PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2008 o 20:34, rafekx 12 napisał:

Temat do zamknięcia.

Ty tu nie jesteś moderatorem. Inni też chcą skorzystać z pomocy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 11:16, TetraGramaton napisał:

Ty tu nie jesteś moderatorem. Inni też chcą skorzystać z pomocy.

Myślę, że koledze raczej chodziło o wątek z jego problemem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 11:16, TetraGramaton napisał:

> Temat do zamknięcia.
Ty tu nie jesteś moderatorem. Inni też chcą skorzystać z pomocy.




Sry. wielkie pomylił mi sie temat z tematem o problemi z Scarface...Wielkie sorry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech ta popularność tematu... niektóre problemy giną wśród nawału innych... Jak mój... Wkładam do napędu czystą osiemsetkę a Nero i tak wykrywa tylko 700 MB ;/ ktoś wie dlaczego? Jestem pewien że wkładam 800 MB żeby nie było ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:34, M S 13 napisał:

Ech ta popularność tematu... niektóre problemy giną wśród nawału innych... Jak mój...
Wkładam do napędu czystą osiemsetkę a Nero i tak wykrywa tylko 700 MB ;/ ktoś wie dlaczego?
Jestem pewien że wkładam 800 MB żeby nie było ;/

Niektóre stare napędy ich nie obsługują (laser wysuwa się tak daleko że trzeba rozkręcić napęd i przesunąć go z powrotem na początek, bo automatyka nie potrafi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 19:49, sig. napisał:

Niektóre stare napędy ich nie obsługują (laser wysuwa się tak daleko że trzeba rozkręcić
napęd i przesunąć go z powrotem na początek, bo automatyka nie potrafi).


Ciekawe.. ;) a znasz się na aktualizacji BIOS-u? Bo jest mi potrzebna takowa ;) Ale nie chodzi mi o "ściągnij to i to zrób to tym i tym" tylko tak krok po kroku najlepiej żebym sobie płyty głównej nie zepsuł;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację BIOSu można zrobić na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest poprzez system Windows. Musisz zainstalować program dołączony do mobo (najczęściej coś z Live Update) oraz ściągnąć nową wersję BIOSu ze strony producenta. Następnie "wchodzisz" do programu i tam szukasz funkcji - BIOS Update lub coś podobnego. Klikasz i zaznaczasz plik z BIOSem. Dalej komputer zacznie update BIOSu. Ważne jest byś w żadnym wypadku nie restartował teraz PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość poważny i frustrujący problem. Otóż gdy wchodzę do niezależnie jakiego folderu na dysku pojawia mi się błąd (obrazek). Jestem pewnym, że to jakiś robak - skoro mam "Okienka" w języku polskim, dlaczego błąd pojawia się w języku angielskim? Wie ktoś jak taki błąd naprawić - próbowałem wszystkiego od Avasta po Spybota...

20080430221308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 16:34, M S 13 napisał:

[..] Jestem pewien że wkładam 800 MB żeby nie było ;/

Rozwiązanie znam tylko ze słyszenia. W zaawansowanych opcjach Nero daje się ustawić pojemność płyty poprzez zwiększenie ilości minut muzyki (chyba do 91), które daje się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:13, Bifur napisał:

skoro mam "Okienka" w języku polskim, dlaczego błąd pojawia się w języku angielskim?

Bo ten komunikat jest częścią złośliwego oprogramowania, które ma Ciebie nakłonić do zakupu jakiegoś programu, który ten rzekomy niebezpieczny wirus usunie. Na początek sprawdź, czy wraz ze startem systemu nie są uruchamiane żadne nieznane Ci programy np. używając polecenia msconfig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 22:13, Bifur napisał:

Mam dość poważny i frustrujący problem. Otóż gdy wchodzę do niezależnie jakiego folderu
na dysku pojawia mi się błąd (obrazek). Jestem pewnym, że to jakiś robak - skoro mam
"Okienka" w języku polskim, dlaczego błąd pojawia się w języku angielskim? Wie ktoś jak
taki błąd naprawić - próbowałem wszystkiego od Avasta po Spybota...



Po pierwsze uruchomić tryb awaryjny, odpalić CCleanera i wywalić śmieci. Potem Uruchom - > msconfig -> wyłączyć wszystkie programy startujace z kompem. Potem odpalić Spybota i/lub AdAware - przeskanować dysk. Następnie pobrać i zainstalować trialową wersję Panda Antivirus 2008 i przeskanować system. Sprawdź w raporcie Pandy gdzie będzie kasować wirusy i potem ręcznie sprawdź te foldery, jeśli zostały tam podejrzane pliki usuń je ręcznie (oczywiście wszystko w trybie awaryjnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:46, M S 13 napisał:

> Niektóre stare napędy ich nie obsługują (laser wysuwa się tak daleko że trzeba rozkręcić

> napęd i przesunąć go z powrotem na początek, bo automatyka nie potrafi).

Ciekawe.. ;) a znasz się na aktualizacji BIOS-u? Bo jest mi potrzebna takowa ;) Ale nie
chodzi mi o "ściągnij to i to zrób to tym i tym" tylko tak krok po kroku najlepiej żebym
sobie płyty głównej nie zepsuł;/


Zależy jakiej firmy masz płytę główną. Jesli MSI czy Gigabyte''a aktualizacja BIOSu sprowadza się do odpalania jednego pliku (pod Windowsem) i po problemie :) Podaj konkretny model płyty głównej, a będzie można powiedzieć coś kontretniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:58, DJ Danielus napisał:

Aktualizację BIOSu można zrobić na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest poprzez system
Windows. Musisz zainstalować program dołączony do mobo (najczęściej coś z Live Update)
oraz ściągnąć nową wersję BIOSu ze strony producenta. Następnie "wchodzisz" do programu
i tam szukasz funkcji - BIOS Update lub coś podobnego. Klikasz i zaznaczasz plik z BIOSem.
Dalej komputer zacznie update BIOSu. Ważne jest byś w żadnym wypadku nie restartował
teraz PC.

Twoja metoda ma jedną, "malutką" wadę. Mianowicie Windows jest niestabily. Ryzyko awarii jest więc całkiem spore. Znacznie lepiej zrobić to przez pendrive''a lub DOS-a...Może odrobinkę trudniejsze, ale znacznie bezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat updatuje bios z poziomu windows (jesli tylko jest taka mozliwosc) i jeszcze ani razu nie mialem "pada"

za to raz zdarzylo mi sie uwalic plyte z poziomu dos ;) - bios sie sflashowal poprawnie, a po restarcie plytka umarla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2008 o 20:46, M S 13 napisał:

Ciekawe.. ;) a znasz się na aktualizacji BIOS-u? Bo jest mi potrzebna takowa ;) Ale nie
chodzi mi o "ściągnij to i to zrób to tym i tym" tylko tak krok po kroku najlepiej żebym
sobie płyty głównej nie zepsuł;/

Jeżeli konkretnie podasz model płyty głównej (może podać ci to CPU-Z w zakładce motherboard), to pewnie ktoś zdoła ci pomóc.
PS Mimo, że wielu ją poleca, to ja zdecydowanie odradzam aktualizację BIOS-u przez Windowsa. Może i to najprostsza metoda, ale też najbardziej ryzykowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co jest wg Ciebie ryzykownego w korzystaniu z narzedzi wydanych przez producenta plyty glownej a rpzeznaczone do aktualizacji biosa z poziomu windows ?:)

niestabilny windows? moze 95/98 byly niestabilne ale 200/xp/vista ? fakt - jesli sie bardzo przylozyc mozna zrobic bsod wywolujac bledy na sterownikach ale to wymaga nielada wysilku. sam system nie ma rpawa ot tak sie "wylozyc"

po drugie -praktycznie kazd nowa plyta glowna jest wyposazona w mechanizm umozliwiajacy przywrocenie biosu w przypadku bleow w czasie flashowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się