PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2007 o 14:34, Tomek1120 napisał:

Nie mam już pojęcia co robić! Ekran mi ciągle miga gdy włączam gg to niebieski ekran ciągle
mam błędy w grafice. Np. gdy mam zminimalizowane gram.pl to jak włączam to zamiast przycisków
jest coś co wygląda jak szum. Zamiast niektórych guzików są czarne paski i co najgorsze GTA3
mi się potwornie tnie a kiedyś chodziło normalnie. Przeinstalowałem Windowsa pełny format dysków
i ciągle tak się dzieje. Otworzyłem kompa wszystko powyjmowałem poczyściłem sprężonym powietrzem
nic nie wygląda na spalone co mam robić?


Pamiętasz może kod z niebieskiego ekranu? Chodzi mi o ten zaczynający sie od 0x ?

Kamillos007- Jeśli twój proc ma tyle stopni przy normalniej pracy to na pewno sie przegrzewa ,wyczyść radiator z kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 14:45, napster6 napisał:

> Nie mam już pojęcia co robić! Ekran mi ciągle miga gdy włączam gg to niebieski ekran ciągle

> mam błędy w grafice. Np. gdy mam zminimalizowane gram.pl to jak włączam to zamiast przycisków

> jest coś co wygląda jak szum. Zamiast niektórych guzików są czarne paski i co najgorsze
GTA3
> mi się potwornie tnie a kiedyś chodziło normalnie. Przeinstalowałem Windowsa pełny format
dysków
> i ciągle tak się dzieje. Otworzyłem kompa wszystko powyjmowałem poczyściłem sprężonym
powietrzem
> nic nie wygląda na spalone co mam robić?

Pamiętasz może kod z niebieskiego ekranu? Chodzi mi o ten zaczynający sie od 0x ?


Niestety to tak szybko znika i sie robi reset. Zapamiętałem tylko trwa zrzucanie fizycznej pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2007 o 14:49, Tomek1120 napisał:

Niestety to tak szybko znika i sie robi reset. Zapamiętałem tylko trwa zrzucanie fizycznej
pamięci


Panel Sterowania/System/Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie (Ustawienia) => Awaria Systemu (odznaczyć Automatycznie Uruchom Ponownie)

Wtedy ekran nie zniknie i zdołasz odczytać kod z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 14:57, Tomek1120 napisał:

Jak się jeszcze raz zawiesi to zrobię zdjęcie telefonem.


lepiej by było aparatem ;) Ale najważniejsze jest żebyś odczytał kod bo na jego podstawie można sprawdzić co to morze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając wentylator z czujnikiem temp i możliwością reg obrotów nie mogę zmniejszyć prędkości wentylatorka, jest podłączony do płyty (3 pin) i np speed fan widzi wentylator, ale ja nic regulować nie mogę. CPU i zasiłka regulowane są z poziomu biosu, w czym może tkwić problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:00, marian538 napisał:

Mając wentylator z czujnikiem temp i możliwością reg obrotów nie mogę zmniejszyć prędkości
wentylatorka, jest podłączony do płyty (3 pin) i np speed fan widzi wentylator, ale ja nic
regulować nie mogę. CPU i zasiłka regulowane są z poziomu biosu, w czym może tkwić problem??


Sprawdź w instrukcji obsługi jaki zakres regulacji ma ten regulator. Powinieneś mieć 5-12V. Często jest tak, że regulatory mają 7-12V. 7V może być jeszcze zbyt dużym napięciem aby wentylator zwolnił. Oczywiście pytanie kolejne, czy masz wentylator z regulacją obrotów. Nie wszystkie wentylatory z trzema kabelkami mają takową regulację. ...

[EDIT]
... Np. AC swoje wentylatory obdarzone możliwością regulacji obrotów znakuje jako np. 120PWM (wentylator o średnicy 12cm z możliwością regulacji obrotów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 20:34, sig. napisał:

> Czy to normalne, że podczas słuchania piosenek w winampie, użycie pliku stronicowania
wynosi
> 250mb?
zależy jaki system, ile masz ramu i co jeszcze poza winampem jest uruchomione (np w tle)

Mam windowsa XP, 256 mb ram. W tle uruchomiony jest Zone Alarm, refreshlock(mały programik do zmiany rozdzielczości) i gadu gadu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 14:59, napster6 napisał:

> Jak się jeszcze raz zawiesi to zrobię zdjęcie telefonem.

lepiej by było aparatem ;) Ale najważniejsze jest żebyś odczytał kod bo na jego podstawie można
sprawdzić co to morze być.

proszę bardzo

20071116155316

20071116155341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"bluescreen" tego chyba nie dotyczy ale może włożenie cd z windowsem i uruchomienie naprawy (klawisz R bodajże) pomoże? Pojawi ci się wtedy konsola i będziesz mógł wpisywać polecenia.

fixmbr i fixboot mogą załatwić sprawę;)

Albo mogą wszystko zwalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 23:54, Misquamaqus napisał:

Sciagnij sobie programik , w ktorym jest monitoring temperator i napiec 5v i 12v.

http://www.benchmarkhq.ru/fclick/fclick.php?fid=301


Ściągnąłem, po pierwszym uruchomieniu monitorowało mi 5v i 12v, później 5v gdzieś wsiąkło... :P

W każdym razie, tak to się prezentuje:
I jak z napięciami? Za niskie?

20071116160503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:54, Tomek1120 napisał:

> > Jak się jeszcze raz zawiesi to zrobię zdjęcie telefonem.
>
> lepiej by było aparatem ;) Ale najważniejsze jest żebyś odczytał kod bo na jego podstawie
można
> sprawdzić co to morze być.
proszę bardzo


Myślę ze w którymś z tych artykułów jest podana przyczyna tej awarii, ale wydaję mi sie żę to coś nie tak z twoją kartą grafiki , przy okazji sprawdź ile ona ma stopni.
Przeczytaj je, ja w tym czasie poszukam jeszcze gdzieś indziej.

http://support.microsoft.com/search/default.aspx?catalog=LCID%3D1045&spid=global&query=0x0000000A&adv=&mode=r&cat=Fals

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 23:31, MLODY2K6 napisał:

8800GTX radzi sobie w Crysisie ale w 1680x1050 ale z nie AAx16. Do tej gry trzeba miec naprawde
mocno podkreconego procka.

Nie procka, a mocną kartę. Widziałem testy, w których pod Athlon''em X2 4000+ działało tak samo jak pod E6700.
A niestety 8800GTX jest już za słaby - ani wygładzania krawędzi, ani AA nie włączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:54, ziptofaf napisał:

> 8800GTX radzi sobie w Crysisie ale w 1680x1050 ale z nie AAx16. Do tej gry trzeba miec
naprawde
> mocno podkreconego procka.
Nie procka, a mocną kartę. Widziałem testy, w których pod Athlon''em X2 4000+ działało tak
samo jak pod E6700.
A niestety 8800GTX jest już za słaby - ani wygładzania krawędzi, ani AA nie włączysz.



procka tez i nie mow ze nie bo sprawdzialem osobiscie. grafika tez jest wazna w sumie najwazniejsza ale toz za nia stoi procek wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak temperaturę sprawdzić? Może faktycznie coś nie tak z kartą grafiki. Chociaż za 30zł mogę ją kupić na allegro. Ten komputer musi być sprawny bo niedługo chcę go sprzedać i kupić nowy a taka wada na pewno zmniejszy jego cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:05, Tomek1120 napisał:

Jak temperaturę sprawdzić? Może faktycznie coś nie tak z kartą grafiki. Chociaż za 30zł mogę
ją kupić na allegro. Ten komputer musi być sprawny bo niedługo chcę go sprzedać i kupić nowy
a taka wada na pewno zmniejszy jego cenę.


Programem Speed fan lub w sterownikach karty , możliwe że się przegrzewa i z tego jest ten ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:18, Tomek1120 napisał:

Fan1: 0 RPM
Fan2: 1985 RPM
Fan3: 0 RPM

Mam 1 wiatraczek na procesorze i 1 na karcie graficznej. Chyba się popsuł.


chodziło mi raczej o temperaturę ale chyba wymiana karty powinna rozwiązać problem ale nie jestem jeszcze do końca pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 16:59, MLODY2K6 napisał:

procka tez i nie mow ze nie bo sprawdzialem osobiscie. grafika tez jest wazna w sumie najwazniejsza
ale toz za nia stoi procek wlasnie

Niezupełnie - procesor zajmuje się tylko wstępną obróbką grafiki. To właśnie karta graficzna jest najważniejsza.
A co do procka - mi chodzi o płynność i brak płynności, a nie różnice między powiedzmy 70, a 75 FPS (bo tyle wynosi różnica po podkręceniu C2D o ok. 40%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 17:24, ziptofaf napisał:

Niezupełnie - procesor zajmuje się tylko wstępną obróbką grafiki. To właśnie karta graficzna
jest najważniejsza.
A co do procka - mi chodzi o płynność i brak płynności, a nie różnice między powiedzmy 70,
a 75 FPS (bo tyle wynosi różnica po podkręceniu C2D o ok. 40%)


no OK przeciez napislaem ze jest najwazniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się