PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2008 o 17:30, Iqor napisał:

Wyczytałem, że moja płyta główna (Gigabyte K8VT 890-9) obsługuje co najwyżej, pamięć
o częstotliwości 400 MHz (patrz screen). Czyli pamięć o takowaniu 800 MHz tutaj nie zadziała?


Pomijając to, ważne jest, że Twoja płyta obsługuje DDR natomiast 800MHz to częstotliwość DDR2. Z drugiej jednak strony widziałem płytę główną z obsługą DDR, w którą udało się gościowi wpiąć DDR2.... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 17:30, Iqor napisał:

Wyczytałem, że moja płyta główna (Gigabyte K8VT 890-9) obsługuje co najwyżej, pamięć
o częstotliwości 400 MHz (patrz screen). Czyli pamięć o takowaniu 800 MHz tutaj nie zadziała?

DDR1 (bo chyba tylko takiej możesz użyć) osiąga standardowo max. 400MHz. Tylko DDR2 może mieć więcej jak 400.Ale wbrew pozorom nie przegrywa aż tak bardzo z DDR2, bo ma bardzo niskie opóźnienia. Dla Athlon''ów X2 pamięci DDR1 400 są lepsze od DDR2 667.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2008 o 17:39, mrosi napisał:

Pomijając to, ważne jest, że Twoja płyta obsługuje DDR natomiast 800MHz to częstotliwość
DDR2. Z drugiej jednak strony widziałem płytę główną z obsługą DDR, w którą udało się
gościowi wpiąć DDR2.... ;-P


Pomyslowosc ludzka nie zna granic :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam z czystej ciekawości, bo wymieniałem już pamięć (z 2x 256 DDR na 4x 256 DDR), więc obecnie posiadam 1024 DDR. Myślisz, że taka wymiana jest opłacalna i czy podniesie ona większą wydajność komputera czy raczej nie warto wymieniać pamięci?

Moja konfiguracja:

Athlon 64 3200+ 939, Gigabyte K8VT 890-9, 1024 DDR 400 Mhz Kingstone, GeForce 6600GT 256 DDR, 160GB Samsung SATA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zwiększenie ilości pamięci operacyjnej powyżej 1GB w przypadku Windows XP w żaden sposób nie podniesie wydajności jako takiej. Po prostu będziesz mógł jednocześnie np. wypalać płytkę, pisać przez GG i mieć odpaloną gierkę, bez jakiegokolwiek pogorszenia wydajności komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam więc takie pytanie:

Gdy gra wymaga 1024 DDR, to nic to nie zmieni, gdy będę miał 2048 DDR? Przecież to niemożliwe, na pewno zmieni się szybkość wczytywania tekstur, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze jak plik ma zapotrzebowanie na 1 gb ramu to lepiej miec zainstalowane wiecej niz 1.5 gb.
1 gb bedzie wykorzystany przez dany plik a reszta przez system.
W tym przypadku 2 gb jak najbardziej jest na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 18:41, Iqor napisał:

Gdy gra wymaga 1024 DDR, to nic to nie zmieni, gdy będę miał 2048 DDR? Przecież to niemożliwe,
na pewno zmieni się szybkość wczytywania tekstur, itp.


Szybkość się nie zmieni. Da Ci to komfort pracy na komputerze. Po prostu gra będzie miała więcej pamięci do dyspozycji. Nie wszystko będzie zabierał jej system. Owszem, w jakiś sposób można by to nazwać przyrostem szybkości, bo nie będzie przestojów w ładowaniu się aplikacji czy przycięć (związanych bezpośrednio z ilością dostępnej pamięci w ogóle). Na zmianę szybkości jako takiej nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za pomoc. W każdym razie 1024 DDR to nie to samo, co 2048 DDR, więc chyba zdecyduję się na kupno. Pozostał mi tylko mały problem z sprzedaniem 4 kości pamięci, ale to już mój osobisty problem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sprawy.
Sprzedaż pamięci to raczej nie problem. Z tego co zauważyłem, pamięci DDR są dość ostatnio poszukiwane. Tym bardziej, jeśli są w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że temat troche nie pasuję do mojej prośby, ale innego nie znalazłem ;)) I z góry przepraszam jak komus się to nie spodoba ;]

No więc tak, zrobiłem prezentację komputerową w Microsoft''cie PowerPoint''cie 2007. I mam problem, wrzuciłem muzykę, lecz po nagraniu narracji, wogóle nie słychać głosu... Jakieś porady jak z ciszyć muzykę ? Bo ja jakoś nie mogłem sobie poradzić ;]. Aha, no i druga sprawa, znacie jakiś dobry program, z korektorem jakimś do nagrywania głosu, żeby to jakoś ładnie wyglądało ? Bo ten w P.P. jest trochę lipy, potrzebuję jak najszybszej odp. ! :D

~Pozdro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z kartą graficzną. Pewnego pieknego dnia zauważyłem że wiatraczek na karcie albo się nie kręci albo kręci się bardzo słabo(i to kiedy gra w wymagające, jak na moją kartę gry typu WoW). Do tego karta była gorąca (bardzo !:P). No i wyjaśniły się problemy z zawieszającym się kompem. I teraz problem. Karta jest dość stara (GeForce 4MX 440) A wiatraczek Colorful CF-124108 DC 12V MAX 0.13A nie jest nigdzie dostępny. W dodatku u mnie jest doklejony do karty (wyglada solidnie :P). I co mam zrobić ? Próbować naprawić, Kupować nowy (tylko skąd ? ) czy też pozbyc sie tego potworka i kupić coś porządnego ?
Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najpierw dobra wiadomość: nie musi być dokładnie taki sam, byle do złącza zasilania pasował (co więcej nowy pewnie będzie wydajniejszy, co umożliwi podkręcenie karty)
a teraz zła: GPU są podatne na uszkodzenia, i skoro jak twierdzisz jest solidnie przyklejony wymiana wiatraczka bez uszkodzenia rdzenia (który nie ma żadnej osłony), może być niemożliwe. No chyba że jest przyklejony do łatwego do zdjęcia radiatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w spadku po znajomym, który akurat do Irlandii wyleciał i prędko nie wróci, monitor - 17 cali, CRT. Ale niestety obraz jest lekko rozmyty. O monitorach nie mam bladego pojęcia i nie wiem czym to jest spowodowane, ale dla pewności pytam czy można coś z tym zrobić. Jest to dla mnie tylko etap przejściowy pomiędzy poprzednim spalonym monitorem, a nowym, co nie zmienia faktu, że wolałbym mieć ładny obraz :)

20080311122602

20080311122619

20080311122702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy regulacja jasności, kontrastu, nasycenia barw z poziomu przycisków na monitorze przynosi jakieś zmiany poprawiające jakość obrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jak wiadomo, przy odłączaniu urządzenia USB należy skorzystać z usługi "Bezpieczne Usuwanie Sprzętu", bo w przeciwnym razie można uszkodzić. Mam pada Logitech Rumblepad 2 i po podłączeniu go do kompa w zasobniku NIE MA "bezpiecznego usuwania sprzętu". Czy to oznacza, że mogę to olać i odłączać "na surowo"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach monitora jest cos takiego jak czestotliwosc pionowego i poziomego odswiezania (ale z przyciskow na monitorze). U mnie to sie mora nazywa, nie wiem czemu. Ustaw oba na 0, to moze byc to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 12:27, gaax napisał:

Dostałem w spadku po znajomym, który akurat do Irlandii wyleciał i prędko nie wróci,
monitor - 17 cali, CRT. Ale niestety obraz jest lekko rozmyty. O monitorach nie mam bladego
pojęcia i nie wiem czym to jest spowodowane, ale dla pewności pytam czy można coś z tym
zrobić. Jest to dla mnie tylko etap przejściowy pomiędzy poprzednim spalonym monitorem,
a nowym, co nie zmienia faktu, że wolałbym mieć ładny obraz :)


Może to by spowodowane zużyciem się monitora i rozregulowaniem dział elektronowych. Niestety taki defekt jest już praktycznie nienaprawialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się