PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2008 o 10:53, pawlo131 napisał:

Mam problem z napędem optycznym. Mój dvd-rom odtwarza normalnie płyty cd, jednak płyty DvD
pokazuje jako puste. Po prostu ich nie odtwarza. Stało się to z dnia na dzień. Prosze o pomoc.
Co się mogło stać?

być może soczewka się zabrudziła. Jest na gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na jedzonku z majkrosoftu ;](i te 9 lat mocno mnie przyzwyczaiło do tego środowiska) i nawet nie wiem jak zainstalować linuxa, ani nie wiem jak się naprawia, podobno tam jest inny system plików, dla mnie to wielka niewiadoma, chaos i boję się zmiany wchodzą do inne "wymiaru" :D.
sig.
No dzięki ale sam już nie wiem przejść na tego linuxa czy nie...hmmm.
Słyszałem że jego Zaletą jest względem windowsa mega dobra wytrzymałość na błędy, wirusy i stabilność.
Jeszcze pomyślę na tym ale ostatnio coś mnie do niego zachęca.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Windzie byłem od 1998 roku. I jakoś przeszedłem :)
A jak się instaluje? Moim zdaniem prościej niż Windowsa, bo widzisz co instalujesz. Zależnie od dystrybucji (testowałem dwie) instalacja różnie trwa. Możesz to zrobić z livecd lub też od razu z obrazu płyty iso.

System plików to etx.


PS. Linux i Windows mogą być na jednym PC to raz, a dwa, że możesz najpierw potestować LiveCD, ale będzie dużo wolniej chodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem od jakiegoś czasu dziwnie się system zachowuje na pulpicie tworza sie 2 pliki o nazwach ignoredomainsbase i urlbase na dodatek czasami dziwnie zachowuje sie przeglądarka Firefox.
i wczoraj wieczorem zresetował się komputer i wyskoczyl blue screen i wyczytałem tam ze niby spowodował go pliki FESE53.sys i dziś niestety drugi raz wystąpił ten ekran śmierci.

a Spyware Doctorem niby wykrył trojany i usunął ale jesli dzis znów wyskoczyl ten blue screen to coś nadal nie tak.

Zamieszcze teraz loga z 3 programów i proszę ekspertów aby pomogli mi naprawić system.

Log z Hitjackthis --> http://two.xthost.info/Azazell/hijackthis.log
log z ComboFix ---> http://two.xthost.info/Azazell/log%20z%20ComboFix.txt
log z silentrunners --> http://two.xthost.info/Azazell/Startup%20Programs%20(TOMEK)%202008-01-31%2015.20.08.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp mi odmówił posłuszeństwa. Gdy próbuję go włączyć, wyskakuje ekran wyboru trybu (awaryjny, awaryjny z obsługą sieci, normalny itp.). Gdy wybieram jakikolwiek tryb, podczas ładowania systemu Windows komp się restartuje. I znów to samo. I tak w kółko. Pomocy. Piszę tego posta z notebooka siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze nie śmiejcie sie ze mnie bo w temacie komputerów jestem zielony:( umiem tylko grac i pisać na forum:). Od jakiegos czasu wyskakuje mi komunikat "stan pamieci wirtualnej jest za niski" i nie wiem co zrobic bo chyba przez to gry mi sie zacinają. Ja nawet nie wiem co to jest ta pamięć wirtualna. Co mam zrobic pomóżcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 16:33, DJ Danielus napisał:

Grzebałeś coś w BIOSie? Czasem jak timingi zmienisz to coś takiego się dzieje.

Nie, żadnego overclockingu i innych pierdół. Po prostu zaczęło się dziać coś takiego samo z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, takie pytanie na szybko (bo właśnie wróciłem zmęczony i chciałem sobie pograć, a tu problem...) - dlaczego po uruchomieniu komputera (a także po jego wyłączeniu i ponownym uruchomieniu) monitor zdaje się działać z o wiele niższą częstotliwością niż normalnie jest ustawione (1024x768, 85 Hz - czyli max tego co może mój monitor przy tej rozdziałce), a we właściwościach mogę wybrać tryby częstotliwości dochodzące nawet do 200 Hz)?

Pamiętam, że raz już tak miałem i jakoś problem sam zniknął po ponownym uruchomieniu kompa, teraz tak nie jest :/ Mam najnowsze sterowniki do karty, monitor to jakiś stary CRT 17''. Aha, dzisiaj jak go jeszcze uruchamiałem rano to wszystko działało w porządku, ale co jakiś czas monitor mi migał (tak jakby się chciał wyłączyć, przez ułamek sekundy minimalnie zanikał obraz przy rogach ekranu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi odpowiedziec czy moj problem to tylko wina dysku? jutro ide moze zaniesc do sprawdzenia albo kupie nowy maxtora. wkazdym razie chce byc pewien ze to dysk. mam jeszcze obawy co do pamieci bo jak ustawie napiecie na 2.2 i podkrece to sie komp wali i trzeba format ;/ a powinno napiecie byc ustawione na 2.2V nie wiem czy to aby pamieci moze wlasnie wtedy tez cos sie z dyskiem dzieje ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam napęd Samsung SH-S203B, pech chciał, że w trakcie robienia update firmware na najnowszy zabrakło prądu.

po przywróceniu zasilania i uruchomienia komputera napęd nie daje znaku życia, nie jest wykrywany w systemie ani w biosie.

co mam zrobić?

da sie jakoś ożywić ten napęd domowymi sposobami czy tylko serwis poratuje?

proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na stronie producenta, bo napewno w napędach lg dało się przy użyciu dyskietki (oraz zworki wpiętej poziomo) zapisać na nowo bios do napędu w którym na wskutek pewnego odejścia od standardu (mimo deklaracji zgodności z nim) mógł on zostać zastąpiony fragmentem instalatora Linuksa (ktrego "wina" polegała na tym że wydawał temu napędowi felarną sekwencję poleceń, błędnie interpretowaną przez niego jako 1 polecenie aktualizacji biosu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 22:35, sig. napisał:

> > Hmm 40 stopni nie powinien przekroczyć
>
> Przy około 50 stopniach dysk działa najstabilniej i to nieprawda, że im mniej tym lepiej.

gdyby miało tak być to by mu jakieś ogrzewanie włączające się przy zbyt niskiej temperaturze
instalowali.

Parę miesięcy temu w pismach komputerowych czytałem o badaniach Google (używają ponad 100 000 dysków twardych) i tam właśnie czytałem, że temperatura w jakiej dyski pracują nie odgrywa większej roli, chyba, że znaczaco przekracza 60 stopni Celsjusza. Ponadto, w pierwszych trzech latach pada około 1,5% dysków rocznie, po trzecim roku odsetek wzrasta do 8% rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się