PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2008 o 18:22, Tokix napisał:

Mało ramu trochę ...
Daj screena błędu który się pojawia

Taki komunikat w Lost The Game się wyświetla:
Yeti_Final_Win32.exe- application error
"The instruction at "0x0054c529" referenced memory at "0x00048000". The memory could not be ''written''"

Myślałem, że to RAM, ale ogólnie gra mi przez te 10 minut chodzi płynnie bez zawieszeń, no i nie tłumaczy to Obliviona (tam nie ma komunikatu, po prostu gra się wyłącza i pokazuje tylko, czy zgłosić to do Microsoftu). Lost może i ma za duże wymagania, ale to nie tłumaczy Obliviona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 17:41, s2nto napisał:

> witam
> od pewnego czasu mam poważny problem z dźwiękiem.
>
> polega on na tym, że po włączeniu kompa dźwięk działa normalnie jednak po paru minutach

> wyłącza się mimo dobrze zainstalowanych sterowników i podłączonego sprzętu.
>
> Mam zintegrowaną kartę dźwiękową VIA VT1617A i system Vista Home premium.
>
> w czym jest problem?

Jaką posiadasz wersje sterowników do karty?



7.0b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma problem otoż chciał zainstalować SP3 do XP''eka i cos mu pozniej sie nie chciał włączyć komp po ponownym uruchomieniu zracji tego ze ma nie dzialajacy cd-rom to przyszedł do mnie z dyskiem żebym mu sformatował i odnowa zainstalował windowsa. Zainstalowalem wszystko ok włączył się. Poźneij poszedl do domu podłączył dysk, włączył kompa i podczas właczania komp zawiesza sie.Włączanie dochodzi do takiego momentu gdy trzeba wybrać jakas opcje np. uruchomić z ostatnia znana konfiguracja itp. i cokolwiek sie wbierze to komp wiesza sie i nie idzie dalej=/ Co to moze być ?? Czy moze to być cos takiego ze system był wgrywany przy innym sprzecie i dlatego nie chce sie włączyć czegos innego jest to wina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden z ważniejszych plików (pośredniczący między oprogramowaniem a sprzętem) występuje w "instalce" różnych wersjach, a tylko jeden (naturalnie po zmianie nazwy) jest kopiowany podczas instalacji zależnie od wykrytego sprzętu. Tak wiec instalacja na innym kompie niż uruchomienie może być problemem w przypadku systemów z Redmont. lepiej pożycz mu napęd optyczny (swoją drogą to takowe nie są obecnie drogie), niech sobie zainstaluje u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:10, bartek002 napisał:

wyskakuje mi blad ze nie ma d3dx9_32.dll. to cos z diextem poradzcie mi nie mam dzisiaj
DOSLOWNIE glowy

spróbuj zainstalować najnowszą wersję dx, nawet jak masz dx9c to są jeszcze podwersje rożróznalne tylko po dacie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha ok . A wystarczy przeinstalowanie winndowsa czy trzeba sformatować dysk ? Kumpel nei chce kupowac napedu gdyz bedzie za jakis czas wymienial kompa i nie oplaca mu sie kupowac bo pozniej moze poprostu kolorystycznie nie pasowac do obodowy ;p. Dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:31, Ludvic napisał:

Aha ok . A wystarczy przeinstalowanie winndowsa czy trzeba sformatować dysk ? Kumpel
nei chce kupowac napedu gdyz bedzie za jakis czas wymienial kompa i nie oplaca mu sie
kupowac bo pozniej moze poprostu kolorystycznie nie pasowac do obodowy ;p. Dzieki za
pomoc!

szybkie formatowanie będzie jedną z opcji instalacji, wiec osobno tego nie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam zestaw głośników Creative Inspire 5.1 T6100, gdy włączam filmy które standardowo są 2 kanałowe i ustawiam na odbiór 5.1 tylne głośniki wydają dziwne wysokie dzwięki (jakis jakby elektroniczny bełkot,troche na rytm tego co leci w filmie). W związku z tym mam 2 pytania
1.Czy w ogóle lepiej jest oglądać filmy 2 kanałowe na 5.1 czy też zostać przy standardowych 2 głośnikach?
2.Jeśli lepiej 5.1 , to co zrobić żeby rozwiązać mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:47, Union Pacific napisał:

Witam. Jak chcę skopiować folder na dysk DVD to mi wyskakuje taki błąd, co mam z tym
zrobić? :/

próbowałeś programem do nagrywania go nagrać? bo Windows to Windows, nigdy nie napisze o co mu chodzi (a nawet jak napisze to tak żeby tylko programiści Microsoftu zrozumieli o co chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:47, Union Pacific napisał:

Witam. Jak chcę skopiować folder na dysk DVD to mi wyskakuje taki błąd, co mam z tym
zrobić? :/



Jakim programem nagrywasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:29, audioslave2000 napisał:

Taki komunikat w Lost The Game się wyświetla:
Yeti_Final_Win32.exe- application error
"The instruction at "0x0054c529" referenced memory at "0x00048000". The memory could
not be ''written''"

Myślałem, że to RAM, ale ogólnie gra mi przez te 10 minut chodzi płynnie bez zawieszeń,
no i nie tłumaczy to Obliviona (tam nie ma komunikatu, po prostu gra się wyłącza i pokazuje
tylko, czy zgłosić to do Microsoftu). Lost może i ma za duże wymagania, ale to nie tłumaczy
Obliviona!


Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 20:46, Union Pacific napisał:

Nie nagrywam żadnym. Po prostu wklejam folder na dysk i zapisuje :/ Jakim programem mogę
to zrobić?

do nagrywarki powinien być dołączony nero, czyli lider tego rynku (co prawda jako oem, ale wersja pudełkowa jest moim zdaniem przebajerowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier dorwał się do kompa i oczywiście już zaraz coś szwankuje... Niby prosty program - Skype - a i w nim coś namieszał. Teraz przy każdym uruchomieniu systemy wywala mi komunikat, że pewien plik jest uszkodzony i bla, bla, bla... Tym plikiem jest config.xml w jego katalogu ze Skype. Chciałem ten plik usunąć, ale wyskakuje mi komunikat, że plik jest uszkodzony i nieczytelny i że się nie da. Próbowałem FileAssassin''em i KillBoxe''em ale też nie idzie. Czy znacie jakiś programik, który usuwa wszystko i nie zadaje zbędnych pytań? ;)

20080411111837

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 11:18, Abi Dalzim napisał:

Mój szwagier dorwał się do kompa i oczywiście już zaraz coś szwankuje... Niby prosty
program - Skype - a i w nim coś namieszał. Teraz przy każdym uruchomieniu systemy wywala
mi komunikat, że pewien plik jest uszkodzony i bla, bla, bla... Tym plikiem jest config.xml
w jego katalogu ze Skype. Chciałem ten plik usunąć, ale wyskakuje mi komunikat, że plik
jest uszkodzony i nieczytelny i że się nie da. Próbowałem FileAssassin''em i KillBoxe''em
ale też nie idzie. Czy znacie jakiś programik, który usuwa wszystko i nie zadaje zbędnych
pytań? ;)

spróbuj "zabić" proces eksproler.exe, i skoasować go spoza graficznego interfejsu (razem z nim przestaną działać zabezpieczenia przed kasowaniem, więc uważaj bo w ten sposób można usunąć nawet pliki systemowe). potem starczy wpisać eksploler.exe żeby go przywrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się