PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2008 o 21:20, 143872 napisał:

Znajomy ma problem bo nie wie jak ma się dowiedzieć jak sprawdzić jaki się ma model monitora,
może mi ktoś powiedzieć jak to sprawdzić?

być może everest podaje taką informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:20, 143872 napisał:

Znajomy ma problem bo nie wie jak ma się dowiedzieć jak sprawdzić jaki się ma model monitora,
może mi ktoś powiedzieć jak to sprawdzić?

Oglądnij go ze wszystkich stron, nawet od dołu(heh miałem raz taki przypadek, że tam akurat było. xP). Powinieneś znaleźć, a jak nie to spróbuj everestem(jak podał sig).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 21:34, sig. napisał:

być może everest podaje taką informacje

U mnie działa, u kumpla zapewne też podziała, wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów. Mam nowy komputer, przed chwilą chciałem obejrzeć na nim film (seria Bourne, całkowicie legalnie), jednak media player nie mógł odtworzyć, więc zainstalowałem ALLPlayera. Ten też miał problem, więc zainstalowałem kodek EMPG2 (jakoś tak). Teraz w media playerze wyskakuje mi błąd, że jest problem z cyfrową ochroną praw autorskich, a ALLPlayer krzyczy : cant render one or more stream. Co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 22:45, Full Wypas napisał:

Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów. Mam nowy komputer, przed chwilą chciałem obejrzeć
na nim film (seria Bourne, całkowicie legalnie), jednak media player nie mógł odtworzyć,
więc zainstalowałem ALLPlayera. Ten też miał problem, więc zainstalowałem kodek EMPG2
(jakoś tak). Teraz w media playerze wyskakuje mi błąd, że jest problem z cyfrową ochroną
praw autorskich, a ALLPlayer krzyczy : cant render one or more stream. Co robić??

To użyj DivX(wygogluj go), on odpali każdy film(jak w ALLPlayer kodeka brakuje, to w tym nie). xP

A to naprawić to po prostu reinstall i już, o ile też w tych, które ci działały dobrze pojawia się błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2008 o 22:49, Gol Galad napisał:

To użyj DivX(wygogluj go), on odpali każdy film(jak w ALLPlayer kodeka brakuje, to w
tym nie). xP

Zainstalowałem. Od razu jak się odpala pojawia się okno, że wystąpił błąd i divX się zamyka. Nawet nie mogę otworzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc bo juz nie wyrabiam psychicznie....
Kupilem 1,5tyg temu kompa. Intel core 2 quad q6600 2,4ghz 4gb ram ddr2 gforce 8800 gt 512mb windows vista 64. wszystko dzialalo jak ulal do wczoraj gdy wieczoreem gdy konczylem swoja przyfode z lotro wylaczelm komputer z opcja instalacji aktualizacji...dzis z rana chce wlaczyc kompa a on dead....nie rusza system. ladowanie konczy sie na microsoft corporation a potem w momencie gdy powinno wyskoczyc logo windy pojawia sie czarny ekran i nic (nawet 45min czekanie nie dalo nic) probowalem naprawiac i rozne cuda i nic. to sie wkurzylem i biore sie za przeinstalowanie systemu dane szlag trafil. zainstalowalem wszystko jeszcze raz sciagnalem ze strony jakies microsoftu directx 10 i instaluje wszystko gra wlaczam aktualizacje lotro (kazdy chyba wie ile to sie sciaga....) no i teraz zainstalowalem warhammer mark of chaos hula jak marzenie, to chcialem sobie w c&c3 pograc a tu(błąd na zdjęciu) co robić? poza tym za kazdym razem jak włączam kompa to komp (mimo tego ze przeinstalowalm) umiera dopiero po resecie zaczyna dzialac. co mam robic bo juz sil nie mam ? prosze o odpowiedz i pomoc. bo mi w serwisie powiedzieli ze nie biora odpowiedzialnosci za system vista......pomoze ktos?

przeinstalowalem system zainstalowalem najnowsze sterowniki (tak jak radzi pomoc techniczna) i nic mi to nie dalo wciaz ten sam blad. chce koniecznie pracowac na viscie a nie moge sobie poradzic w jej okielznaniu! prosze pomozcie bo nie mam sil. panowie informatycy oferowali mi na moj problem tylko przeinstalowanie systemu. czy ktos jest mi w stanie pomoc?? bardzo prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...../
Mam dla ciebie zła wiadomość. Pod Vistą 64 bit często nie działają gry, co bywa oznaczone na pudełku z grą np. Assasin''s Creed-a, w wymaganiach:
"System operacyjny: Windows XP/Windows Vista, wersja 32-bitowa (tylko)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno- sciągnąłem SubEdit-Playera. Odtwarza film, ale jakby po części, tzn gdy chcę otworzyć film wchodzę w płytę i poszczególne kawałki, inaczej się nie da. O co chodzi? A te kodeki zainstalowałem, nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha... A tego programu dołączonego na płycie nie można skądś ściągnąć? Bo nie mam zielonego pojęcia gdzie są płyty dołączone do sprzętu. Brat zajmował się kupnem go a teraz wszystkiego sie menda wypiera i na mnie zwala winę że nie wiem gdzie są płyty z oprogramowaniem do sprzętu. ;/ Więc: nie da się tego ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:17, ziptofaf napisał:

/...../
Mam dla ciebie zła wiadomość. Pod Vistą 64 bit często nie działają gry, co bywa oznaczone
na pudełku z grą np. Assasin''s Creed-a, w wymaganiach:
"System operacyjny: Windows XP/Windows Vista, wersja 32-bitowa (tylko)"


ale mam np assasin creed i dziala normalnie...a c&c3 wczesniej dzialalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc mam dość nietypowy problem. Mianowicie miałem dwa systemy – Auroxa i Windowsa. Z tym, że na partycji z Linuxem zaczęło brakować mi miejsca. A więc usunąłem jedną z partycji Windowsowych i utworzyłem nową, bez żadnego systemu plików i nazwy (po to, aby wystarczyło ją sformatować pod Linuxem, by mieć trochę dodatkowego miejsca.) Jakie było moje zdziwienie, gdy po restarcie PC-ta...nic. I to dosłownie nic. GRUB (menadżer systemów do uruchomienia) nie dał żadnej możliwości wyboru systemów, jak zazwyczaj robi, a jedynie wyświetlał komunikat o błędzie. Jako, że zgadłem, że problem musi mieć jakiś związek z MBR, to czym prędzej wsadziłem płytkę z XP-kiem w celu uruchomienia konsoli odzyskiwania. Jednak nie miałem takiej opcji, tak jakby nie było żadnej wcześniejszej instalacji. (w ogóle nie pojawiał mi się komunikat: „Wciśnij R, aby...) Instalator docierał do miejsca, gdzie można wybrać miejsce instalacji. W akcie desperacji po prostu wyrżnąłem tą partycję, którą ostatnio utworzyłem. Co ciekawe, zadziałało. Windows się uruchamia, ale nie mam możliwości wyboru systemów (czyli nie mogę włączyć Linuxa). I pytanie: co zrobić, aby przywrócić Linuxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że grub był w mbr a nie obsarze startowym partycji? Jeśli tak to googluj, w przypadku gruba naprawa jest bardziej skomplikowana niż przy lilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie sorry wielkie za podwójnego, ale na płytce nie było nic z napisem Live update. Były sterowniki, jakieś utilites, i dane kontaktowe z Asrockiem. Więc co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się