PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam! Mam kolejny problem z kompem.
1. Czy moja płyta główna GIGABYTE 8SGXL, obsluzy DUAL 1GB??
2.Czy poszło by to na zasilaczu 300W
3.Co by sie stało gdymym miał za słaby zasilacz, czy by sie komp zepsuł, czy poprostu nie włączył...??
Odpiszcie szybko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 22:27, czapla56 napisał:

3.Co by sie stało gdymym miał za słaby zasilacz, czy by sie komp zepsuł, czy poprostu nie włączył...??

to zależy od zasilacza. jak nie ma zabezpieczeń albo ma kiepskie to mógłby sie spalić i puscić na kompa 220v (a że max napiecie z zasilacza to 12v, mogło by sie okazać że komputer do wymiany (mojemu siąsiadowi po spaleniu sie zasilacza ostał sie jedynie twardziel, no i monitor bo ten ma własne zasilanie). możliwe jest też że będzie sie często wieszał, jak zasilacz będzie pracował na granicy swoich realnych (każda linia ma dopuszczalne obicążenie, co trzeba wziosc pod uwage przy obliczaniu czy wytrzyma czy nie) możliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 22:27, czapla56 napisał:

Witam! Mam kolejny problem z kompem.
1. Czy moja płyta główna GIGABYTE 8SGXL, obsluzy DUAL 1GB??


Hop do instrukcji i czytaj tam albo na stronę producenta.

Dnia 03.03.2006 o 22:27, czapla56 napisał:

2.Czy poszło by to na zasilaczu 300W


Może - jeśli to jest prawdziwy zasilacz 300W :) na jakimś Feelu to może szysbko przestać chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zawieszenie broni w stosunku do Penny.
Rzeczywiści to Ty nie podałeś całej informacji - nikt nie jest jasnowidzem i nie wie co Ty masz na myśli.

Penny podał podstawowy program, który używa tego rozszerzenia. Chciał dobrze - gdybyś od razu wystartował z tytułem gry i przykłaem, to w ogóle rozmowa inaczej by się potoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2006 o 22:49, RobeN napisał:


Może - jeśli to jest prawdziwy zasilacz 300W :) na jakimś Feelu to może szysbko przestać chodzić
:)

Zasilacz mam firmy ULTRA-MEDIA.
A wracając do tych tekstur to żadne sterowniki nie pomagają. Mam teraz 256mb ramu i przy grach(np. PES5) Jest używane prawie 100%, więc gdybym miał chociażby 512mb ramu to by mogło nie być tego problemu?? Mój kolega też miał tę karte kiedyś ale mu sie spaliła, u niego nie było takich problemów ale miał 512MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grafe nVidii i monitor LCD, ale nie wiem jak ustawić częstotliwość w grach, bo normalnie mam 75Hz(tyle monitor ma max) ale w grach włancza się wyższa częstotliwość i pokazuje sie komunikat:"Poza częstotliwością".
Jak mam ustawić częstotliwość na wszystko, żeby była taka sama na pulpicie, gdy coś pisze i wogule jak coś robie na kompie i żeby się nie zmienieała gdy gram? pomuzcie plizzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grafe nVidii i monitor LCD, ale nie wiem jak ustawić częstotliwość w grach, bo normalnie mam 75Hz(tyle monitor ma max) ale w grach włancza się wyższa częstotliwość i pokazuje sie komunikat:"Poza częstotliwością".
Jak mam ustawić częstotliwość na wszystko, żeby była taka sama na pulpicie, gdy coś pisze i wogule jak coś robie na kompie i żeby się nie zmienieała gdy gram? pomuzcie plizzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 11:48, Pawłek napisał:

Jak nagrać na płyte DVD filmy w formacie videoDVD, gdy film mam w formacie avi??? Proszę pomóżcie!!

muszisz mieć program potrafiący nagrać płyte dvd video

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ustaw jakąkolwiek w grze, przy lcd częstotliwość odświeżania nie ma znaczenia (w przeciwieństwie do crt będzie sie swiecił tak długo jak trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:09, sig. napisał:

ustaw jakąkolwiek w grze, przy lcd częstotliwość odświeżania nie ma znaczenia (w przeciwieństwie
do crt będzie sie swiecił tak długo jak trzeba)



ale gdzie w grach mam znaleźć opcje ustaw częstotliwość, jest zwykle rozdzielczość tylko, ale sprawdze jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy od gry? o ile wogle jest........ sprawdz ustawienia sterownika do karty graficznej, tam powinno być przyporządkowanie częstotliwości do rozdzielczośći (prawym na pulpicie./własciwosci/ekran/guzik zaawansowane i tam szukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:07, sig. napisał:

> Jak nagrać na płyte DVD filmy w formacie videoDVD, gdy film mam w formacie avi??? Proszę
pomóżcie!!
muszisz mieć program potrafiący nagrać płyte dvd video



Mam nero express (był dołączony do nagrywarki) - coś jeszcze mi jest potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:15, sig. napisał:

zależy od gry? o ile wogle jest........ sprawdz ustawienia sterownika do karty graficznej,
tam powinno być przyporządkowanie częstotliwości do rozdzielczośći (prawym na pulpicie./własciwosci/ekran/guzik
zaawansowane i tam szukaj.


wiem, utawiałem tam każdą możliwą, krórą monitor może wyścietlić(60Hz-75Hz) teraz mam 60 Hz i dalej w grach przeskakuje na wyższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z kompem bo w czoraj jak robiłem coś na kompie zawiesił mi sie i od tej pory co jakiś czas sie wiesz?
Wie ktoś może dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:53, Fizyczek napisał:

witam. mam problem z kompem bo w czoraj jak robiłem coś na kompie zawiesił mi sie i od tej
pory co jakiś czas sie wiesz?
Wie ktoś może dlaczego?

Moja prywatna wróżka mówi, że pewnie poinstalowałeś sobie trochę śmieci ;) A tak poważnie, jak zadajesz pytanie to bądź trochę bardziej precyzyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 12:56, SwenG napisał:

> witam. mam problem z kompem bo w czoraj jak robiłem coś na kompie zawiesił mi sie i od
tej
> pory co jakiś czas sie wiesz?
> Wie ktoś może dlaczego?
Moja prywatna wróżka mówi, że pewnie poinstalowałeś sobie trochę śmieci ;) A tak poważnie,
jak zadajesz pytanie to bądź trochę bardziej precyzyjny.



Uruchamiam kompa i sie zawiesza. Musze go odłączyć z zasilania i włączyć za pare minut bo inczaczej sie nie włancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:32, Fizyczek napisał:

Uruchamiam kompa i sie zawiesza. Musze go odłączyć z zasilania i włączyć za pare minut bo inczaczej
sie nie włancza.

Dalej mało precyzyjnie. Przychodzi mi na myśl że masz wiatraki już w opłakanym stanie i procesor się za bardzo grzeje. Kiedy ostatnio czyściłeś komputer z kurzu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2006 o 13:34, SwenG napisał:

> Uruchamiam kompa i sie zawiesza. Musze go odłączyć z zasilania i włączyć za pare minut
bo inczaczej
> sie nie włancza.
Dalej mało precyzyjnie. Przychodzi mi na myśl że masz wiatraki już w opłakanym stanie i procesor
się za bardzo grzeje. Kiedy ostatnio czyściłeś komputer z kurzu ?



Jakieś 2 tygodnie temu ale bez procesora. A może tak sie dziać przez to, że jest za mało ablo się coś stało z pastą na procesorze?

Uruchamia się komputer i działa jakieś 5 minut ,a potem sie zawiesza. Próbuje go zrestartować i sie nie da.
Musze odłączyć kompa od zasilania na jakieś 10 minut aby go móc wogóle włączyć.
I jakoś aplikacje zaczeły wolnol chodzić i wszystko się tnie. Czy jest to może wina windowsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się