PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2007 o 03:21, Misquamaqus napisał:

A co z kodekami ?....moze warto odinstalowac te, ktore masz i zainstalowac inne np. takie:

http://www.progs.pl/77,pobierz.html


no spoko wszystko działa, ale teraz jak oglądam film to mi podwójne napisy wyświetla... to chyba przez ffdshow.. wiem jak wyłączyć napisy w vplayerze oraz wiedziałem jak to zrobić w poprzedniej wersji ffdshowa... ale teraz się nie orientuję. zatem: jak zrobić, żeby podczas filmu leciały napisy z vplayera ale już nie z ffdshowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasilanie nie umiera wiec moze pamiec ram sie przegrzewa bo po tym bledzie jak wzialem wyciaglem ram to naprawde byl goracy ale nie wiem jak zrobic zeby byl mniej nasycony ogniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak skonfigurowales kodeki przy instalacji. Vplayera nie znam. U mnie przy tych kodekach nie ma problemu z podwojnymi napisami wiec cos zle ustawiles.Moze wejdz w opcje ffdshowa i znajdz zakladke z napisami -> wylacz je. Moze wykasuj kodeki i zainstaluj jeszcze raz jako default.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! :]
Kupilem nowego kompa i mam problem z polskimi znakami. :)
Mianowicie, na PieCu zostal fabrycznie zainstalowany Windows XP Black w wersji angielskiej. Problem jest taki, ze polskich znakow nie moge pisac oraz nie wyswietlaja mi sie one na przyklad na gg (w wypowiedziach rozmowcy) lub tez w tekstach instalatorow.
Jak na to zaradzic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 21:51, glizda101 napisał:

Witam! :]
Kupilem nowego kompa i mam problem z polskimi znakami. :)
Mianowicie, na PieCu zostal fabrycznie zainstalowany Windows XP Black w wersji angielskiej.
Problem jest taki, ze polskich znakow nie moge pisac oraz nie wyswietlaja mi sie one na przyklad
na gg (w wypowiedziach rozmowcy) lub tez w tekstach instalatorow.
Jak na to zaradzic? :)

zmienić układ klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 21:53, sig. napisał:

zmienić układ klawiatury.


Zmieniałem. :)
Ale właśnie zauważyłem, że na forum mogę pisać polskie znaki, a problem jest najwidoczniej z gg. Dziwna sprawa, spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Obawiam się, że nic nie zrobisz. Cały system jest w języku angielskim. Tym bardziej, że sam piszesz, że nawet instalatory nie wyświetlają Ci polskich znaków. Możesz spróbować ustawić język na "polski (programisty)" ale nie sądzę aby to coś dało. Było, nie było, w angielskim nie spotkałem jeszcze znaków typu "ą", "ę", "ó"...
Pozdrawiam

[EDIT]
A co z innymi aplikacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 22:05, mrosi napisał:

Obawiam się, że nic nie zrobisz. /.../


Ech, szlag... :/
Nie będzie miło. Instalatory jeszcze przeżyję, ale gg jest dosyć irytujące.

Dnia 10.11.2007 o 22:05, mrosi napisał:

A co z innymi aplikacjami?


No właśnie wszystko działa dobrze. Czat w Skypie, Word (te na razie sprawdziłem)...

[EDIT]
Kurczę, nawet jak wpisuję opis w gg są polskie znaki, a w rozmowie nie... WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem to Danielus - wywalilem wszystko od ATI, sciagnalem ATI TT i najnowsze drivery, zainstalowalem drivery i TT - ciagle wyskakuje mi instalacja ati CCC jak odpalam instalacje Gothca 3 przez Deamona:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja to wiem wszystko, ale niestety, na chwilę obecną nie mam komu odsprzedać kości ani nie stać mnie na dwie 1gb ;)
Martwi mnie niestety tylko ta pamięć bo ciężko przebierać w ddr1 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą konkretną pamięcią czyli modelem czy egzemplarzem? Dosyć to dla mnie ważne :)
Sam spotkałem się z tym tylko raz, jakieś 4 lata temu ale dostałem wtedy zupełnie inny model w zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 23:51, Selv napisał:

Tą konkretną pamięcią czyli modelem czy egzemplarzem? Dosyć to dla mnie ważne :)
Sam spotkałem się z tym tylko raz, jakieś 4 lata temu ale dostałem wtedy zupełnie inny model
w zamian.

o ile pamiętam to egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a mianowicie jak skonfigurować moje połączenie internetowe?? Mam neta 1MB i jest on w sieci przez router, a gry ze stron ściągają mi się z prędkością 120-130 kb/s. Czy da się jakoś ustawić żeby to szybciej śmigało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 09:30, Devil Cry napisał:

Mam pytanie a mianowicie jak skonfigurować moje połączenie internetowe?? Mam neta 1MB i jest
on w sieci przez router, a gry ze stron ściągają mi się z prędkością 120-130 kb/s. Czy da się
jakoś ustawić żeby to szybciej śmigało??


czyli wszystko jest ok. 120X8= około 1MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 09:30, Devil Cry napisał:

Mam pytanie a mianowicie jak skonfigurować moje połączenie internetowe?? Mam neta 1MB i jest
on w sieci przez router, a gry ze stron ściągają mi się z prędkością 120-130 kb/s. Czy da się
jakoś ustawić żeby to szybciej śmigało??

prędkość łączy podaje się w kilobitach, jeśli mierzysz w kilobajtach to trzeba pomnożyć tą wartość przez 8 żeby uzyskać kilobity. pozatym serwery z których ściągasz mają własne ograniczenia, mogą też występować "po drodze" czyli na którymś odcinku sieci szkietelowych (należących do operatorów) między tobą a serwerem (takowe przecież nie są z gumy, i ograniczoną przepustowość mają).
ps co prawda istnieje możliwość że twój router to ogranicza (aczkolwiek to już bardziej zaawansowana funkcja, stosowana raczej w modelach firmowych bo do domu nikomu nie jest potrzebna), ale wtedy sam byś to musiał ustawić. A to byś pewnie pamiętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu mam spore problemy z moim DVD-ROM na laptopie. Problem polega na tym, że nie czyta mi dwóch płyt DVD (dokładnie rzecz biorąc to The Godfather [premierowa edycja] i Need For Speed: Most Wanted [seria EA Classics]). Inne CD i DVD czyta bez żadnych problemów. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że jest to wina płytek DVD. Jednak jest pewne małe "ale" - po którymś z kolei wyciągnięciu tacki i włożeniu ponownie gra nagle "zaskakuje", a po deinstalacji sterowników IDE (podstawowego i dodatkowego) obie płyty ruszają po pierwszym włożeniu płyty do napędu. Płyty wkładałem także do napędu stacjonarnego komputera i tam wszystko hula bez problemów. O co więc chodzi - gdzie leży błąd? Nie jestem amatorem i z takimi problemami radzę sobie bez pomocy (czasami odpalam Google i wszystko jasne), jednak ta sytuacja mnie trochę dobija, bo jak mam chwilę wolnego czasu to nie mogę spokojnie pograć. Ma ktoś jakieś sugestie?

I drugie pytanie w podobnym klimacie. Może pytanie zabrzmi dziwnie, ale jeżeli powyższy problem rozwiąże metodą brutalną (kupię nowy napęd) i okaże się, że wszystko działa, to nie widzę innego powodu, żeby wnioskować, że mój laptop niszczy czytniki DVD. Czy to jest w ogóle możliwe? W ciągu 2ch lat od zakupu wymieniałem już dwa razy DVD-ROM, ale dotychczas sytuacja była czysta i klarowna: napęd nie czytał i nie nagrywał żadnych płyt - nawet wyczyszczenie napędu nic nie dawało. Jeżeli i tym razem będę musiał wymienić DVD-ROMa to chyba z "radości" wyrzucę tą maszynę przez okno.

pozdrawiam
Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy wciskamy ctrl alt delete to menedzerze zadan windows jest tam taka zakladka jak wydajnosc i uzycie pliku stron.Zazwyczaj jest tam 300 mb ale jak ktos u mnie pisal w wordzie to bylo tam 2,5 gb... Z jakiego powodu az tyle tam bylo??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się