetlały mi się kolorowe paski, nawet zmiana sterowników nie pomagała.
Ekran kiedy miga na czarno? Na pulpicie, czy podczas włączania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie instaluj sterowników beta - zazwyczaj mają niedoróbki i służą do testów.

Myślisz, że nowa karta się spaliła?
W biosie mojej płyty głównej jest mapowanie pamięci karty graficznej, ustawione jest na 64MB, ale karta posiada 256MB. Gdy tyle ustawiam to układ się wiesza.

Dokładnie (z instrukcji):
Graphic Aperture Size [64MB] - domyślnie
This feature allows you to select the size of mapped memory for AGP graphic data.

Co to oznacza? Na angielskim znam się średnio, ale zupełnie tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione standardowo czyli 64 .
Znalazłem w Biosie inną opcję takie coś w PCI/PnP
Palette Snooping - mam ustawione na Disabled a obok coś takiego pisze | If is Enalbed and ISA graphics device is installed in teh the system so the card will function correctly
Może to to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi się zdarzyła dziwna sytuacja, przy uruchomieniu gry komp mi się na chwilę wyłączył ale to w sekunde tak jakby prąd ktoś odłączył ale patrze wszędzie jest po jakiś 3 sekundach komputer normalnie sam się uruchomił, to już drugi raz, nie sądze że to zasilacz bo jakby był zły to raczej codziennie bym miał takie sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 10:17, Noobio napisał:

witam
mam problem ze swoim kompem.

otoz nie wylacza sie on automatycznie tylko musze wylaczac przez przytrzymanie wlacznika.
dzieje sie do za kazdym razem nawet jak system jest czysty po formacie.

włączyć w biosie ACPI, to właśnie ten mechanizm odpowiada za wyłączenie się/restart komputera po zamknięciu systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w środku skali światowej - nieźle!
Jednak w skali podobnej konfiguracji jesteś ostatni - nie dobrze.
Moja rada:
Wyłącz programy pracujące w tle i zrób test jeszcze raz, powinno pomóc. Jeżeli nie podkręcałeś to i tak nie będziesz pierwszy w swojej grupie - wiele osób to robi.
Ja dodam na nowej karcie miałem ok. 2200 PKT (Radeon).
Stara (na tej co jestem obecnie) nie posiada szaderów i test mi nie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 12:18, DJ Danielus napisał:

Możliwe, że to z przegrzania, masz może PC z AMD?
Tam (w starych prockach) komputer się wyłączał. Może też podkręciłeś i jest nie stabilny.


Mam Intel core 2 duo 6420 i nie podkręcałem, może to jakiś błąd na płycie głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomocy!

Mam taki problem - mój komp włącza się wieczność! Ładowanie systemu trwa ok 1 minuty, lecz po wyborze użytkownika czekam chyba z 10 minut aż mi się komp uspokoi...

Mój konfig:
Płyta: GIGABYTE GA-M55plus-S3G
Procek: AMD Athlon 64 3500+ (AM2)
Ram: 2x512 MB GoodRam DDR2 667 MHz DualChannel
Dyski Twarde: Seagate U5 20 GB 5400 rpm i Seagate Barracuda 60 GB 7200 rpm

System to oczywiście Winda XP Pro, która jest zainstalowana na dysku 20GB.
Od razu wykluczam zawalenie autostartu - nie ma tam nic zbędnego - tylko GG i avast! antivir.
Format dysku i reinstal windy nie wchodzi w grę - zbyt dużo cennych danych T_T
Również po skanowaniu avastem nie nie pomogło po skasowaniu kilku (6) wirusów...

POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się