PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wymieniłem Ati Radeona x800 GTO na NVIDIA GeForce 8600 GT i mam problem - mam duży spadek wydajności! Może mi ktoś pomóc skonfigurować tę kartę? Najlepiej przez gg. Moje stery to 6.14.11.6375.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 19:30, BogSumerow napisał:

> czy oplaca mi sie kupowac athlon 64 4000+ ?

Zalezy jakiego teraz masz kompa.Ja bym teraz kupił tylko intela Core Duo :D

ale athlon 64 4000+ chyba tez dobry nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możecie mi podać jakiegoś najlepszego kompa? tzn super szybkiego ogólnie dostępnego w sklepach
tak chcę popatrzeć pomarzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:24, Crana napisał:

możecie mi podać jakiegoś najlepszego kompa? tzn super szybkiego ogólnie dostępnego w sklepach
tak chcę popatrzeć pomarzyć :)

najlepszy? naturalnie składak, bo przy gotowcu" prawie zawsze okaże się że to czy tamto ci nie pasuje (ja np gdybym teraz kupował to napewno grafikę ati, bo stery nvidii mają problemy z infinty (najlepszy enigme do crpg jaki do tej pory stworzono) oraz neverwinterem 1 (z jego masą modów))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:41, sig. napisał:

> możecie mi podać jakiegoś najlepszego kompa? tzn super szybkiego ogólnie dostępnego w
sklepach
> tak chcę popatrzeć pomarzyć :)
najlepszy? naturalnie składak, bo przy gotowcu" prawie zawsze okaże się że to czy tamto ci
nie pasuje (ja np gdybym teraz kupował to napewno grafikę ati, bo stery nvidii mają problemy
z infinty (najlepszy enigme do crpg jaki do tej pory stworzono) oraz neverwinterem 1 (z jego
masą modów))

nie ma to jak nwn hehe, dwójka też jest niezła tylko wymagania zbyt duze jak na grafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 20:38, mikus97 napisał:

> > czy oplaca mi sie kupowac athlon 64 4000+ ?
>
> Zalezy jakiego teraz masz kompa.Ja bym teraz kupił tylko intela Core Duo :D
ale athlon 64 4000+ chyba tez dobry nie?

pewno że dobry, ciche chłodzenie a wydajność na poziomie pentium dual core e2160 tyle że nie podkręca się tak dobrze jak intel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim kompem. Otóż gdy go włączam system ładuję się bardzo wolno i około minuty widzę napis "welcome". Drugi problem jest z wyłączaniem kompa. Gdy próbuje go wyłączyć natychmiast system zawiesza się. Dopiero po resecie mogę go wyłączyć. Może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 14:24, Bifur napisał:

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że format nie wchodzi w grę.


Sciagnij sobie programik "smart xp". Ta aplikacja nie musi byc instalowana wiec nie nasmieci w kompie a po zaznaczeniu odpowiednich opcji uzyskasz wiele ciekawych udogodnien miedzy innymi szybsze ladowanie i zamykanie systemu. Warto sprawdzic tym bardziej, ze ja go mam i uzywam od dawna. U mnie pasek postepu przy ladowaniu nawet sie nie pokazuje :)....zamykanie trwa zaledwie 8-10 sekund. Jak nie bedziesz mogl go sciagnac to mi kliknij na GG (w gramsajcie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 22:04, czaja24 napisał:

> > > czy oplaca mi sie kupowac athlon 64 4000+ ?
> >
> > Zalezy jakiego teraz masz kompa.Ja bym teraz kupił tylko intela Core Duo :D
> ale athlon 64 4000+ chyba tez dobry nie?
pewno że dobry, ciche chłodzenie a wydajność na poziomie pentium dual core e2160 tyle że nie
podkręca się tak dobrze jak intel


Ale chyba Athlony X2 są dwurdzeniowe a co to 4 to nie wiem ale chyba jednordzeniowki to sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem, za którego rozwiązanie będę nieziemsko wdzięczny.

Otóż jest tak: gdy włączam komputer i uruchamiam jakąś grę to w czasie od kilku minut do dwóch godzin się zacina. Zacina się dość dziwnie. Obraz zostaje rozmazany a ja nie moge wyjść do Windowsa ani nic innego. Gdy restartuje komputer i zaczynam znowu grać już wszystko jest dobrze i się nie zacina. Nie zależy to od gier bo mam tak od roku. Zasilacz też prawdopodobnie jest dobry bo wymieniłem go już raz. Sterowniki do karty też nie mają na to wpływu bo instalowałem już kilka pokoleń Force Ware. Może kots wie co zrobic ???

Mój konfig to:

Amd Athlon 2800 + (1,8 GHz)
1 GB RAM
Karta GeForce 7600 GS
Zasilacz oryginalny 300 wat
Płyta MSI (nie wiem jaka ,ale z nią też wszystko raczej jest dobrze)
Radiatory oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to problem spadku wydajności/przegrzewania się proca rozwiązany... Scythe Mugen zamontowany i temperatura w spoczynku 22*-24*C, a po podkręceniu e4400 do 3 GHZ i pokatowaniu przez 1h CPU Burn''em dochodzi do 47*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!
Mam problem...mianowicie- gdy włączałem film komp resetował się i pojawiał się biosowy(?) raport o źle zainstalowanych sterownikach, zainstalowałem ... stery pomogły(tydzień temu), ale nadal problem jest... filmy się nie wyłączają, tak mnie sie wydaje, 2 obejrzałem. Ale co sie dzieje gdy włącze np. takiego foobara komp sie resetuje i przy tym jest dźwięk chrupania(1sekunda). To samo sie dzieje czasami przy jakiejkolwiek w sumie czynności( teraz sie nic nie dzieje... 4h włączony komp był i nagle...padł dzisiaj. Grałem w HoM&MV wczoraj co mój komp ledwo dźwiga z 6-7h + 2 filmy i nic sie nie działo. Dzisiaj padło 3x po kolei działał komp po 7sekund. Ja typuje zasilacz, ale nie wiem czy to to, grafa na pewno nie bo Heros hula. Czy ten dźwięk jest charakterystyczny przy jakiejś usterce? Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

joł. niedługo będzie leciał formacik kompa i teraz jest sprawa... format, postawię system, stery, skiny itp itd i teraz jak zrobić żebym się nie musiał bawić w odtwarzanie systemu...? są programiki pewne, ale np taki ghost nie bardzo mi pasuje... :P

proszę o łopatologiczne wytłumaczenie albo linka do szeroko rozwiniętego artykułu na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się