PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2008 o 20:22, pizmak666 napisał:

wywaleniem pandy i zainteresowaniem się czymś innym[kupiłem ją za nie małą kasę...]?

Avast ma złą sławę, jego moduł antywirusowy czasem uniemożliwia poprawną pracę instalatorom. Dlatego też polecił bym raczej avg free (też darmo do użytku domowego, a jego użytkownicy się nie skarzą że ta czy inna gra nie działa)
ps w kwestii "ratowania" pandy, to może defragmentacja pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem(chyba) z kartą graficzną GeForce 8600GT Palit Sonic+ 256 MB. Otóż nie wyświetla koloru czerwonego.Zastępuje go czasami zielonym czasami czarnym, a inne kolory też nie wyglądają tak jak powinny.Zaczęło się po podłączeniu kompa do takiego starego monitora OPTIView 15SX.Po przełączeniu kompa do monitora Samsung SyncMaster 795MB jest to samo.Przeinstalowałaem Windowsa, zainstalowałem sterowniki najnowsze do karty i monitora i dalej to samo.Zauważyłem że nawet w Biosie nie wyświetla czerwonego.
Czy zgłaszać to do gwarancji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:51, sig. napisał:

Avast ma złą sławę...


skoro tak mówisz... sam postaram się to jeszcze wybadać/sprawdzić, ale dzięki za opinie ; )

Dnia 26.02.2008 o 21:51, sig. napisał:

ps w kwestii "ratowania" pandy, to może defragmentacja pomoże.


ale co masz na myśli mówiąc ratowania? że ma to niby pomóc mojemu kompowi i już go tak panda nie będzie mulić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:00, pizmak666 napisał:

ale co masz na myśli mówiąc ratowania? że ma to niby pomóc mojemu kompowi i już go tak
panda nie będzie mulić...?

być może, o ile naturalnie zdefragmentujesz partycję na której pandę zainstalowałeś. Bo sławą zamulacza cieszy się raczej używany przez ciebie wcześniej norton. Swoją drogą usunąłeś go? bo antywirusy to nie programy do nagrywania płyt, i sobie nawzajem przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:54, MetaL2 napisał:

Czy zgłaszać to do gwarancji??

A jasne. jeśli na dwóch różnych monitorach masz ten sam objaw, to znaczy że coś spaprało Ci czerwony kanał w karcie... Może w tym starym Opti był uszkodzony kabel, co raczej mogło spowodować taką usterkę.
Z resztą i tak w serwisie sprawdzą tę kartę przed ew. wysyłką i będzie wszystko wtedy jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 21:51, sig. napisał:

Avast ma złą sławę, jego moduł antywirusowy czasem uniemożliwia poprawną pracę instalatorom.

Pierwsze słysze. Zawsze polecałem klientom najpierw AOL-a jak jeszcze był na kasprzaku, a potem Avasta ... A w sieci było ponad 300 kompów, więc próbka jest w miarę reprezentatywna. Przynajmniej jeśli chodzi o wersję Home ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:06, sig. napisał:

Bo sławą zamulacza cieszy się raczej używany przez ciebie wcześniej norton. Swoją drogą
usunąłeś go? bo antywirusy to nie programy do nagrywania płyt, i sobie nawzajem przeszkadzają.


z nortonem nie miałem żadnych problemów, serio, nic a nic mi nie przeszkadzał...
i oczywiście, że wcześniej go usunąłem, tyle to ja wiem, że zrobić należy przed instalacją innego antyvirusa ; )
później zrobię te defragmentacje i napisze jeszcze, czy pomogło. póki co i tak mam wyłączoną pande.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:41, buras napisał:

Pierwsze słysze. Zawsze polecałem klientom najpierw AOL-a jak jeszcze był na kasprzaku,
a potem Avasta ... A w sieci było ponad 300 kompów, więc próbka jest w miarę reprezentatywna.
Przynajmniej jeśli chodzi o wersję Home ...

na podforum technicznym bywały już przypadki że dopiero po całkowitym wyłączeniu avasta (tzw czyste botowanie) gra zainstalowała się tak że potem działała. Z innymi antywirusami póki co takich przypadków nie mieliśmy, wiec to chyba typowe tylko dla avasta.
ps sam go mam (z Windowsa rzadko korzystam to i zmieniać się nie chce), i problemów nie stwierdziłem. Tyle że jako zagorzały wróg fpp/tpp gram głównie w starocie, może tylko nowe tytuły są na niego wrażliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Formatowałem komputer i teraz system nie widzi karty dźwiękowej mimo ,że instaluje sterowniki dołączone na płycie. ;/
Moja płyta Asus P5K SE Intel P35...
Miał już ktoś może kiedyś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 13:35, Krzaczek 1 napisał:

Siemka.
Formatowałem komputer i teraz system nie widzi karty dźwiękowej mimo ,że instaluje sterowniki
dołączone na płycie. ;/
Moja płyta Asus P5K SE Intel P35...
Miał już ktoś może kiedyś taki problem?



sprawdz czy czasem nie jest wylaczona w biosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , nieraz jak włączam komputer to nieraz mi się nie ładuje :| Ale jednostka centralna działa tylko monitor się nie włącza i nie słychać tego psztyknięcia jak się uruchamia normalnie , muszę wtedy resa strzelić i już normalnie się włączy ... czego to może być wina >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwizałem bez wysyłania karty na gwarancje.Podłączyłem po prostu do drugiego wyjścia na karcie.I działa bez problemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propos poleconego mi przez Ciebie wczoraj defragmentowania dysku, nie wiem czy będzie potrzebne, dziś po włączeniu kompa wszystko działa prawidłowo i nie zanosi się na dalsze problemy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W zasadzie może to dotyczyć całego kompa, ale czuje, że to grafika albo dysk. Wczoraj złożyłem nowego kompa, ale na firefoxie mam dziwne przycinki (takie na 3-4 sekundy jak wchodzę na coś). Jest to strasznie irytujące. Nowy komputer to E8400, 2GB OCZ Reaper cl4, ASUS HD3870 X2, MSI P35 Neo2-FIR + stary zasilacz chieftec 620W. Już przy instalacji Visty 32bit HP, gdy potwierdziłem coś to czekałem ze 2 minuty za każdym razem ;/ Carbon na pełnych ustawieniach ma 60 klatek, jest to wynik dobry, ale chyba nie dość dobry jak ta taki sprzęt? 3dmark06 się nawet nie uruchamia :D Nie wiem czym to jest spowodowane... Dysk mam ograniczony zworką do SATA(nie II), ale to raczej nie to. Grafika niby dobrze działa, ale nie jestem pewien (podłączyłem 2x6pin). Czego to może być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurzu to ja mam pod obudową dużo, ale mojemu bobo narazie wszytsko w porządku, znacie moze jakies fajne myszki w style regencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sto 100% 60 fps będziesz miał w każdej grze , teraz gdy masz taką kartę graficzną to automatycznie ustawiać w grach ci będzie się synchronizacja pionowa , czyli limit klatek do 60 fps . Plus tego że nie będziesz widział takich fal jak się ruszasz w grze a minus to że max 60 fps :D
Ale możesz wymusić wyłączenie tego w panelu sterowania ATI ( ATI Control Panel)
Po angielsku synchronizacja pionowa to vsync

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 18:42, Krzaczek 1 napisał:

W Biosie mam High Definition Audio na Enabled ;/
Chyba czeka mnie 2 format.... ;/

a instalowałeś sterowniki od czipsetu (zwane też sterownikami do płyty głównej? One są najważniejsze, bo umożliwiają poprawną detekcję i obsługę sprzętu (nieważne czy zintegrowanego czy w postaci karty/zewnętrznego. wszystko to idzie przez czipset). Jak nie to najpierw to zrób, a potem przeinstaluj całą resztę sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się