PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam AMD (stary - Duron 1800@2255). Mostek północny w tym kompie nigdy się nie grzał, nawet po OC. Dopiero teraz coś mu się stało.

W zasadzie komputer za niedługo pójdzie do odstawki, ale przez jeszcze 5 miechów chciałbym na nim popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak się nazywa program, który z listy "Add or Remove Programs" wywala zbędne rzeczy ?
Np. chcę zainstalować grę Black and White ale nie mogę ponieważ przy instalacji wyskakuje pytanie czy chce ją odinstalować, klikam że tak, ale wyskakuje problem, bo jej już nie ma. Nie mogę przez to zainstalować gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:57, Sith66 napisał:

Hej, jak się nazywa program, który z listy "Add or Remove Programs" wywala zbędne rzeczy ?
Np. chcę zainstalować grę Black and White ale nie mogę ponieważ przy instalacji wyskakuje pytanie
czy chce ją odinstalować, klikam że tak, ale wyskakuje problem, bo jej już nie ma. Nie mogę
przez to zainstalować gry.

usuń jej wpisy z rejestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 11:57, Sith66 napisał:

Hej, jak się nazywa program, który z listy "Add or Remove Programs" wywala zbędne rzeczy ?
Np. chcę zainstalować grę Black and White ale nie mogę ponieważ przy instalacji wyskakuje pytanie
czy chce ją odinstalować, klikam że tak, ale wyskakuje problem, bo jej już nie ma. Nie mogę
przez to zainstalować gry.


Spróbuj użyć system cleanera. Czyści rejestry że hej!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 12:14, Siemomysł napisał:

> Hej, jak się nazywa program, który z listy "Add or Remove Programs" wywala zbędne rzeczy
?
> Np. chcę zainstalować grę Black and White ale nie mogę ponieważ przy instalacji wyskakuje
pytanie
> czy chce ją odinstalować, klikam że tak, ale wyskakuje problem, bo jej już nie ma. Nie
mogę
> przez to zainstalować gry.

Spróbuj użyć system cleanera. Czyści rejestry że hej!:P


OK, a jakieś szczegóły? Jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam nagrywarkę DVD Lite-on DVDRW LH-20A1P, cóż wsadzam płytę z Neverwinetra Diamentowej Edycji i... słychac charakterystyczne cyk, cyk... i co? I nic... cos próbuje zrobic, ale nie potrafi, płyta jest w porządku. Możecie coś poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 14:51, blacklio2 napisał:

Tylko przy tej grze?

Jeszcze była Loki, ale się załączyła, cóż robię instaluj i sie zawiesił, no to wyciągłem płytę i wsadziłem... Nie czytało, ten sam problem. Z innymi grami nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam nastepujacy problem. Internet mam podlaczony do routera D-Link 5 cos cos tam :) nie wazne. Do mojego komputera mam po kablu podlaczony, do laptopa bezprzewodowo i do drugiego komputera tez bezprzewodowo. Na laptopie i u mnioe chodzi bezprobelmowo, natomista na drugim stacjonarnym w momencie gdy sie laczy zatrzymuje sie na etapie "Pobieranie adresu scieciowego" i nie ma polaczenia. W logu routera jest zapis, ze komputer dobija sie. Sama karte scieciowowa patrzylem takze u siebie i jest to samo. POtrzebuje tylko potwierdzenia, ze tak skoplal sie karta :) czy moze jest to problem czego innego. Karta to dlink dwl-g122.

Potrzeuje szybko dopowiedzi, bo matka mi zaraz dziure w bruchu wywierci, ze nie ma internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm a może router nie ma na spisie urządzeń które należy obsłużyć jej adresu mac, i dlatego nie przydziela jej ip? To takie zabezpieczenie przed podłączeniem się kogoś z zewnątrz (marne zresztą). Spróbuj go zmienić (przez menager urządzeń) na adres którejś z tych działających (oczywiście ten z którego korzystasz nie może być w trakcie próby podłączony, najlepiej całkiem go wyłącz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 15:29, sig. napisał:

hm a może router nie ma na spisie urządzeń które należy obsłużyć jej adresu mac, i dlatego
nie przydziela jej ip? To takie zabezpieczenie przed podłączeniem się kogoś z zewnątrz (marne
zresztą). Spróbuj go zmienić (przez menager urządzeń) na adres którejś z tych działających
(oczywiście ten z którego korzystasz nie może być w trakcie próby podłączony, najlepiej całkiem
go wyłącz).


Adresy MAC wlasnie sa przydzielone do kazdego z kompow, wiec... nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=14303 - historia mojego problemu napisana w charakterystyczny dla mnie chaotyczny sposób. :)

Dopiszę do tego, że mój ojciec podpatrzył, że chcę system reinstalowac i czym prędzej zabrał mi plytke z windą. Stwierdził, że rozwiązanie problemu znajdę na forach. I oto jestem. Liczę na waszą pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego, iż ktoś był bardzo wspaniałomyślny i zostawił mi pod choinką kości RAM muszę was pomęczyć ^^
Otóż - nowe RAMy są tymi samymi modelami co te, które miałem uprzednio, więc nie podejrzewałem, że będą jakieś kłopoty... Ale po dołożeniu 2 nowych kości [łącznie 4] komputer piszczy i nic więcej pożytecznego nie robi. Ale gdy wyjmę jedną kość i zostawię trzy - koputer śmiga pięknie. W czym może być problem?

P.S. - płyta głowna to Asus P5N32-E, a RAMy to Patrioty PDC22G6400LLK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Rozwiązania chyba nie ma. Miałem identyczny problem. U mnie pojawił się po instalacji 3D Mark''a 2006. Co każdy start systemu wywalało błąd i dźwięku nie ma. Pomogła tylko reinstalka systemu. Backup systemu nie dał efektu. U ciebie jest w zasadzie nie lepiej...

A co do DX''a - jak ty w ogóle zdołałeś go usunąć?
Osobiście proponowałbym na początek próby reinstalacji DirectX''a z trybu awaryjnego systemu (F8 podczas uruchamiania kompa). Jeżeli to nic nie da, to zostaje tylko przeinstalowanie systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:28, Ballonik napisał:

Otóż - nowe RAMy są tymi samymi modelami co te, które miałem uprzednio, więc nie podejrzewałem,
że będą jakieś kłopoty... Ale po dołożeniu 2 nowych kości [łącznie 4] komputer piszczy i nic
więcej pożytecznego nie robi. Ale gdy wyjmę jedną kość i zostawię trzy - koputer śmiga pięknie.
W czym może być problem?

Problem w tym, że dobrnąłeś do granicy 4GB RAM''u. W zasadzie nawet gdyby komp ruszył, to nie miałbyś więcej jak 3,5GB, więc najlepiej zrobisz po prostu nie dokładając ostatniej kości.
Możesz co najwyżej spróbować aktualizacji BIOS''u płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moim kompem CUDA się dzieją!

Ostatnim razem to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=15036

A teraz? Hmm... Póki co z otwartą budą wszystko gra i w końcu mam wszystkie trzy kości na chodzie, łącznie 512MB :) I tyle dobrego, bo komputer nie wiem z jakich przyczyn lubi się zawiesić - na dwa sposoby:
- nic nie chodzi, ale myszka działa, nie da się nic zrobić - reset
- kompletnie umarł w butach....

Kompletnie nie wiem czym może być to spowodowane.... Pytałem innych użytkowników Linuksa i nikt takiego problemu nie miał. A więc nasuwa się stwierdzenie, że to nie wina software''u (nie możliwe by było, że 3 systemu nie działają, gdzie u innych sprawują się bez zarzutu!), a hardware''u. Tylko jakiej części?! Wyżej podałem już link z dokładniejszym opisem i przebiegiem...

A teraz błagam o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:47, DJ Danielus napisał:

A teraz? Hmm... Póki co z otwartą budą wszystko gra i w końcu mam wszystkie trzy kości na chodzie,
łącznie 512MB :) I tyle dobrego, bo komputer nie wiem z jakich przyczyn lubi się zawiesić -
na dwa sposoby:
- nic nie chodzi, ale myszka działa, nie da się nic zrobić - reset

Tu problemem wydaje się dysk twardy. Gdyby doszło do awarii procesora'' czy RAM''u, to system zwiesiłby się na dobre.

Dnia 25.12.2007 o 16:47, DJ Danielus napisał:

- kompletnie umarł w butach....

A to akurat normalka w Windowsach ;)

Dnia 25.12.2007 o 16:47, DJ Danielus napisał:

Kompletnie nie wiem czym może być to spowodowane.... Pytałem innych użytkowników Linuksa i
nikt takiego problemu nie miał. A więc nasuwa się stwierdzenie, że to nie wina software''u
(nie możliwe by było, że 3 systemu nie działają, gdzie u innych sprawują się bez zarzutu!),
a hardware''u. Tylko jakiej części?! Wyżej podałem już link z dokładniejszym opisem i przebiegiem...

Podejrzewam dysk twardy, choć nie daję gwarancji, że to on. Program Speed Fan może dać ci kilka informacji o dysku (w tym jego stan).

Dnia 25.12.2007 o 16:47, DJ Danielus napisał:

A teraz błagam o pomoc!

Magistrala pamięci nie powinna być w ogóle przekraczana - w niektórych starych PC-tach niestabilność powoduje choćby i 1 MHz za dużo.
PS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:32, ziptofaf napisał:

Problem w tym, że dobrnąłeś do granicy 4GB RAM''u. W zasadzie nawet gdyby komp ruszył, to nie
miałbyś więcej jak 3,5GB, więc najlepiej zrobisz po prostu nie dokładając ostatniej kości.
Możesz co najwyżej spróbować aktualizacji BIOS''u płyty głównej.


Hmmm... Płyta może maksymalnie mieć "na sobie" 8 GB, a każda moja kość to 1GB, więc nawet jeśli miałbym ograniczenie 4GB to powinno pójśc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 16:30, ziptofaf napisał:

A co do DX''a - jak ty w ogóle zdołałeś go usunąć?
Osobiście proponowałbym na początek próby reinstalacji DirectX''a z trybu awaryjnego systemu
(F8 podczas uruchamiania kompa). Jeżeli to nic nie da, to zostaje tylko przeinstalowanie systemu.



U mnie jest juz dzwiek, ale nie ma Dxa, a jak nie ma Dxa to nie ma kodekow. Muzyczki moge sobie posluchac na YouTube. Problemem jest dla mnie to, że nie chce mi się uruchomic nawet DN3D. (Przynajmniej taki Doom 2 dziala)

Próbowałem reinstalki DirectXa po tym trybem, ale to wygladało dalej jak w trybie normalnym, tzn nie widac paskow instalacji tylko pokazjue ze instalacja zakonczona pomyslnie, a w panulu sterowania pod ikonką directa dalej widac wersję 0.0 ...

Liczę, że z mojego chaotycznego sposobu myslenia zdolasz wyłuska trochę informacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się