PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam drobny problem. Otóż dzisiaj płyta główna postanowiła zwariować i złącze PS2 nie wyświetla myszki. Podpiąłem drugą, to samo. Komp potraktowany antywirusem nadal nie wykrywa myszki. Jutro idę do kumpla sprawdzić, czy mycha na USB zadziała. Ktoś wie, wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problemu jeszcze nie mam, ale lepiej zapobiagać niż później żałować. I tu właśnie zrodziło mi się takie drobne zapytanie:
Zamierzam wymienić w lapku (Asus A6JC-Q133) dysk na większy i myślałem o "WD Scorpio 250 GB (ATA/100, 5400, 8MB)" i się zastanawiam czy podczas instalacji XP SP2 Pro będzie problem tego typu, że instalator nie wykryje dysku?

Wiem, że jest to możliwe, ponieważ kumpel miał problemy u siebie na lapku HP -dysk chyba Toshiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 22:21, Raziel93 napisał:

Witam, mam drobny problem. Otóż dzisiaj płyta główna postanowiła zwariować i złącze PS2
nie wyświetla myszki. Podpiąłem drugą, to samo. Komp potraktowany antywirusem nadal nie
wykrywa myszki. Jutro idę do kumpla sprawdzić, czy mycha na USB zadziała. Ktoś wie, wtf?


A zrob reset biosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam bardzo poważny problem z moją grafiką Radeonem HD 3650pro otóż pojawiają się potężne artefakty w grach oraz w 3DMarku.
Gdy probuje odpalić ATITOOL i ostawić max core pojawia się biały ekran śmierci co robić re instalacja sterowników oraz całego systemu nic nie pomogła! :(

Pozdrawiam! Bardzo proszę o pomoc w tej sprawię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 23:36, PtaQ15 napisał:

Witam!

Mam bardzo poważny problem z moją grafiką Radeonem HD 3650pro otóż pojawiają się potężne
artefakty w grach oraz w 3DMarku.
Gdy probuje odpalić ATITOOL i ostawić max core pojawia się biały ekran śmierci co robić
re instalacja sterowników oraz całego systemu nic nie pomogła! :(

Pozdrawiam! Bardzo proszę o pomoc w tej sprawię...


Jeśli kręciłeś kartę to przywróć ją do pierwotnych ustawień. Sprawdź czy czasami radiator / wiatrak nie są zakurzone, możliwe że karta Ci się podczas pracy przegrzewa i wywala artefakty. W sumie można by spawdzić jeszcze na innym kompie ew. zainstalować na nowo u siebie system. Jeśli to nic nie da zostaje wysłanie grafiki na gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 23:38, Taikun napisał:

u siebie system. Jeśli to nic nie da zostaje wysłanie grafiki na gwarancję.


Karta jest nowo zakupiona na początku podkręciłem ją delikatnie i gdy zaczęły wystęmpować artefakty przywróciłem jej taktowanie na fabryczne format dysku również był robiony morze to wina sterowników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 23:44, PtaQ15 napisał:


> u siebie system. Jeśli to nic nie da zostaje wysłanie grafiki na gwarancję.

Karta jest nowo zakupiona na początku podkręciłem ją delikatnie i gdy zaczęły wystęmpować
artefakty przywróciłem jej taktowanie na fabryczne format dysku również był robiony morze
to wina sterowników??


Z Radeonami nigdy nic nie wiadomo :) Ściągnij sterowniki OMEGA, podobno są lepsze niż te od ATi/AMD ale nie sprawdzałem bo wyznaje zasadę "nVidia albo śmierć" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy jak starego masz xp-ka, do obsługi dysków większych niż 130 gb jest stosowna łatka (o ile pamiętam była już zawarta w sp1)
edit: może się też okazać że instalator nie ma sterownika do kontrolera dysków, i trzeba dyskietkę z takowym włożyć i wcisnąć odpowiedni klawisz podczas uruchamiania (będzie pisać jeśli chcesz zainstalować kontroler scsi/raid innej firmy to wciśnij.... i właśnie o tą opcję chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:14, adrianos1234 napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji , jest takie coś we właściwościach "ukryty"
ale nie mogę go później odkryć .
Może mi ktoś pomóc ?

a włączyłeś pokazywanie ukrytych plików w managerze takowych? pozatym jeśli chcesz coś schować, to dużo lepszym wyjściem będzie spakowanie, i po zmianie nazwy skopiowanie gdzie indziej. np pakujesz katalog, zmieniasz nazwę archiwum na game.dat przenosisz go do katalogu z grą (tylko nie zapomnij co gdzie schowałeś ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z moim komputerem. W czasie grania zawiesił mi się i musiałem go zresetować. Po resecie wyskoczyła mi reklama PŁYTY GŁÓWNEJ (to już sobie zrobiłem) i co najdziwniejsze zaczoł mi głóśniej chodzić (teraz tak jakby buczy). Co mam z tym zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AAAA !!!!
Rzeczywiście , chyba nie da się u mnie procka podkręcić :|

Częstotliwość mojej płyty głównej wynosi max 1066 Mhz a efektywna 1333 Mhz
A mojego Procesora FSB to 1333 MHZ :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 18:05, laki13 napisał:

Mam takie pytanko:
Czy można w kompie wymienić port USB?


na plycie glownej nie ale dolozyc zawsze mozesz pod warunkiem ze masz wolne gniazda usb na plycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 14:38, Raziel93 napisał:

Niestety, to nie pomogło. Nadal nie wykrywa mi myszki. Wie ktoś, jak rozwiązać mój problem?


Ja w moim starym kompie (bardzo starym) t6eż miałem podobny problem. Ale u mnie wystarczyło wymienić myszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się