PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2007 o 21:06, W.S.A.D napisał:

> Wydaje mi się, że raczej nie - przecież chodzi Ci net i inne. Dzieje się tak tylko w grach.

> Może wyciągnij radiator i na nowo załóż pastę termoprzewodzącą i zapnij radiator bez kombinowana.

> Możliwe, że pasta podczas ruszania nie złapała "styku" pomiędzy radiatorem, a CPU.
A jak mam założyć na nowo pastę... Wiem, że jeden z zaczepów od radiatora jest urwany i nie
może wisieć krzywo, więc dla tego wisi krzywo... Jak tanio kupić zaczepki(to co się przykręca
do płyty głównej) do Celerona?
I gdzie ? :)

Nie może wisieć prosto... sry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z kompem , a mianowicie w czasie jakiegokolwiek obciążenia procesora czy to uruchamiania gry czy np . instalacji programu cz sterowników , komp albo się resetuje albo wiesza... O co mu chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:09, Kazmierczak-M napisał:

Mam pewien problem z kompem , a mianowicie w czasie jakiegokolwiek obciążenia procesora czy
to uruchamiania gry czy np . instalacji programu cz sterowników , komp albo się resetuje albo
wiesza... O co mu chodzi??

Może się przegrzewa. Podkręcałeś procesor? Jak tak, zmniejsz taktowanie, jeśli nie, prawdopodobnie już chłodzenie trochę pracuje nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:09, Kazmierczak-M napisał:

Mam pewien problem z kompem , a mianowicie w czasie jakiegokolwiek obciążenia procesora czy
to uruchamiania gry czy np . instalacji programu cz sterowników , komp albo się resetuje albo
wiesza... O co mu chodzi??

Mi się tylko wiesza w tej samej sytuacjii co ty... a co do resetu... Pewnie za duże obciążenie CPU. Przeczyść Kartę i radiator od procka, zresetuj podkręcanie, i odłącz nie potrebne gadżety USB, Dodatkowe dyski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu musisz zetrzeć starą warstwę. Następnie niedużą ilość nanieść na jądro procesora i na radiator.
Zaczepki nie wiem, gdzie można kupić, może poszukaj na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:13, DJ Danielus napisał:

Po prostu musisz zetrzeć starą warstwę. Następnie niedużą ilość nanieść na jądro procesora
i na radiator.
Zaczepki nie wiem, gdzie można kupić, może poszukaj na Allegro.

Mam mieć nową? gdzie na procek i radiator, dasz jakieś foto lub wytłumaczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu może to być nieudany wynik podkręcania. Jeżeli nie to sprawdź chłodzenie - możliwe, że wentylator masz na wykończeniu (też mają swoją długowieczność).

Od jakiego czasu się to dzieje? Co w tedy robiłeś z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:11, paweldomar1 napisał:

> Mam pewien problem z kompem , a mianowicie w czasie jakiegokolwiek obciążenia procesora
czy
> to uruchamiania gry czy np . instalacji programu cz sterowników , komp albo się resetuje
albo
> wiesza... O co mu chodzi??
Może się przegrzewa. Podkręcałeś procesor? Jak tak, zmniejsz taktowanie, jeśli nie, prawdopodobnie
już chłodzenie trochę pracuje nie tak.


Procesora nie podkręcałem ale cały komp ma już ponad 5 lat więc chłodzenie może padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:15, DJ Danielus napisał:

Po prostu może to być nieudany wynik podkręcania. Jeżeli nie to sprawdź chłodzenie - możliwe,
że wentylator masz na wykończeniu (też mają swoją długowieczność).

Od jakiego czasu się to dzieje? Co w tedy robiłeś z nim?


W ogóle przewrócił się podczas przewożenia na pace samochodu dostawczego ... (na szczęście mam jeszcze notebook''a a po tamtym nie bede jakoś płakał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foto nie mam, ale spróbuję wytłumaczyć.
Małą ilość pasty rozprowadź równomiernie po jądrze procesora (wersja odkryta) lub całej pokrywie. Co do radiatora to nie. Nie jestem w stanie lepiej wytłumaczyć.

20070830212221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:23, DJ Danielus napisał:

Mogło się coś w układzie uszkodzić.
Jaką tam masz temperaturę?
Jak wysoką to zmniejsz taktowanie.


To strasznie stary komp przy 1.7 Ghz zmniejszyć taktowanie to już tragedia będzie ... ale cóż spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 21:26, DJ Danielus napisał:

Najpierw jeszcze podaj temperaturę, bo jeżeli jest niska to będzie oznaczało, że raczej nie
tutaj leży problem.


Tylko nie mam właściwie jak jej podać bo nie mam jak zmierzyć . czym to zmierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze względu na różnorodność czujników, jedyny pewny program to dołączony do płyty głównej. bo jeśli program z danym czujnikiem nie współpracuje, to będzie przekłamywał albo pokazywał losowe wartości. Można też sprawdzić w biosie, ale wtedy komp nie będzie pod obciążeniem (a temperatura zajętego w 100% procka jest ważniejsza od temperatury "nudzącego się")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Windows:
- zainstaluj program diagnostyczny, np. AIDA
BIOS:
- znajdź hardware monitor (lub podobne)

W powyższych przykładach powinna być podana temp. CPU oraz płyty głównej.
Prostszą metodą moim zdaniem jest BIOS, niestety wymaga ponownego rozruchu komputera.
Jak byś nie wiedział to podczas włączania kliknij (klikaj - czasem nie chce włączyć się) Delete bądź F2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać:
Dobry jest też SpeedFan - mierzy wszystko, jeżeli chcesz sprawdzić PC pod super narzędziem to zainstaluj też CPUBurn. Tylko niech nazwa Cię nie odstraszy, po prostu program mierzy temp. pod max. obciążeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się