PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem z drukarką, otóż klikam na drukuj i wyskakuje mi okienko że jest brak połączenia z drukarką i nic mi nie drukuje. Wszystkie kable są podłączone, drukarka się włącza/wyłącza, wciąga papier, wszystko działa tylko niby nie ma połączenia z komputerem. Dodam że wszystko było dobrze kiedy ostatnio drukowałem, jakieś dwa dni temu. Przez ten czas drukarka była nie ruszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 12:29, 143872 napisał:

Mam problem z drukarką, otóż klikam na drukuj i wyskakuje mi okienko że jest brak połączenia
z drukarką i nic mi nie drukuje. Wszystkie kable są podłączone, drukarka się włącza/wyłącza,
wciąga papier, wszystko działa tylko niby nie ma połączenia z komputerem. Dodam że wszystko
było dobrze kiedy ostatnio drukowałem, jakieś dwa dni temu. Przez ten czas drukarka była
nie ruszana.



Może cos ze sterownikami sie stało , zobacz czy sa zainstalowane , w razie co przeinstaluje je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nikt nie zainteresował się moim problemem więc pisze ponownie.

Mój komputer strasznie zwolnił. Ma problemy z wyświetlaniem pulpitu! Kilka sekund ładuje się menu start, a gdy przeglądam dyski jest to samo. Programy ładują się strasznie długo, a liczba FPS w grach spadła ponad o połowę! Normalnie bym nie pisał bo windows po pewnym czasie zawsze padnie ale minęły dopiero 3 miesiące od instalacji a to spowolnienie stało się prawie "z dnia na dzień".

Nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale podczas włączania komputera:
1. Od pewnego czasu wyświetla mi sie przed ładowaniem windows napis: "Nieprawidłowy plik boot.ini rozruch z C:\windows
2. Po drugie, czasami tuż przed pojawieniem się ekranu "zapraszamy" i pulpitu ekran monitora czernieje i komp po pewnym czasie restartuje się i uruchamia (najczęściej) normalnie.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieprawidlowy plik boot.ini ? czyzbys grzebal w ystemie?
skorzystataj z punktu przywracania i wroc do ostatniej sprawnej konfiguracji

jesli nie pomoze to wg mnie - najprostrzym rozwiazaniem jest reinstalka (ale poczekaj az wyjdzie sp3 zeby nie musiec sciagac wsystkich poprawek a tylko 1 :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 14:57, morthi napisał:

nieprawidlowy plik boot.ini ? czyzbys grzebal w ystemie?

Nie grzebałem

Dnia 29.04.2008 o 14:57, morthi napisał:

skorzystataj z punktu przywracania i wroc do ostatniej sprawnej konfiguracji

Już to zrobiłem ale nie pomogło

Dnia 29.04.2008 o 14:57, morthi napisał:

jesli nie pomoze to wg mnie - najprostrzym rozwiazaniem jest reinstalka (ale poczekaj
az wyjdzie sp3 zeby nie musiec sciagac wsystkich poprawek a tylko 1 :) )

Chcę to zrobić dopiero w ostateczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaasne - a plik boot.ini to sam sie zmodyfikowal (choc zdarzylo sie ostatni, ze patch do gry komputerowej mieszal wlasnie w pliku boot.ini i trzeba bylo go reperowac)

btw - windows xp stabilnie dzialac moze ponad 3 lata (sprawdzone doswiadczalnie)

przypadkiem nie instalowales ostatnio nowych sterownikow czy innego softu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 15:08, morthi napisał:

jaasne - a plik boot.ini to sam sie zmodyfikowal (choc zdarzylo sie ostatni, ze patch
do gry komputerowej mieszal wlasnie w pliku boot.ini i trzeba bylo go reperowac)

Dnia 29.04.2008 o 15:08, morthi napisał:

btw - windows xp stabilnie dzialac moze ponad 3 lata (sprawdzone doswiadczalnie)

przypadkiem nie instalowales ostatnio nowych sterownikow czy innego softu?

Instalowałem kamerke internetową i aparat cyfrowy. Co do patchy to niedawno instalowałem do gry Battle for Middle Earth 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probowales odpalic komputer z odlaczona kamerka?
mam jeden modul bluetooth ktory nie pozwala na start kompa - ot wywala sie komputer na tescie post - moze Ty masz inny przypadek i kamerka gryzie sie z windowsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytania dotyczące sterowników pobrałem sterowniki 169... i teraz nie wiem jak to ustawić a mianowicie :tempo odświeżanie,wydajność systemu,wygładzanie ekranu,filtr anizotropowy. mój sprzęt to amd althon x2 3800,7600gt,2 gb ram 667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 14:47, Ludvic napisał:

Może cos ze sterownikami sie stało , zobacz czy sa zainstalowane , w razie co przeinstaluje
je.

Odinstalowałem, ściągnąłem na nowo i jak klikam na te sterowniki to wyskakuje mi taki błąd :/

20080429160358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:04, 143872 napisał:

Odinstalowałem, ściągnąłem na nowo i jak klikam na te sterowniki to wyskakuje mi taki
błąd :/

A jaki masz system moze 64 bitowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:13, 143872 napisał:

A ja wiem? Jak to sprawdzić? Mam Windowsa XP :P


Aha no to pewnie masz 32 bitowego ;p a kiedy kupowales ,dawno ?a skad sciagales sterowniki , moze cos zle sie sciagnely sprobuj jeszcze raz tylko w inne miejsce zapisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z kierownicą ale postanowiłem napisać w tym temacie ponieważ jest ona nowa i działa na 100% tylko że nie na moim kompie. Kierownica działa ale tylko pod starsze USB. Wiem to na stówę bo miałem jeszcze niedawno starego kompa i działała bez zarzutu. Teraz też działa ale pod jednym warunkiem: jeżeli podłączę wcześniej przedziałkę czyli taki kabel co ma rozszerzenie na jeszcze 4 wejścia USB. Ta przedziałka również ma starszy model Usb chyba. 1.1 Bo gdy nie używam przedziałki to po podłączeniu kierownicy wyskakuje błąd iż urządzenie usb ma awarię. Próbowałem przeinstalować sterowniki do płyty głównej bo tak mi poradzono i problem wciąż się powtarza. Zależy mi na tym ponieważ przedziałkę na usb starsze czyli 1.1 ma mój kumpel który jej używa a w sklepie nie spotkałem się z taką więc byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam taki problem, że czasami po uruchomieniu kompa (juz po zalogowaniu do usera) kiedy klikam na ikonkę, komp zamiera w bezruchu, po paru sekundach na ekranie na ułamek sekundy pojawiają się różowo-pstrokate pionowe paski, monitor wyłącza się do czuwania i pomaga tylko restart. mam wrażenie, że drugi problem jest powiązany z pierwszym - czasami podczas włączania kompa monitor diodą sygnalizuje pracę, ale na ekranie nie widać żadnych napisów (mam na myśli ładowanie systemu, sprawdzanie pamięci itp itd) jeszcze przed logowaniem do usera. wtedy restartuję kompa. problem nie występuje strasznie często, ale nie wiem, co to jest i co na to poradzić. a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś reinstalki .

podkrecałeś proc lub kartę jak tak to zjedź trochę z zegarami na dół może to pomorze :p

może to być powiązane też z karta graficzna pobierz nowe sterowniki i podaj temp.karty może sie przegrzewa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 18:14, wiedx1 napisał:

próbowałeś reinstalki .

reinstalki czego? jak mówisz o formacie to idź mi stąd... format to każdy potrafi :P

Dnia 29.04.2008 o 18:14, wiedx1 napisał:

podkrecałeś proc lub kartę jak tak to zjedź trochę z zegarami na dół może to pomorze

nie podkręcałeś

Dnia 29.04.2008 o 18:14, wiedx1 napisał:

może to być powiązane też z karta graficzna pobierz nowe sterowniki i podaj temp.karty
może sie przegrzewa .

pobrałeś. nie pomaga
zanim wywaliłem CCC, po kilkugodzinnym zarzynaniu Wiedźmina pokazywał nie więcej niż 60* zresztą, co ty pleciesz...? przecież piszę, że to na starcie systemu jest. od kiedy to karta graficzna się przegrzewa po 60 sekundach od uruchomienia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 15:18, morthi napisał:

probowales odpalic komputer z odlaczona kamerka?
mam jeden modul bluetooth ktory nie pozwala na start kompa - ot wywala sie komputer na
tescie post - moze Ty masz inny przypadek i kamerka gryzie sie z windowsem

Próbowałem ale nic nie pomaga. Chyba jednak poczekam na SP3 i zrobie reinstalke systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mianowicie od jakiegos czasu mam problemy z instalatorem windows np[obrazek] i tu moje pytanie: czy moge tego instaltora po prostu usunąć i od nowa zianstalować?CZy tak da się?[Sry. za takie pytanie ale nigdy z WI problemów nie miałem.Pozdro

20080429193915

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się