PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jaki polecacie program do kontrolowania temperatury karty ? Obniżyłem wszystkie zegary najniżej jak sie dało i ustawiłem w Vdotool obroty wantylatora na maxa ale to nic nie dało i dalej wyskakują te anomalie więc trzeba wykorzystać inne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2008 o 21:18, Noobio napisał:

mam napęd Samsung SH-203B i firmware w wersji S02

A nie SH-S203B? A firmware SB02? Jeśli tak, to jest też wersja SB03.
Pobierz ten plik i pokaż okienko programu SFDNWIN po wybraniu nowego firmware, ale jeszcze przed jego wgraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 10:53, Chester001 napisał:

> > > > /.../ > ps u mnie w domu są podpięte 2 TV + mój tuner to moze od tego ?

Raczej nie od tego. U mnie w domu jest jeden telewizor i dwa komputery z kartami telewizyjnymi, jak wszystkie są włączone, to pogorszenia obrazu nie widać.
O ile pamiętam, niektóre karty telewizyjne wymagają podpięcia do karty dźwiękowej (nawet tej zintegrowanej), jeśli źle się podepnie, są duże szumy a głosu nie ma. Karta lelewizyjna ma wyjście, a dźwiękowa wejście - które jest które pownno pisać w instrukcji karty telewizyjnej. Inne obchodzą się bez specjalnego kabelka i podpięcia. Jak jest u Ciebie, nie wiem, czasem jeszcze może być takie podpięcie wewnątrz komputera. Na odległość więcej nic Ci nie jestem w stanie powiedzieć.
Jeśli masz już obraz, to można spróbować go dostroić (co drugi w praktyce trzeba wywalić, bo to tylko z odbicia) i pozostaje poeksperymentować z podłączeniem dźwięku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Otóż NIGDY nie formatowałem dysku (robili to w serwisie) a teraz pojawia się problem. Otóż MUSZĘ sformatować dysk, a tego nie potrafię. Powiedźcie mi co mam dokładnie robić, aby niczego nie zwalić. Mam Windows XP Service Pack 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 11:12, Treant napisał:

> mam napęd Samsung SH-203B i firmware w wersji S02
A nie SH-S203B? A firmware SB02? Jeśli tak, to jest też wersja SB03.
Pobierz ten plik i pokaż okienko programu SFDNWIN po wybraniu nowego firmware, ale jeszcze
przed jego wgraniem.


gdy otwieram program SFDNWIN wyświetla mi błąd drive not found

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 14:36, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Mam pytanie. Otóż NIGDY nie formatowałem dysku (robili to w serwisie) a teraz pojawia
się problem. Otóż MUSZĘ sformatować dysk, a tego nie potrafię. Powiedźcie mi co mam dokładnie
robić, aby niczego nie zwalić. Mam Windows XP Service Pack 2.

to jedna z opcji instalatora windowsa, zakładam naturalnie że chodzi o partycje systemową. Po prostu zaczynasz instalację, a on sam zaproponuje formatowanie.
ps nie zapomnij zgrać z tej partycji tych plików które będą jeszcze potrzebne (czyli utworzonych przez ciebie, bo te należące do systemu/zainstalowanych programów są przecież w ich instalkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 13:58, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > /.../ > ps u mnie w domu są podpięte 2 TV + mój tuner to moze
od tego ?
Raczej nie od tego. U mnie w domu jest jeden telewizor i dwa komputery z kartami telewizyjnymi,
jak wszystkie są włączone, to pogorszenia obrazu nie widać.
O ile pamiętam, niektóre karty telewizyjne wymagają podpięcia do karty dźwiękowej (nawet tej
zintegrowanej), jeśli źle się podepnie, są duże szumy a głosu nie ma. Karta lelewizyjna ma
wyjście, a dźwiękowa wejście - które jest które pownno pisać w instrukcji karty telewizyjnej.
Inne obchodzą się bez specjalnego kabelka i podpięcia. Jak jest u Ciebie, nie wiem, czasem
jeszcze może być takie podpięcie wewnątrz komputera. Na odległość więcej nic Ci nie jestem
w stanie powiedzieć.
Jeśli masz już obraz, to można spróbować go dostroić (co drugi w praktyce trzeba wywalić, bo
to tylko z odbicia) i pozostaje poeksperymentować z podłączeniem dźwięku...

ehh właśnie tymi kabelkami pobawilem sie i uzyskałem dzwięk... próbowalem różne opcje i to co teraz mam tylko w tej konf. mam dzwięk wogóle wiec... po prostu nie wiem co jest nie tak... moze po prostu dokupie wzmacniak ? o ile mi wiadomo takie pierdołko kosztuje 20-30 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co mam zrobić jezeli gdy włączam Internet Explorer to po kilku minutach czasami sekundach wyłącza mi sam??????????????? I nic wogole zrobić nie moge = / Komp niedawno po formacie sprawdzalem antywirusem i nie ma wirusów..... HELP ME ! PLEASE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagadka dla Was :)
Mam 512MB RAMu - 2x128MB (nie dual) i 256MB. Jak pierwszy raz instalowałem system było wszystko OK. Po pewnym czasie padły repozytoria, więc przeinstalowałem system. Niestety tym razem wywalało błąd podczas instalacji, trochę się nagłowiłem i wraz ze znajomym doszliśmy do wniosku, że to pamięć. Zostawiłem więc moduł 256MB i poszło :) Zacząłem się zastanawiać która kość z tych 128MB jest rąbnięta. Włożyłem jedną - działa, drugą (po wyjęciu pierwszej) - działa :O Wkładam wszystkie działa :D Po tygodniu problem jak bumerang powrócił... tym razem wyjąłem moduł 256MB i 2x128MB działało. Niestety działało.... "Miksuję" jak się da kosteczki i póki co działam na kościach no-name 256MB + 128MB, Samsunga sobie darowałem.
Pytanie, która kość jest rąbnięta? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:17, DJ Danielus napisał:

Zagadka dla Was :) /.../
Pytanie, która kość jest rąbnięta? :D

Skoro to zagadka, to spróbuję zgadnąć: gniazdo nie kontaktuje dobrze?
Ostatnio u żony sypał się raid. Po wymianie dysków, to samo. Wiesz co było? Jeden z kabli SATA poszedł. Nie doszedłem który, wymieniłem oba i raid działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 20:54, DJ Danielus napisał:

Tyle tylko, że gniazd jest trzy... Raczej nie jest możliwe by wszystkie padły?

Wystarczy jedno. Normalnie prąd płynie, aż tu z jakiejś przyczyny zaczyna przerywać. Wyjęcie i włożenie pamięci poprawia styki i wszystko działa. Do czasu, oczywiście. Ale nie twierdzę, że tak jest, tylko, że tak może być... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 21:54, DJ Danielus napisał:

To OK, ale z tego powodu wszystko się sypie? /.../

Wiesz, dlaczego się sypie, to pojęcia nie mam. Gorzej, nawet nie wiem, dlaczego przy 20, czy 50 twardych resetach wszystko potem działa, a czasem po pierwszym system potrafi się wysypać. Albo, jak miałem dzisiaj: sprawdzam, co mam na starej dyskietce, system nie może jej otworzyć, na chwilę wszystko znika z ekranu, potem prawie wszystko wraca do normy. Prawie, bo na pasku zadań brakuje połowy ikonek, dopiero zamknięcie systemu i ponowne uruchomienie sprawia, że wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech ten sprzęt.... U mnie resety spowodowane są:
- rąbniętą pamięcią - przy repozytoriach najczęściej się wywala (po pozmienianiu tego i owego działa)
- kartą graficzną - niby jest akceleracja, ale przy wymagających grach się wiesza.

I jeszcze jeden problem - idiotyczny na maxa :D Bez płyty CD-ROM działa bez problemu - wysuwa się normalnie i wsuwa z powrotem, ale jak jest płyta to nie ma bata by ją wyciągnąć :O Siedzi i swoją wagą dociąża tak, że nie może wyleźć, dopiero jak uchylę klapkę i trochę pomogę, dopiero mogę ją odzyskać - dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 15:32, Noobio napisał:

gdy otwieram program SFDNWIN wyświetla mi błąd drive not found

To może niestety oznaczać, że nagrywarka zmieniła się już tylko w czytnik. Sprawdź dokładnie, jaki firmware masz obecnie. Poprzednio też zmieniałeś firmware tym programem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się