PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2008 o 12:11, PtaQ15 napisał:

[..] sądziłem iż jest to ram o taktowaniu 667 MHz natomiast w BIOS-ie widnieje 533 MHz :/

To nie można w nim ręcznie przestawić tej pamięci w tryb 667?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 12:42, Treant napisał:

> [..] sądziłem iż jest to ram o taktowaniu 667 MHz natomiast w BIOS-ie widnieje 533
MHz :/
To nie można w nim ręcznie przestawić tej pamięci w tryb 667?



Mogę :)

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli filmiku w *wmv nie da się przewinąć ani w winampie, ani w media player classic to czy da się coś z tym zrobić, czy filmik jest nieprzesuwalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam zrobic (czytałem o tym, szukalem guglem - nic ciekawego, nie mam ani procesu mdm.exe, ani msvsmon.exe). Kupiłem sobie grę EA - MoH War Chest. Zainstalowałem Allied Assault i Spearhead, wlaczam grę i... wyskakuje mi okienko ( z czerwonym komunikatem - takie BARDZO ŹLE! w Windowsie:P) z napisem: Unload the debugger and try again. Wiem, że mógłbym napisac w temacie o MoH - ale ten problem wystepuje nie tylko w tej grze - chocby w Splinter Cellu - tak czytałem w Necie. Czy jest na to jakiś sposób? Gra ofc legalna, za ciężke 35zł w promocji kupiona w Empiku. Sprzęt: PCD E2160, Radeon 3850, 2GB RAM, Gigabyte P31-DS3L i (chyba najwazniejsze) Windows XP Professional Service Pack 2. Sterowniki są, wszystko jest - nie wiem więc, o co chodzi. Czy ktoś wie, co może byc przyczyną?

PS. Z tego, co wyczytałem, ma to związek z tym całym Visual Studio w Windowsie - bylo pare porad, zeby usunac menedzerem zadan zadania (w/w) MDM.EXE /lub/ MSVSMON.EXE, ale osobiscie nie widze takich - widzialem z koncowka MON pare, usunalem, niestety nic :|

Wziąłem się za szukanie, (omijając najpierw microsoft), ale potem zajrzałem i na strony M$ - http://support.microsoft.com/kb/812759 oto , co zobaczyłem :P Mi nie pomogło póki co, moze pomoże komuś innemu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja to mam problem :/ Moja nagrywarka DVD chodzi strasznie wolno :/ Nagrywam płyty w jakieś 40 minut... poprzednia chodziła dobrze ale się mechanizm otwierający skopał i trzeba było wymienić. I jeszcze nie dość, że płyty nagrywam w tak długim czasie to jeszcze mi kompa muli tak, że piosenki w winampie się tną albo w ogóle się nie odtwarzają... :/ Czy ktoś mi może pomóc albo coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:07, jakoktochce napisał:

Kurde ja to mam problem :/ Moja nagrywarka DVD chodzi strasznie wolno :/ Nagrywam płyty
w jakieś 40 minut... poprzednia chodziła dobrze ale się mechanizm otwierający skopał
i trzeba było wymienić. I jeszcze nie dość, że płyty nagrywam w tak długim czasie to
jeszcze mi kompa muli tak, że piosenki w winampie się tną albo w ogóle się nie odtwarzają...
:/ Czy ktoś mi może pomóc albo coś doradzić?

sprawdź czy pracuje w trybie dma (panel sterowania/system, tam poszukaj menagera urządzeń, prawoklik na nagrywarkę i właściwości). bo te objawy są typowe dla trybu pio (sam tak mam, bo z niewiadomych przyczyn Windows nie chce współpracować z moją w trybie dma.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:09, morthi napisał:

mozesz sprobowac zaktualizowac firmware nagrywarki


Mhm... a co to jest i jak się to robi? :) Serio nie wiem...
Próbowałem też zmieniać pomocniczy kanał IDE z PIO na DMA ale to nic nie dało ;/

sig. --> Zmieniłem tryb transferu na "DMA jeżeli dostępne" ale niżej w rubryce Bieżący tryb transferu ciągle jest "Tylko PIO" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:16, jakoktochce napisał:

> mozesz sprobowac zaktualizowac firmware nagrywarki

Mhm... a co to jest i jak się to robi? :) Serio nie wiem...
Próbowałem też zmieniać pomocniczy kanał IDE z PIO na DMA ale to nic nie dało ;/

sig. --> Zmieniłem tryb transferu na "DMA jeżeli dostępne" ale niżej w rubryce Bieżący
tryb transferu ciągle jest "Tylko PIO" :/

czyli to samo co u mnie (co ciekawe zainstalowany na tym samym dysku Linux problemów niema, nagrywanie na oko sądząc 10x szybsze a zużycie mocy procesora niezauważalne). sprawdziłeś czy taśma którą podpiąłeś nagrywarkę jest "gęsta"? bo są 2 wersje, 40 i 80 żyłowa. dma działa tylko na 80 żyłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:24, sig. napisał:

czyli to samo co u mnie (co ciekawe zainstalowany na tym samym dysku Linux problemów
niema, nagrywanie na oko sądząc 10x szybsze a zużycie mocy procesora niezauważalne).
sprawdziłeś czy taśma którą podpiąłeś nagrywarkę jest "gęsta"? bo są 2 wersje, 40 i 80
żyłowa. dma działa tylko na 80 żyłowej.


Szczerze mówić to nie mam pojęcia. Nie sprawdzałem. Nie jestem za bardzo specjalistą od komputerów :) Taki laik ze mnie bardziej.
Znalazłem sterowniki do tej nagrywarki. Wgram firmware i zobaczę czy pomoże...
Z poprzednią nagrywarką było u mnie dokładnie tak samo. Też zmieniałem tryb PIO. Ale nie wiem czy się zmienił. Potem chodziło już normalnie. Może po prostu musi się wyrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okropny problem z komputerem. Mianowicie, zawiesza sie on, kiedy gram w gry (czytaj w WoW) lub zaraz po wylaczeniu gry. Kiedy go zrestartuje przez jakis czas nie chce sie uruchomic (wentylatorki szumia, ale nic sie nie uruchamia). Musze wylaczyc go recznie, odczekac jakies 10 minut, po tym czasie moge go juz uruchomic, ale wkrotce problem powtarza sie. Praktycznie uniemozliwia to granie. W dodatku, kiedy przyjrzalem sie dokladnie komputerowi "od wewnatrz" zauwazylem, ze kondensatory(lub tranzystory, nie znam sie, walce takie) na plycie glownej sa, jak by to powiedziec... opuchniete. Czy moze to miec jakis zwiazek ? Prosze o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:49, Andelm napisał:

Witam. Mam okropny problem z komputerem. Mianowicie, zawiesza sie on, kiedy gram w gry
(czytaj w WoW) lub zaraz po wylaczeniu gry. Kiedy go zrestartuje przez jakis czas nie
chce sie uruchomic (wentylatorki szumia, ale nic sie nie uruchamia). Musze wylaczyc go
recznie, odczekac jakies 10 minut, po tym czasie moge go juz uruchomic, ale wkrotce problem
powtarza sie. Praktycznie uniemozliwia to granie. W dodatku, kiedy przyjrzalem sie dokladnie
komputerowi "od wewnatrz" zauwazylem, ze kondensatory(lub tranzystory, nie znam sie,
walce takie) na plycie glownej sa, jak by to powiedziec... opuchniete. Czy moze to miec
jakis zwiazek ? Prosze o pomoc !


Wydaje mi się że to MOŻE mieć związek z zasilaczem. Sprawdź czy nie jest uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 20:49, Andelm napisał:

walce takie) na plycie glownej sa, jak by to powiedziec... opuchniete. Czy moze to miec
jakis zwiazek ? Prosze o pomoc !

opuchnięte od góry? jeśli tak to "wyzionęły ducha", chociaż objawy wskazują na przegrzewanie się karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i nie mam pojęcia co zrobić. Z góry dzięki za pomoc.
Otóż problem konkretnie dotyczy dźwięku. Z początku, gdy włącza się komputer, wszystko zdaje się być dobrze - wszystkie dźwięki systemowe(przy włączaniu systemu, errory itp. itd.) działają, gdy włączam menadżera dźwięku Realtek HD Audio i sprawdzam czy głośniki działają(przeprowadzam testy itp.) to nadal wszystko jest ok. Ale gdy włączam grę to nie słyszę nic. Jak próbowałem włączyć jakąś muzykę w Windows Media Playerze to wyskakuje mi taki komunikat: "Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo." Kiedy wszedłem do panelu sterowania do "dźwięki i urządzenia audio" to w zakładkach głośność czy audio wyświetla mi "brak urządzeń audio". Nie jest to moim zdaniem problem głośników, bo gdy podłączyłem inne było dokładnie tak samo. Mam nadzieję, że mi pomożecie i będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 23:13, kamceg napisał:

Mam problem i nie mam pojęcia co zrobić. Z góry dzięki za pomoc.
Otóż problem konkretnie dotyczy dźwięku. Z początku, gdy włącza się komputer, wszystko
zdaje się być dobrze - wszystkie dźwięki systemowe(przy włączaniu systemu, errory itp.
itd.) działają, gdy włączam menadżera dźwięku Realtek HD Audio i sprawdzam czy głośniki
działają(przeprowadzam testy itp.) to nadal wszystko jest ok. Ale gdy włączam grę to
nie słyszę nic. Jak próbowałem włączyć jakąś muzykę w Windows Media Playerze to wyskakuje
mi taki komunikat: "Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił
problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na
komputerze, może ono być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo."
Kiedy wszedłem do panelu sterowania do "dźwięki i urządzenia audio" to w zakładkach głośność
czy audio wyświetla mi "brak urządzeń audio". Nie jest to moim zdaniem problem głośników,
bo gdy podłączyłem inne było dokładnie tak samo. Mam nadzieję, że mi pomożecie i będę
bardzo, ale to bardzo wdzięczny;)


Miałem podobny problem. Jakbyś mógł podać jaką masz płytę główną to może bym mógł ci coś doradzić. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 10:44, KŁEJK napisał:

Miałem podobny problem. Jakbyś mógł podać jaką masz płytę główną to może bym mógł ci
coś doradzić. Pozdro.


To cała moja konfiguracja:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 11:34, kamceg napisał:

> Miałem podobny problem. Jakbyś mógł podać jaką masz płytę główną to może bym mógł
ci
> coś doradzić. Pozdro.

To cała moja konfiguracja:
Karta graficzna: GeForce 8800 GTX EVGA 768MB TV & 2x DVI (PCI-E)/ Procesor: Intel Core2
Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX / Pamięc RAM: PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz
CL4 / Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 / Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3P


OK. Mam podobny config a moja płyta to Gigabyte 965-DS3 wiec dosc podobna. Niestety w tej chwili jestem poza domem i mógłbym ci pomóc dopiero ok15 :(. NAJPRAWDOPODOBNIEJ instalator sterowników do dźwięku jest skopany i trzeba je instalować ręcznie i zmienić coś w menadzerze urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 11:38, KŁEJK napisał:

OK. Mam podobny config a moja płyta to Gigabyte 965-DS3 wiec dosc podobna. Niestety w
tej chwili jestem poza domem i mógłbym ci pomóc dopiero ok15 :(. NAJPRAWDOPODOBNIEJ instalator
sterowników do dźwięku jest skopany i trzeba je instalować ręcznie i zmienić coś w menadzerze
urządzeń.


Będę bardzo wdzięczny za pomoc:) Bardzo by mi zależało, gdybyś pomógł jak najwcześniej, bo dzisiaj wyjeżdżam na tydzień i nie wiem dokładnie o której. Ale najwyżej zajmę się tym po powrocie. Z góry dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 11:43, kamceg napisał:

> OK. Mam podobny config a moja płyta to Gigabyte 965-DS3 wiec dosc podobna. Niestety
w
> tej chwili jestem poza domem i mógłbym ci pomóc dopiero ok15 :(. NAJPRAWDOPODOBNIEJ
instalator
> sterowników do dźwięku jest skopany i trzeba je instalować ręcznie i zmienić coś
w menadzerze
> urządzeń.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc:) Bardzo by mi zależało, gdybyś pomógł jak najwcześniej,
bo dzisiaj wyjeżdżam na tydzień i nie wiem dokładnie o której. Ale najwyżej zajmę się
tym po powrocie. Z góry dzięki;)


Postaram się choć nie obiecuje że to pomoże :(.
Jak będe wiedział jak pomóc to zostawie posta na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się