PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wrzucałem ostatnio ale mi nie pomogło, niestety. Wczoraj zrobiłem format dysku i na nowo system zainstalowałem, pomogło, to oczywiste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 06:52, wychoniu napisał:

Od pewnego czasu kiedy zaktualizowałem sobie sterowniki do karty graficznej przy włączaniu
kompa wyskakuje mi takie coś. Jak można to wyłączyć albo usunąć ale bez usuwania sterowników?


Miałem coś podobnego, gdy instalowałem stery do grafy Ati i nie miałem zainstalowanego Net. framework 2.0 (to w programowaniu struktura wspomagająca tworzenie, rozwój i testowanie powstającej aplikacji, potrzebna do odpalenia choćby Ati Control Panel). Zainstaluj jeszcze raz:1. Net. framework 2.0 lub nowszy, 2.nowe stery. Powinno pomóc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się was spytać jakie programy radzicie wgrać na kompa, żeby wszystko działo jak należy (mam na myśli kompa, na którym nic nie ma oprócz windowsa XP professional) Posiadam kartę Ati Radeon 9550 (128mb) i proszę was o (najlepiej by było) podanie linków do ściągnięcia tych wszystkich programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu jak oglądam filmy w necie np. na YouTube, to filmiki mi się tną???
Normalnie w szoku jestem bo neta mam 1Mb z Multimedii, przeglądarkę Operę i mam Wszystkie wtyczki.
A użycie procka podczas odtwarzania filmów wynosi ok. 40%
Co jest nie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:43, Graszczur napisał:

Co powinienem zrobić, by nową nagrywarkę z interfejsem SATA podłączyć do kompa z ATA? Są jakieś
przejściówki?

Są, i to pewnie niezbyt drogie bo protokół jest identyczny dla sata i ata (różnią się w zasadzie tylko od strony elektrycznej, czyli kabelkiem). Starczy więc dopasować gniazdka i częstotliwość (w sata jest większa, bo mniej kabelków to także mniej zakłóceń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, chce zapisać z internetu jakiś obraz, zdjęcie. Jak daje Zapisz obrazek w Mozilli, to automatycznie pokazuje mi folder Moje Obrazy. Czy da się jakoś zmienić ten domyślny folder na jakiś inny, tzn. bym po naciśnięciu Zapisz obraz miał inny folder niż ten Moje Obrazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem, otóż mam myszke na USB i czasami ona się zawiesza i wiesza się z nią cały komp. tylko restart pomaga.

czy może to być wina portu?

przepiąłem narazie do innego i zobaczymy

proszę o wasze rady w tej sprawie
z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 15:51, Wintesun napisał:

Jeżeli masz optyczną to może się tak dziać z powodu zapchania jej pamięci, po prostu sformatuj
pamięć i już.


jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pewien problem. Za każdym razem, gdy podpinam kabel sieciowy(od x''a 360) modem sie odlacza. Wyskuje ze nie rozpoznano urzadzenia usb i lampka (od usb) miga dwa razy na czerwono, pozniej na chwile zapalaja sie 2 zielone i tak w kółko. Pojawia się co chwile ze kabel sieciowy odlaczony, ale to akurat chyba tu nie robi różnicy (bo podłączony by był gdyby było połączenie z netem, przynajmniej tak mi sie wydaje).
Mój modem to Thomson speedtouch 330, a karta sieciowa to chyba jakas zintegrowana.
Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam;)
mam problem z nowa plyta glowna (GA-P31-DS3L)
mam pas który trzeba podpiąć do płyty głównej , do dysku i romów a ja mam tylko 3 wtyczki i nie mam jak podpiac do DVD ;/
Nie wiem co zrobić;/
Czy jest coś w stylu rozgałęinika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna wtyczko do płyty i pozostają dwie na napęd i dysk EIDE. Jeśli masz więcej niż dwa to musisz zaopatrzyć się w specjalny konwerter/przejściówkę SATA -> EIDE lub po prostu nie korzystać z napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 16:40, Aikuh napisał:

Witam;)
mam problem z nowa plyta glowna (GA-P31-DS3L)
mam pas który trzeba podpiąć do płyty głównej , do dysku i romów a ja mam tylko 3 wtyczki i
nie mam jak podpiac do DVD ;/
Nie wiem co zrobić;/
Czy jest coś w stylu rozgałęinika?

1) na każdej taśmie są dwa złącza ide
2) nie ma rozgałęziaczy do ide
3) pamiętaj, że nowe produkty można podpiąć do sata (czyli kabelka, nie taśmy)
4) istnieją przejściówki sata-ide. sprawdź na allegro - 35złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem Windowsa, wyświetla się komunikat ** STOP i informacja o przerwaniu instalacji, możliwości obecności wirusów (w to wątpię) lub też rada o zeskanowania dysku twardego za pomocą CHKDSK /F. Proszę o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytałem już kilkakrotnie o to, ale że nikt mi nie odpowiedział, proszę o to raz jeszcze. to napradę dla mnie ważne. i nie oczekuję super-dokładnej wyceny. tylko orientacyjnie. chcę sprzedać na allegro częsci i nie wiem ile żądać. każdy myślnik osobno, jeśli można :)
-gigabyte ga-7vax kt400 + amd athlon xp (palomino)1700+ ~1,47ghz
-gigabyte radeon r9000 64mb 128bit
-256 mb ram ddr pc3200 [200mhz] + 256 mb ram ddr pc2700 [166mhz]
-megabajt mgb 300atx
-modem pentagram diablo 56i

i teraz moje problemy ;|
1) jak w biosie się ustawia, że mam na stałe wejście dyskietek 3,5 żeby za każdym razem nie sprawdzał? (mój bios - patrz płyta główna w podpisie)
2) mam problem z wygaszaczem ekranu (www.bloodrayne2.ru/en/resources/files/screensavers.htm) - instaluję i nie chce działać. pobrałem javę, dalej nie działa. pobrałem z innego serwera - dalej nie działa. przed formatem działało, więc czegoś nie mam. czego?
3) mam pada speed link. przy graniu w nfs-y (i pewnie nie tylko, ale nie sprawdzałem) pad ściąga w prawo. kalibracja nic nie daje, reinstal tez nie. można jakiegoś sposobu jeszcze spróbować, czy trzeba iśc reklamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się