PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2007 o 22:14, glizda101 napisał:

> Obawiam się, że nic nie zrobisz. /.../

Ech, szlag... :/
Nie będzie miło. Instalatory jeszcze przeżyję, ale gg jest dosyć irytujące.

> A co z innymi aplikacjami?

No właśnie wszystko działa dobrze. Czat w Skypie, Word (te na razie sprawdziłem)...

[EDIT]
Kurczę, nawet jak wpisuję opis w gg są polskie znaki, a w rozmowie nie... WTF?


Sprawdź czy dla okienka rozmowy także jest ustawiony polski układ klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oprogramowaniem HP - a mianowicie, pomimo, że jestem administratorem, podczas instalowania wyświetla mi się komunikat "program został uruchomiony jako administrator. By zainstalować to oprogramowanie musisz posiadać pełne prawa aqdministratora." System - vista.

Znane jest rozwiązanie na tego typu problemu? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się znacie na kompach i mam nadzieję że odpowiecie na moje pytanko :) Mianowicie: Czy do płyty głównej boxd946gzissl można podłączyć kartę graficzną (szukałem ale nie mogłem znajść ;( ) ? i jak mam kompa na gwarancji to muszę zawozić do serwisu aby mi podłączyli kartę żeby mi gwarancja nie przepadła? :D

Dziękuje z góry (aby nie spamować :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:03, kamciu609 napisał:

Wy się znacie na kompach i mam nadzieję że odpowiecie na moje pytanko :) Mianowicie: Czy do
płyty głównej boxd946gzissl można podłączyć kartę graficzną (szukałem ale nie mogłem znajść
;( ) ? i jak mam kompa na gwarancji to muszę zawozić do serwisu aby mi podłączyli kartę żeby
mi gwarancja nie przepadła? :D


Po pierwsze - do płyty głównej Intel boxd946gzissl [głupszej i bardziej nieprzemyślanej nazwy chyba wcześniej nie widziałem...] można jak najbardziej podłączyć kartę graficzną. Konkretnie to modele na slot PCI-Express.
Po drugie - trudno jest coś "znajść", prędzej można coś "znaleźć", może dlatego Ci się nie udało...
Po trzecie - jeżeli gwarancja obejmuje cały komputer, w sensie, że masz plomby na obudowie... to tak, gdyż zdjęcie tych plomb przez użytkownika jest równoznaczne ze stratą gwarancji. Jeżeli z kolei gwarancję masz na osobne części, to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:03, kamciu609 napisał:

Wy się znacie na kompach i mam nadzieję że odpowiecie na moje pytanko :) Mianowicie: Czy do
płyty głównej boxd946gzissl można podłączyć kartę graficzną (szukałem ale nie mogłem znajść
;( ) ? i jak mam kompa na gwarancji to muszę zawozić do serwisu aby mi podłączyli kartę żeby
mi gwarancja nie przepadła? :D

Dziękuje z góry (aby nie spamować :P )

Ściągnij program CPU-Z i w zakładce Mainboard poszukaj Graphic Interface.
Jeżeli nic tam nie pisze (ani PCI-E, ani AGP), to znaczy, że masz zintegrowana kartę graficzną i nie możesz zmienić.
A co do drugiego pytania - zależy od sklepu. W takim komputroniku po zerwaniu plomb nic nie tracisz, za to w większości innych sieci tak. Ale dam ci dobrą radę: plomby gwarancyjne dobrze schodzą (nie drą się) przy użyciu pary ;). Potem tylko na nowo przylepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś genialnego , najlepszego darmowego programu dzięki któremu będę mógł wyczyścić cały rejestr z niepotrzebnych , nie istniejących , uszkodzonych kluczy ...
Proszę o nazwę takiegoż programu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z kompem. Jak włączam XP to się ekran wyłącza i nawet przy resecie nic sie nie dzieje. dopiero muszę guzikiem z tyłu wyłączyć. Niebieski ekran przestał występować. Ale ciągle mam zniekształcenia ekranu. Powiedzcie mi co robić. Windowsa dopiero przeinstalowałem bo myślałem że on temu winien. Ale ciągle tak się dzieje. Usunąłem kartę TV bo na jednym forum mi powiedzieli że to ona może być winna. Wyciągnąłem kartę graficzną i wyczyściłem ale ciągle tak się dzieje. Nie wiem co robić. Co może być temu winne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:28, Tomek1120 napisał:

Znowu mam problem z kompem. Jak włączam XP to się ekran wyłącza i nawet przy resecie nic sie
nie dzieje. dopiero muszę guzikiem z tyłu wyłączyć.


Też tak miałem jak za bardzo podkręciłem procka. Może w tym problem?

Dnia 12.11.2007 o 20:28, Tomek1120 napisał:

ciągle mam zniekształcenia ekranu.


Ja też :] W tym że u mnie jest to wina sterów bodajże do chipsetu. Wywalę najnowsze stery i wszystko znowu jest OK. :)

Tak więc może masz coś uszkodzonego, może to wina sterów lub coś za bardzo podkręciłeś. Niestety nie jestem w stanie dokładnie Ci pomóc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje program który usuwa `dokładnie` wszystkie wpisy i nigdy nie masz pewności, że nie ma tam jeszcze śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) Mój kumpel ma pewien problem: kupił sobie pamięć RAM 64 MB, a nie dowiedział się jaki ma typ w kompie. Gdy go zamontował to gdy włączył kompa usłyszał długie piszczenie, potem przerwa i znowu piszczy. Czy może się obejść bez serwisu? Na początku przed włożeniem nowej pamięci było 128 MB. Poniżej daję wymagania kompa:

Procesor: Pentium II 500 MHZ
Dysk Twardy: 40 GB

Nie wiem, jaką on ma płytę główną... Proszę o odpowiedź, co może zrobić... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wyjąć nową pamięć i nie będzie piszczało.
Potem mógłby sprawdzić w instrukcji, czy ta pamięć pasuje do jego płyty głównej i wtedy się okaże co powinien dalej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 08:45, ROBAT napisał:

Siemka :) Mój kumpel ma pewien problem: kupił sobie pamięć RAM 64 MB, a nie dowiedział się
jaki ma typ w kompie. Gdy go zamontował to gdy włączył kompa usłyszał długie piszczenie, potem
przerwa i znowu piszczy. Czy może się obejść bez serwisu? Na początku przed włożeniem nowej
pamięci było 128 MB. Poniżej daję wymagania kompa:

Procesor: Pentium II 500 MHZ
Dysk Twardy: 40 GB

Nie wiem, jaką on ma płytę główną... Proszę o odpowiedź, co może zrobić... Pozdro

Wyjąć kość. Swoją drogą taki problem pojawia się, gdy kość jest uszkodzona (chyba, że na siłę wpychał nową, a ta miała inny typ, bo normalnie się wsadzić nie da), więc pewnie kupił trzaśnięty RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się