PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od wczoraj mam problem w Explorerem w Windowsie. Otóż dotychczas przez cztery lata (2 razy format dysku + instalowanie Windowsa, kilka razy czyszczenie rejestru etc.) działał normalnie (tzn. używał normalną ilość pamięci - ok. 50-80 K). Natomiast od wczoraj używa aż ok. 520 000 k!!! Co przy 1GB pamięci b. utrudnia pracę. Skanowałem system antywirusem i nic. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh... Dopiero teraz zauważyłem, że istnieje bardziej precyzyjny temat odnośnie problemów z Windows... Przepraszam i proszę o zignorowanie poprzedniego postu i wybaczenie spamu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nowym dyskiem WB 1600AAJB ATA100/ULTRA ATA 160 gb.
Miałem już 2 takie dyski w ciągu 2 dni. Z każdym byl ten sam problem czyli bardzo długo go wykrywa i botuje windowsa 2 razy po czym przestaje fixmbr, fixboot, nawet ponowny format nic nie daje. Może ktos wie co jest nie tak.

Płyta główna to Gigabyte GA-K8NS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo co się u Ciebie dzieje, ale sprawdź w BIOSie, czy masz ustawiony jako pierwszy dysk dwardy (rozruch).
Raczej mało jest to prawdopodobne, ale spróbować nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:02, DJ Danielus napisał:

Nie wiem za bardzo co się u Ciebie dzieje, ale sprawdź w BIOSie, czy masz ustawiony jako pierwszy
dysk dwardy (rozruch).
Raczej mało jest to prawdopodobne, ale spróbować nie zaszkodzi.

Niestety to było sprawdzane jako pierwsze, kable IDE tak samo. Cos m isie zdaje ze dyski poprostu sa popsute bo na moim drugim kompie tez nie chcialy chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką drobnostkę. Otóż chciałem się zapytać, czy jak Wasz komp jest poza grami, nie słyszycie żadnych dźwięków poza wiatrakami. No bo od czasu do czasu słyszę taki cichy sygnalik (coś jak choćby niektóre kanały telewizyjne późną nocą, tylko, że mój sygnał jest o wiele cichszy). Zauważyłem właśnie, że trochę go słychać gdy np. wiatrak przyspieszy. W grach zapewne nie będę go słyszał, ale chciałem spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:07, DJ Danielus napisał:

Ale jak to? Kupiłeś i od razu nie chodzą?

Tak od razu wczoraj kupiłem 1 i był zepsuty, dzisiaj poszedłem do sklepu i wymienili mi na nowy i ten tez nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zrobić tak:
- poprosić, by sprzedawca sprawdził dysk przy tobie
- zanieść cały komp i pokazać problem.

Trochę to dziwne - nie dawaliby CI przecież cały czas zepsutych dysków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dźwiękami to różnie bywa!
U mnie jak jest praca w grafice lub jak przewijam strony (rzadko słychać) to u mnie słychać szumy na GPU, ale to nie wentylator! Każdy potrafiłby te szumy odróżnić.
Nie wiem co to jest i czym to jest spowodowane, ale na żywotność raczej to nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze dodam, że komp nie był podkręcany, a temperatury są raczej w normie, tj: procek: 43, karta graficzna: 63, dysk: 34. Może to laser? I proszę się nie śmiać jak tam nie ma lasera, bo ja komputera od środka nie znam, wiem tylko jak założyć kartę grafiki, procek i RAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:34, DJ Danielus napisał:

Myślę, że powinieneś zrobić tak:
- poprosić, by sprzedawca sprawdził dysk przy tobie
- zanieść cały komp i pokazać problem.

Trochę to dziwne - nie dawaliby CI przecież cały czas zepsutych dysków!

Po pierwsze chcialem zaznaczyc ze mam pecha do części do kompa, każda część jaka kupie jest zepsuta. Dysk już bylem przetestować u kolegi u niego rownież nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to raczej na pewno nie alarm. Raz, że kiedyś odczepił mi się jeden wentylator i wtedy dopiero było słychać prawdziwy, głośny alarm, a dwa, że nie gram teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to to ja wiem - mi się alarm tylko raz włączył, ale później się to nie powtórzyło.
Dokładnie nie wiem co to jest, ale (przynajmniej u mnie) brzmi jakby było słychać coś w stylu "prądu kroczącego po ścieżkach" (wybacz, ale nie wiem jak to wyrazić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka o nowych poprawkach w sterach:
http://komputerswiat.pl/nowosci/news9818.asp
Między innymi poprawiono:
błędy między innymi w grach ''Bioshock'', ''LostPlanet'', ''Prey'', ''World of Warcraft'' a nawet ''Quake3'' pod Vistą.

NVidia również nia zasypywała gruszek w popiele i też ma swoje dokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:40, reykan napisał:

Tzn. to raczej na pewno nie alarm. Raz, że kiedyś odczepił mi się jeden wentylator i wtedy
dopiero było słychać prawdziwy, głośny alarm, a dwa, że nie gram teraz.

może ci któraś cewka piszczeć np w zasilaczu, albo na płycie głównej tak jak w starszych telewizorach kiedyś było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:39, przemo-r3 napisał:

> Myślę, że powinieneś zrobić tak:
> - poprosić, by sprzedawca sprawdził dysk przy tobie
> - zanieść cały komp i pokazać problem.
>
> Trochę to dziwne - nie dawaliby CI przecież cały czas zepsutych dysków!
Po pierwsze chcialem zaznaczyc ze mam pecha do części do kompa, każda część jaka kupie jest
zepsuta. Dysk już bylem przetestować u kolegi u niego rownież nie dziala.

zmień sklep:P zwyczajnie popytaj się znajomych gdzie kupują itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2007 o 19:47, DJ Danielus napisał:

A to to ja wiem - mi się alarm tylko raz włączył, ale później się to nie powtórzyło.
Dokładnie nie wiem co to jest, ale (przynajmniej u mnie) brzmi jakby było słychać coś w stylu
"prądu kroczącego po ścieżkach" (wybacz, ale nie wiem jak to wyrazić).

to coś z zasilaczem się dzieje, kabel zasilający źle łączy itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się