PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 21:22, PolishWerewolf napisał:

> To ile miejsca ty masz przeznaczonego na C:???? 2 GB?
Dokładnie to 7,98 Gb, z czego 7,8 zajmuje Windows ;P

Cały plik stronicowania mam umiejscowiony na partycji F: . Tak samo jak i folder Temp. Moje
Dokumenty mam na D: . Nie mam już żadnego pomysłu, poza właśnie zmianą rozmiaru partycji...

documends and settlings też da się przenieść, w tym samym miejscu do temp-a (może pomóc, zwłaszcza jak ściągnięte pliki trzymasz na pulpicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sig.''u, pisałem że Moich Dokumentów nie mam już na C: :) Ściągnięte pliki trzymam na D:, zresztą dużo ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:36, PolishWerewolf napisał:

Sig.''u, pisałem że Moich Dokumentów nie mam już na C: :) Ściągnięte pliki trzymam na D:, zresztą
dużo ich nie ma.

na nie mówię o "moich dokumentach" tylko czymś w rodzaju katalogów domowych użytkowników. właśnie tam trzymane są dane cache przeglądarek, emaile które ciągle są widoczne w programie pocztowym, i inne dane które się powinny różnić w zależności od konta na którym jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm hm hm... Racja - przyznaję. Mój błąd.

Jeśli jeszcze byłbyś łaskaw wyjaśnić jak dokładnie mam to przenieść? Temp przenosiłem już dawno, podczas próby przenoszenia na różne sposoby DaS pluje błąd o niemożliwości operacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:36, PolishWerewolf napisał:

Sig.''u, pisałem że Moich Dokumentów nie mam już na C: :) Ściągnięte pliki trzymam na D:, zresztą
dużo ich nie ma.

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989&pid=93485&mode=threaded&show=&st=&
Ten link może ci pomóc - opisane jest tam chyba wszystko związane z odchudzaniem Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:42, PolishWerewolf napisał:

Hm hm hm... Racja - przyznaję. Mój błąd.

Jeśli jeszcze byłbyś łaskaw wyjaśnić jak dokładnie mam to przenieść? Temp przenosiłem już dawno,
podczas próby przenoszenia na różne sposoby DaS pluje błąd o niemożliwości operacji :)

google prawdę ci powie http://support.microsoft.com/kb/322014/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 11:34, mateusek k napisał:

Ok zrobiłem tak jak napisałeś ale czy to zadziała zobacze pózniej bo po kilku godzinach chodzenia
przewaznie sie tak dzieje ze sie zawiesza na wyłączaniu systemu... tak czy inaczej dzięki


Jeszcze tak myślę i przypomniało mi się, że taka sytuacja może być też związana z wyłączonym schematem zasilania (APM).
Możesz go włączyć, po przejściu do: Panel sterowania -> Opcje zasilania -> APM
wystarczy zaznaczyć opcję: "Włącz obsługę zaawansowanego zarządzania energią"

Oczywiście ma to sens, o ile Twój komputer nie działa w trybie ACPI, a jedynie APM. ACPI to nowszy schemat zarządzania enegią. Nie wszystkie płyty to obsługują, a informację o tym najprawdopodobniej znajdziesz w ustawieniach BIOS-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, aja z takim małym zapytaniem:
Mam płytę Abita IP35-E, do płyty podpiąłem 2 wentylatory ( do gniazd fan), oba mają czujnik temp i oba mają regulację obrotów. Niestety są głośne :( CPU i zasiłka ok 1000 rpm, grafa 1300 rpm, wentylatorki 2000 rpm :(
W biosie mam włączoną funkcję kontroli SYS fan i CPU fan. Speedfan nie może nic zdziałać, poradźcie co z tym fantem zrobić, chodzi mi oczywiście o obniżenie obrotów tych dwóch wentylatorów. Zawsze mogę je podpiąć na 5V, albo użyć manualnego reg obr. Jednak w tej chwili interesuje mnie możliwość reg z poziomu wina. Funkcja w biosie doskonale sprawdza się z wentylatorami CPU i zasiłki. Może chodzi o jakąś zaawansowaną konfigurację spedfana ??
Póki co, to próbuję tego i owego ze spedfanem właśnie, jak ktoś ma jakiś pomysł albo sugestię, to będe wdzięczny bardzo.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mój problem przedstawiłem kilka dni temu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=13658
Dostałem na niego odpowiedz:
"Wyłącz w BIOSie funkcję zatrzymywania w przypadku wykrycia błędów. Powinna być w zakładce "Boot settings". Treść to mniej więcej "Stop if any error" - ustaw na "Disabled".
Pozdrawiam"

Niestety nie mogę znaleźć takiej opcji... Prosze o pomoc w odnalezieniu jej, na pewno znajdzie sie ktoś obeznany w biosie. Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odlacz wszystkie urzadzenia ( dysk twardy, napedy optyczne, karte grafiki i ram ). Ma zostac tylko plyta glowna, procek i zasilacz. Uruchom to (najpierw zresetuj bios) i w glosniczku systemowym musi sie wygenerowac sygnal oznajmiajacy o braku ramu. Dokladasz ram...w tym momencie glosniczek systemowy zglosi brak karty graficznej. Jezeli te podstawowe urzadzenia nie powoduja restartow i w tym momencie masz otwarty bios to jestes pewny, ze jak na razie te czesci sa wpozo. Dalej podlacz hdd....jak sie zaczna robic restarty to juz bedziesz wiedziec, ze jest to wina samego hdd lub nieprawidlowe dzialanie systemu.
O takich rzeczach jak poprawne zamontowanie ramu czy karty grafiki nie wspominam bo to jest pierwszy krok w sprawdzeniu poprawnosci dzialania kompa. Sprawdz zasilacz...najlepiej podmien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam teraz następujący problem mam athlona xp 3200, ale najpierw przeczytajcie to "Gra nie działa z następującymi procesorami: seria AMD Duron, AMD Athlon XP od 2400+ do 3200+, AMD Sempron od 2400+ do 2800+ oraz seria INTEL Celeron." JAKBY ktoś nie wiedział to jest lista nie obsługujących procesorów to gry Wiedźmin (Opis patcha), niedości że CD PROJETK skróciło mi życie i już zabierałem się po tej informacji do zmiany całego kompa, jednak okazało się że gra działa więc mam dwa pytania:

1. Czy to co napisali to był czysty marketing ?? (czyli mają umowy z producentami sprzętu)
2. Zabierałem się do kupna 1gb ram i mam pewne wątpliwości, kiedy możemy się spodziewać systematycznych gier które nie obsługują takich procesorów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem ze sterami NVidii w wersji 162... (Zarówno od NVidii i ASUSa w moim przypadku).. Mianowicie w filmach obraz jest bardzo mocno przyciemniony i nic nie widać, czasami tylko niebieski albo zielony kontur. Zdarza się to czasami ale wtedy pomaga tylko reinstalka sterów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jakiś problem z kompem ciągle niebieski ekran, ekran mi miga i jakieś błędy na ekranie mam, np. gram.pl czasami nie jest białe tylko różowe lub cytrynowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz przewod z karty graficznej do monitora (czy nie wysunal sie z karty lub monitora). To samo dotyczy sie karty grafiki (wyjmij i zaloz z powrotem sprawdzajac czy w slocie nie ma jakiegos swinstwa). Jezeli masz dodatkowe zasilanie do karty grafiki i jest ati to sprawdz wtyczke zasilajaca bo ati zrobilo shit a nie pozadny wtyk. Jak karta sie przegrzewa albo juz jest wykonczona to tez moze byc przyczyna bledow w kolorach. Wtedy obniz zegary karty....moze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam śmieszny problem... Otóż, nie wiecie gdzie znajdę sterowniki do GF 4 MX z serii 5x.xx. lub 6x.xx. Są dla mnie bardzo ważne:P Wszędzie są tylko nowe wersje sterów do tej kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Hmmm to jest właśnie wersja v71.89, a przy mojej karcie w drugim kompie chcę mieć więcej FPS w cs''ie 1.6 i to jest wiadome, że potrzebne są stery 6x.xx lub 5x.xx. Ale te też sprawdze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się