PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2008 o 20:17, Virus 500 napisał:

Można gdzieś w BIOSIE ustawić żeby wentylator od grafiki kręcił się w 100% ?? Bo mój
kręci się tylko w 73 %



Nir ale mozesz to zrobic w prohgramie RIVA TUNER. tam mozesz wymusic ueuchamianie wentylatora w trzech roznych trybach:
winxp
2d
3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 18:52, sig. napisał:

być może pojemniki mają elektronikę pamiętającą poziom atramentu, i dolewki nic nie dają
(dość popularne w przypadku lexmarków, gdzie łącza cena pełnego pojemnika do czarnego
i kolorów jest wyższa niż sprzedawanej poniżej kosztów produkcji drukarki) O ile pamiętam
to hp zapowiadało że takie "atrakcje" będą miały wyłącznie funkcję informacyjną, poszukaj
w opcjach sterownika czy nie da się wyłączyć infa o zbyt niskim stanie tuszu.



Wlasnie o to chodzi ze nie weim jak wiec kto ma to dtukarke albo wie jak to zdobyc to niech t napisze.Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 01:05, Grizzly. napisał:

Jakie są objawy, skutki spalenia karty graficznej? Czy spalenie karty graficznej wygląda
tak że komp dalej normalnie chodzi tylko jest przez cały czas czarny ekran ?

czarny? a nie ma na monitorze napisu no imput signal? pozatym zamiast pełnego uruchamiania się powinien być stosowny sygnał dźwiękowy z speakera. no chyba że spalenie się jest tylko częściowe a nie całkowite. Ja bym sprawdził kompa z innym monitorem (albo monitor z innym kompem, bo to właśnie monitor jest jak dla mnie głównym podejrzanym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukodzeniu na karcie graficznej moga ulec np pamieci (przetaktowane) co objawia sie pojawianiem sie w losowych momentach cieniutkich paskow na ekranie czy tez ekran zachowuje sie tak jakby zmieniono mu rozdzielczosc na taka ktorej nie obsluguje, badz tez wydaje z siebie dziwne piski i dzwieki ;) - wiem bo sam tak ostatnio mam :D

objawem uszkodzenia gpu sa pojawiajace sie pasy ciagnace sie przez caly ekran od ciemnych elementow (np liter, krawedzi okien itp) oraz zmiany kolorow takie jak przy luznym kablu od monitora

w obu przypadkach nalezy zastanowic sie nad zmiana karty graficznej na nowa gdyz naprawa zazwyczaj jest o wiele drozsza od kupna nowej karty (chyba ze masz znajomego elektronika ktory ma wiele padnietych kart i cos CI tam przelutuje i bedzie CI wszystko smigac - co do zasady jednak nie polecam takich domowych napraw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem że miałem kiedyś jakieś lagi w fifie 06 i zrobiłem screena, wydawało mi się że to od karty graficznej, zresztą sam zobacz i jak wiesz to powiedzi od czego tak mam ;) Screen w gifie dlatego gorsza jakość.

20080223094358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest tzw artefakt :) ktory wynika ze zbytniego przetaktowania karty - sprobuj wrocic do ustawien domyslnych ew zmniejsz przetaktowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z karta graficzna, otoz kupilem niedawno GeForca 7300 GS na zlaczu PCIe , wpialem do kompa i karta smiga elegancko, ale jak wlaczam kompa to nic nie widze , dopiero jak dochodzi do windowsa to pojawia sie pulpit itd, na plycie glownej mam jakas tam karte zintegrowana ale wylaczylem ja pod menedzerem sprzetu i odisntalowalem stery, ogolnie wyglada to tak jakby monitor wlaczal sie dopiero przy windzie (slychac ten charakterystyczny "trzask" ) wie ktos jak to naprawic tak zebym widzial wszytskie te konfiguracje kompa przy starcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:12, SmoQ napisał:

Witam, mam problem z karta graficzna, otoz kupilem niedawno GeForca 7300 GS na zlaczu
PCIe , wpialem do kompa i karta smiga elegancko, ale jak wlaczam kompa to nic nie widze
, dopiero jak dochodzi do windowsa to pojawia sie pulpit itd, na plycie glownej mam jakas
tam karte zintegrowana ale wylaczylem ja pod menedzerem sprzetu i odisntalowalem stery,
ogolnie wyglada to tak jakby monitor wlaczal sie dopiero przy windzie (slychac ten charakterystyczny
"trzask" ) wie ktos jak to naprawic tak zebym widzial wszytskie te konfiguracje kompa
przy starcie?


Ok. wylaczyles aj w menadzrze sprzetu w windzie a czy wylaczykles ta karte zintegrowana w biosie??? jesli nie to zrob tak. w windzie w menadzerze wlacz karte wbudowana. wylacz kompa wyjmij 7300. wlacz kompa i wejdz do biosu i w biosie wylacz zintegrowana grafike i zapisz ustawienia. potem wylacz komputer i wloz 7300 i powinno byc juz wszystko wporzadku i obraz powinienes widziec od samego startu kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 06:26, sig. napisał:

> Jakie są objawy, skutki spalenia karty graficznej? Czy spalenie karty graficznej
wygląda
> tak że komp dalej normalnie chodzi tylko jest przez cały czas czarny ekran ?
czarny? a nie ma na monitorze napisu no imput signal? pozatym zamiast pełnego uruchamiania
się powinien być stosowny sygnał dźwiękowy z speakera. no chyba że spalenie się jest
tylko częściowe a nie całkowite. Ja bym sprawdził kompa z innym monitorem (albo monitor
z innym kompem, bo to właśnie monitor jest jak dla mnie głównym podejrzanym).


Myślę że coś mi się spaliło bo był dymek :( Monitor jest cały czarny, ale komputer sprawia wrażenie jakby działał normalnie bo moge go włączyć i wyłączyć na ślepo. A z tym żeby zobaczyć na innym monitorze może być problem bo mam laptopa. Czy można przełączyć laptopa na inny ekran ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to laptop to i tak cię tylko serwis ratuje, tam jest wszystko zintegrowane i nie da się samodzielnie wymieniać elementów, no chyba żę pojedyncze czipy umieszczone w podstawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:14, MLODY2K6 napisał:

Ok. wylaczyles aj w menadzrze sprzetu w windzie a czy wylaczykles ta karte zintegrowana
w biosie??? jesli nie to zrob tak. w windzie w menadzerze wlacz karte wbudowana. wylacz
kompa wyjmij 7300. wlacz kompa i wejdz do biosu i w biosie wylacz zintegrowana grafike
i zapisz ustawienia. potem wylacz komputer i wloz 7300 i powinno byc juz wszystko wporzadku
i obraz powinienes widziec od samego startu kompa.


Ok pomoglo - dzieki za rade ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 09:51, morthi napisał:

to jest tzw artefakt :) ktory wynika ze zbytniego przetaktowania karty - sprobuj wrocic
do ustawien domyslnych ew zmniejsz przetaktowanie :)

No ale żeby taki duży ? Przecież mi się grać nie dało :P Tu i tak słabo było widać.
A zobacz na ten screen, tu mi też się coś pojawiło tylko że było przykryte drzewami, podjechałem buldożerem ściąłem drzewa i patrze jakaś buteleczka sobie stoi :D Jakieś lagi mam z kartą graficzną :/

20080223131535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak - mi kiedys w demku n4s samochod sie caly zjerzyl - tj cala karoserja pokryla sie odstajacymi trojkatami po czym sie komp zawiesil :D

ew - mozesz miec problem ze sterownikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 15:40, DJ Danielus napisał:

Sprubuj zainstalować potrzebne oprogramowanie z płyty CD dołączonej do czytnika.

Automatyczny setup wyświetla ze instalacja nadaje sie tylko dla poniżej SP3 i sie przerywa.
Próba instalacji sterownika opisanego jako dla Windows XP SP2 (bo taki system mam) - włacza sie instalator, prosi o podpiecie urządzenia, nie widzi że jest podpięte i przerywa instalację.
Co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probowalas podpinac pod inny port usb? ew sprobuj zainstalowac na innym komputerze - jesli nie uda Ci sie ta sztuka ja bym reklamowal u sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 15:54, morthi napisał:

probowalas podpinac pod inny port usb?

pod 3
>ew sprobuj zainstalowac na innym komputerze -
brak w zasiegu ręki

Dnia 23.02.2008 o 15:54, morthi napisał:

jesli nie uda Ci sie ta sztuka ja bym reklamowal u sprzedawcy

to darmowe 2 czytniki.... potrzebne bo popsute mam wejscie usb w aparacie a chcę miec dostep do zdjęć.
co zrobic zeby komputer je zobaczyl?
Dodaj sprzęt tez nie pomoglo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zaskakujacym jest sama koniecznosc instalacji sterownikow do tego czytnika - probowalas po prostu go podlaczyc do komputera bez instalowania sterownikow? (pewnie tak ale i tak sie zapytam na wszelki wypadek)

sprobuj odlaczyc wszystkie urzadzenia ktore masz podpiete pod usb i podlaczyc jedynie ten czytnik. mialem kiedys problem z czytnikiem+hub i okazalo sie ze dziala wylacznie na 1 porcie usb a na innych wywalal blad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się