PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam wszystkich mam następujący problem co jakis czas komputer zamiera tz obraz zostaje za trzymany dzieje się tak w rożnych sytuacjach podczas przeglądania stronek granie czy tez nic nie robienia, po czym muszę robić reset.

20080126143810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 13:42, The-Darkest napisał:

> (Ten sposob znam ze starego kompa, tylko ze wtedy myslalem ze to wina plyty glownej [
a dokladnie
> zintegrowanej karty dzwiekowej] - jack do konca = znieksztalcony dzwiek, jack do polowy
= wszystko
> jak nalezy. Nie rozumiem do konca -.-)

Jest to wina gniazda gdzie wkladasz jacka:) musisz je wymienic:)



że jak?:P Płyte głowna mam cała wymienic ? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
komputer coś ostatnio zaczął mi szwankowac, mianowicie po dłuższym czasie się zacina/wyłącza/restartuje.
Podejrzewam że to wina karty graficznej (Ati Radeon 3870) która się przegrzewa. Czy 47-53 stopni Celsiusza w stanie spoczynku (to znaczy gdy śmigam po necie,pisze itp.) to temperatura stabilna dla karty graficznej ?
Znacie może jakieś programy to sprawdzania stabilności itp. ?
Z góry dzięki

Mój Komputer (tak na wszelki wypadek):
Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 @ 2,66 GHz
Pamięc RAM: 2.00 GB Patriot 667 Mhz
Płyta Główna: EVGA nForce 650i
Karta Grafiki: Ati Radeon 3870 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 15:59, DJ Danielus napisał:

A jaka jest temperatura procka? Podaj pod obciążeniem (również karty).

PS. A jaki zasilacz?


Pod obciążeniem karta graficzna jest w stanie osiągnąc nawet do 76 C (demo NFS Prostreet/wszystkie detale na maxa)
co do procka, znasz może jakiś program by wyświetlał mi temp. np. podczas grania?
Zasilacz Chieftec 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 16:06, brianD napisał:

> A jaka jest temperatura procka? Podaj pod obciążeniem (również karty).
>
> PS. A jaki zasilacz?

Pod obciążeniem karta graficzna jest w stanie osiągnąc nawet do 76 C (demo NFS Prostreet/wszystkie
detale na maxa)

Nie jest to znowu dużo.

Dnia 26.01.2008 o 16:06, brianD napisał:

co do procka, znasz może jakiś program by wyświetlał mi temp. np. podczas grania?

Sprawdź SpeedFan + CPUBurn

Dnia 26.01.2008 o 16:06, brianD napisał:

Zasilacz Chieftec 450W.

Może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza czy może karty graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.

20080126171441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 12:53, Treant napisał:

A jak wykrywa go BIOS przy starcie komputera? Na dyskach 40GB była kiedyś możliwość takiego
ustawienia zworek, żeby pojemność ograniczyć do 32GB. Zobacz, czy przypadkiem nie dotyczy to
również Twojego dysku.


Miałeś rację, kompletnie zapomniałem o zworce (wg instrukcji na dysku faktycznie była tak ustawiona, że ograniczało to pojemność dysku). Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 16:36, DJ Danielus napisał:

> > A jaka jest temperatura procka? Podaj pod obciążeniem (również karty).

Temp. procka pod obciążeniem 40-50 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 17:17, Czarkinson napisał:

Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza czy może karty
graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.

A jaki monitor? Może to wina monitora? Te kopki to jeszcze można by podciągnąć...ale zawieszanie kompa... hm... Powiedz jaki i ile lat ma monitor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 19:58, M3rc3n0r napisał:

> Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza czy może
karty
> graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.
A jaki monitor? Może to wina monitora? Te kopki to jeszcze można by podciągnąć...ale zawieszanie
kompa... hm... Powiedz jaki i ile lat ma monitor...

ja by to była wina monitora to by screeny były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 17:17, Czarkinson napisał:

Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza czy może karty
graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.

niestety raczej to grafa, ale jest sznasa że te "anomalie" wywołane są właśnie zasilaczem (przeciążenie?, bublowata zasiłka?) ew. może to wina tego że podkręciłeś grafe (o ile ofc tak zrobiłeś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:04, sig. napisał:

> > Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza
czy może
> karty
> > graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.
> A jaki monitor? Może to wina monitora? Te kopki to jeszcze można by podciągnąć...ale zawieszanie

> kompa... hm... Powiedz jaki i ile lat ma monitor...
ja by to była wina monitora to by screeny były ok



Ee, chyba ci sie cos pomylilo. to jest zdjęcie nie screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 20:17, Be4n napisał:

> > > Oto fotka tych pasków. Wyskoczyły mi dziś w TDU. Czy to jest wina tego zasilacza

> czy może
> > karty
> > > graficznej. Wolałbym żeby to była wina tego nieszczęsnego zasilacza.
> > A jaki monitor? Może to wina monitora? Te kopki to jeszcze można by podciągnąć...ale
zawieszanie
>
> > kompa... hm... Powiedz jaki i ile lat ma monitor...
> ja by to była wina monitora to by screeny były ok


Ee, chyba ci sie cos pomylilo. to jest zdjęcie nie screen.


Tez mi się tak wydaje :P. Dlatego pytam :D. Umiem logicznie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafy nie podkręcałem i raczej wątpie żeby to była wina monitora bo nie jest on taki stary (nie ma nawet roku). Nie wiem jaki jest to jest model ale jest to Samsung i mam w nim funkcje telewizora. Wentylator karty graficznej w czasie gry zawsze jest na full obrotach. Ustawiam to w załączonym VDOtool. Na dodatek nie jest tak w każdej grze. W Gothica 3 grałem 4 godziny i nic takiego mi nie wyskoczyło a w TDU zazwyczaj po pół godziny mam te ,,anomalie''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 15:25, Be4n napisał:

że jak?:P Płyte głowna mam cała wymienic ? O_o


Cala plyte nie:) tylko to gniazdko potrojne, jesli umiesz sie tym bawic to sam mozesz to zrobic. Jak nie, zostaje odwiedzic serwis! drogo Cie nie skasuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 10:05, Czarkinson napisał:

Grafy nie podkręcałem i raczej wątpie żeby to była wina monitora bo nie jest on taki stary
(nie ma nawet roku). Nie wiem jaki jest to jest model ale jest to Samsung i mam w nim funkcje
telewizora. Wentylator karty graficznej w czasie gry zawsze jest na full obrotach. Ustawiam
to w załączonym VDOtool. Na dodatek nie jest tak w każdej grze. W Gothica 3 grałem 4 godziny
i nic takiego mi nie wyskoczyło a w TDU zazwyczaj po pół godziny mam te ,,anomalie''''.


Wyglada na to, ze karta sie przegrzewa. Dla proby mozna obnizyc zegary gpu i pamieci powiedzmy o 100 mhz i pomeczyc karte w TDU. Jak nic nie wyskoczy to bedziesz wiedziec, ze jest to wina przegrzewania sie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otoż zrobilem reset biosu bo wolno mi komp chodzil i po resecie z pocesora 1.53 zmienil mi sie na 1.1 i jak probowalem zmienic taktowanie magistrali z 100 na 133 to sie komp reestuje ..... :/ co z tym mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się