PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Okej, odebrałem kompa z serwisu, pierwszy problem ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=16048) rozwiązany. Szkoda tylko, że w jego miejsce pojawiło się parę innych.
Po pierwsze: Komputer nie reaguje na niektóre polecenia lub cholernie się muli (po dwukrotnym kliknięciu na ikonę plik/folder otwiera się z kilkuminutowym opóźnieniem!)
Po drugie: ArcaVir 2007 (oryginał!) robi sobie ze mnie jaja. A może to system robi sobie jaja z antywira. Po starcie systemu Firewall za cholerę nie chce się uruchomić, a i ręczne próby nic nie dają (po prostu nie reaguje!).
Po trzecie: Neostrada też robi sobie jaja, mimo że po odebraniu kompa z serwisu przez pewien czas działała. Wyskakuje błąd widoczny na obrazku. Reinstalacja sterowników oczywiście nic nie dała. Co dziwne, na laptopie siostry (z którego właśnie piszę) neostrada działa bez zarzutu.

Komp jest świeżo po sformatowaniu partycji systemowej i reinstalacji Windows XP. Wcześniej (przed tym całym cyrkiem i serwisem) wszystko działało jak należy

Czy ktoś wie, co mogło spowodować ten cyrk?

20080208194627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z neo 512 mb. Otóż o 17 ściągałem plik 70 mb i miałem transfer 60-70 kb. Teraz ściągam plik 60 mb i mam transfer 10 kb ;o. Od czego mam taki niski ten transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wali z klawiatura, nie wchodza polskie litery ''y'' i ''z'' zyamienilz sie miejscami i duzo innych klawiszy, dziwne, bo raz juz tak mialem i cos nacisnolem i bylo ok...wie ktos o co kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:56, Vesania666 napisał:

cos mi sie wali z klawiatura, nie wchodza polskie litery ''y'' i ''z'' zyamienilz sie
miejscami i duzo innych klawiszy, dziwne, bo raz juz tak mialem i cos nacisnolem i bylo
ok...wie ktos o co kaman

Przestawiło Ci się na niemiecką klawiaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:01, KrzysztofMarek napisał:

> cos mi sie wali z klawiatura, nie wchodza polskie litery ''y'' i ''z'' zyamienilz
sie
> miejscami i duzo innych klawiszy, dziwne, bo raz juz tak mialem i cos nacisnolem
i bylo
> ok...wie ktos o co kaman
Przestawiło Ci się na niemiecką klawiaturę.

a jak to zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:01, MLODY2K6 napisał:

Pelna nazwa KLITE MEGA CODEC PACK 3.65


to tak jak pisalem w pierwszym poscie tego juz probowalem:/ nie wiem wczym tkwi moj problem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 19:56, Vesania666 napisał:

cos mi sie wali z klawiatura, nie wchodza polskie litery ''y'' i ''z'' zyamienilz sie
miejscami i duzo innych klawiszy, dziwne, bo raz juz tak mialem i cos nacisnolem i bylo
ok...wie ktos o co kaman



ctrl + shift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 20:13, wiejskichlop napisał:

> cos mi sie wali z klawiatura, nie wchodza polskie litery ''y'' i ''z'' zyamienilz
sie
> miejscami i duzo innych klawiszy, dziwne, bo raz juz tak mialem i cos nacisnolem
i bylo
> ok...wie ktos o co kaman


ctrl + shift


dzięki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2008 o 20:19, Vesania666 napisał:

> ctrl + shift

dzięki wielkie ;)

prosta sprawa układ klawiatury ci się zmienił, musisz zmienić w ustawienia system->klawiatura-> polski(programisty) ewentualnie w ustawieniach regionalnych układ klawiatury na poski programisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 18:41, Mateio napisał:

Witajcie.

Już o pomoc poprosiłem w temacie o programie Windows Movie Maker, ale temat ten nie jest
odwiedzany, tak więc odrazu opadł na dalsze strony, niszcząc szansę żeby ktoś mi pomógł.
Z tego powodu pytam i tutaj:

Mam problem z Windows Movie Makerem. Program jest świetny. Zrobiłem na nim ponad 10 filmików
i dziś włączyłem go ponownie, aby utworzyć kolejny. Niestety, nie udało się ponieważ
natychmiast po uruchomieniu pojawił się problem. Wszystko widać na obrazku:

Co na to poradzić? Bardzo proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję.


Znalazłem na dobreprogramy.pl widows movie maker, ale jest on do ściągnięcia wyłącznie z całym dodatkiem serwice pack 2, który już mam. Czy jeśli ściągnę cały ten plik i zainstaluję go, to stanie się coś złego
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z rozdzieleniem internetu.

posiadam radiówkę, acess pointa który sam loguje wszelakie dane i mam non-stop neta. niestety do pint jst na zewniątrz i do domciu dochodzi tylko jeden kabel LAN.

zastanawiam się czy potrzebuje switcha czy routera żeby podzielić łacze na 2 komputery i bramke VoIP.

jeśli moglibyście mi napisac czego potrzebuje i jak powinienem to zrobić to byłbym ryly wdzięczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 22:09, explotion napisał:

zastanawiam się czy potrzebuje switcha czy routera żeby podzielić łacze na 2 komputery
i bramke VoIP.

zależy ile masz przydzielonych adresów ip. tzn czy twój dostawca pozwala podpiąć ci do netu kilka urządzeń (a rzadko pozwala, chyba że to oferta skierowana do firm). Jeśli tak, to starczy switch. Jeśli zaś wszystkie będą musiały udawać jedno (bo dostawca wyznaje zasadę jedno łącze- jeden komputer), to bez routera się nie obejdzie.
ps sprawdź czy accespoint nie ma funkcjonalności routera (jeśli tak to starczy switch niezależnie od zapisów w umowie z dostawcą/regulaminie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój dostawca przydzielił mi 4 adresy.
accs point ma 4 wyjścia i jest routerem, ale ze względów estetyczno technicznych mogę podciagnac tylko jeden kael z zewnątrz i rozdzielić to jakoś.

więc switch wystarczy żeby rozdzielić jeden kabel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę pomóżcie bo już mnie krew zalewa. Komputer się czasem ścina. Zawsze prawie jak gram w jakieś giery to po 15-20 min ścina a czasem nawet w menu...W niektóre gry mogę grać ciągle, a w niektóre nawet 5 minut nie mogę chociaż mam kompa pod max confing.. Monitor sie jakby wylancza, ponieważ dioda z zielonej robi się pomarańczowa. Myślałem ze mam może wira o nazwie Blaster, ale jednak go nie posiadam.. więc o co chodzi to nie wiem
Parametry kompa:
grafa: Radeon x1950 Pro
ramy: 2x 512 kingstona
procek: AMD 65 3000+
Karta: Gigabyte Nforce 3( chyba tak się pisze)
Zasiłka: Amacrox Warrior 450W

Dodatkowo powiem, że ściągałem nowe sterowniki do karty, jednak po ich zainstalowaniu ...miałem 4 bity zamiast 32 na kompie... czyli cały był w plamachxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 10:42, explotion napisał:

mój dostawca przydzielił mi 4 adresy.
accs point ma 4 wyjścia i jest routerem, ale ze względów estetyczno technicznych mogę
podciagnac tylko jeden kael z zewnątrz i rozdzielić to jakoś.

więc switch wystarczy żeby rozdzielić jeden kabel??

tak. no chyba że te adresy są na stałe przydzielone do wyjść acces pointa, ale to bardzo wątpliwe (bo i po co dostawca miałby sobie życie komplikować?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się