PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 16:11, macned napisał:

> > > Jeśli dobrze cię rozumiem do hasła żadnego nie mam ,o żadne hasło mnie
nie
> prosi
> > podczas
> > > logowania.
> >
> > Czyli twoje konto w Windowsie jest bez hasła?
>
> Tak ,jest bez hasła.
Jak masz stawione autologowanie to prawdobodobnie będzie ono resetowane dlatego, że nie
masz ustawionego hasła. Ja na swoim koncie ustawiłem hasło* i autologowanie - działa
dobrze. Spróbuj ustawić hasło, a potem autologowanie. Wtedy nie będziesz miał problemu
z pojawiającym się ekranem startowym.

*pewnie to dziwne - po co haslo jak sie go nie wpisuje? Odpowiedz jest prosta - chciałem
korzystać ze Zdalnego Pulpitu, który wymaga hasła na konto, a nie chciałem jednocześnie
codziennie się z tym męczyć.


Masz na myśli żebu ustawić hasło normalnie czy w rejestrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:05, Ćpunek01 napisał:

Taka płyta główna będzie dobra: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_z_rodziny_P35/Gig
abyte_GA_P35_S3G/pelny,id,50822/

?

Tak ,dokładnie o tej mówiłem ,na niej nie możęsz mieć kart w SLI także decyzja należy do ciebie.Nie jedna osoba powie ci że SLI jest nieopłacalne ,pisaliśmy już o tym ,chyba nawet w tym temacie.
Ja mam P31 ,starszy model i jestem zadowolony z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:00, Logan10 napisał:

> > > > Jeśli dobrze cię rozumiem do hasła żadnego nie mam ,o żadne hasło
mnie
> nie
> > prosi
> > > podczas
> > > > logowania.
> > >
> > > Czyli twoje konto w Windowsie jest bez hasła?
> >
> > Tak ,jest bez hasła.
> Jak masz stawione autologowanie to prawdobodobnie będzie ono resetowane dlatego,
że nie
> masz ustawionego hasła. Ja na swoim koncie ustawiłem hasło* i autologowanie - działa

> dobrze. Spróbuj ustawić hasło, a potem autologowanie. Wtedy nie będziesz miał problemu

> z pojawiającym się ekranem startowym.
>
> *pewnie to dziwne - po co haslo jak sie go nie wpisuje? Odpowiedz jest prosta -
chciałem
> korzystać ze Zdalnego Pulpitu, który wymaga hasła na konto, a nie chciałem jednocześnie

> codziennie się z tym męczyć.

Masz na myśli żebu ustawić hasło normalnie czy w rejestrze ?


Normalnie założyć hasło, a potem autologowanie. (ja tak zrobiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na jeszcze jeden pomysł (prostrzy) dotyczący ukrycia ekranu logowania.
Jeśli na koncie nie masz hasła to przedstawiona przeze mnie metoda (zmiany w rejestrze) może nie działać.
Masz dwa wyjścia
1.Spróbować założyć hasło na konto, a potem autologowanie...
2. Cofnąć zmiany w rejestrze, w uruchom wpisać ''control userpasswords2'', odznaczyć "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło'', a następnie usunąć pozostałe konta -czasami jest kilka kont - np. konto net framework (jak masz zainstalowany). Drugiej metody testowałem dokładnie, bo sam mam hasło założone i nie chce mi się tego zmieniać, ale jakby nie zadziałała 1. metoda to spróbuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 18:45, macned napisał:

Wpadłem na jeszcze jeden pomysł (prostrzy) dotyczący ukrycia ekranu logowania.
Jeśli na koncie nie masz hasła to przedstawiona przeze mnie metoda (zmiany w rejestrze)
może nie działać.
Masz dwa wyjścia
1.Spróbować założyć hasło na konto, a potem autologowanie...
2. Cofnąć zmiany w rejestrze, w uruchom wpisać ''control userpasswords2'', odznaczyć
"Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło'', a
następnie usunąć pozostałe konta -czasami jest kilka kont - np. konto net framework (jak
masz zainstalowany). Drugiej metody testowałem dokładnie, bo sam mam hasło założone i
nie chce mi się tego zmieniać, ale jakby nie zadziałała 1. metoda to spróbuj tego.


Jak na razie pierwsza działa , wprowadziłem hasło i jest dobrze :) nie zredukował AutoAdminLogon do 0 jak wcześniej ,nadal jest 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie już próbuje działać, ale co mi szkodzi spytać, też tutaj. Mam oto taki problem, gdy włączam jakąś gierkę, pojawia się taki komunikat:

System NVIDIA System Sentinel zgłasza, że moc przekazywana do karty graficznej z układem NVIDIA nie jest wystarczająca.

Aby zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnym uszkodzeniem lub doprowadzeniem do zablokowania systemu, procesor graficzny zmniejszył swoją wydajność do poziomu umożliwiającego bezpieczne kontynuowanie wykonywanych operacji.


BTW: Zasilacz Tagana, czyli renomowana marka. Karta graficzna GF7950 GT.
Konfiguracja raczej nie ma nic do tego, bo komputer mam już od 2 lat i teraz dopiero zaczęło się tak dziać, uprzedzając pytanie, TAK mam wpięty kabel dodatkowego zasilania :/

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:22, MastAlol napisał:

Jakieś pomysły?


Powiedz jeszcze tylko jakiej mocy jest ten Tagan. Z tego co pamiętam to 7960GT miały bardzo duży apetyt na moc. Zresztą jak doświadczyłem osobiście Tagan też potrafi się zepsuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

420W, ale właśnie o to chodzi, że dobrze było przez 2 lata. Kurdę, oby tylko nie hardware :/ Zaraz chyba zaktualizuje bios, bo coś o tym ktoś na innych forach pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2008 o 19:22, MastAlol napisał:


Jakieś pomysły?



Miałem kiedyś identyczny problem.. rozwiązanie okazało się w moim przypadku banalne.. rozkręcić, odkurzyć porządnie.. nigdy więcej nie uświadczyłem takiego komunikatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czyścić, ale za dużo to nie dało, może spróbuje odkurzaczem, ale czytałem, że chyba właśnie odkurzaczem nie można, bo coś się może tam zepsuć... jak ty to załatwiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 19:56, MastAlol napisał:

Próbowałem czyścić, ale za dużo to nie dało, może spróbuje odkurzaczem, ale czytałem,
że chyba właśnie odkurzaczem nie można, bo coś się może tam zepsuć... jak ty to załatwiłeś?


Czyścisz pędzelkiem a za pędzelkiem zbierasz odkurzaczem... przynajmniej ja tak zrobiłem.. i wszystko potem hulało jak się patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey ! To znowu ja, dzisiaj wymieniłem zasilacz na 400 W na którym wcześniej pracowałem ;] Niestety jest to samo co było, gry się wieszają. Nie wiem co to może być, ale Speedfan prezentuje się teraz następująco :

20080520213353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamierzam zrobić aktualke BIOSu, bo wszystko inne zawiodło :/ Mam już dyskietkę startową i plik AWARD FLASH, tylko nie wiem jaki bios wybrać (?). Znaczy się jest parę różnych i niby chyba pasowało by wybrać najnowszy, ale każdy jak się okazuje daje coś innego, jeśli dobrze rozumiem...
Zresztą sami zobaczcie i w miarę możliwości doradźcie. http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-8i945p-g-rh.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:53, sig. napisał:

Obejrzyj dokładnie płytę. być może te oznaczenie od f1 do f4 to jej "podwersje"


Nic takiego nie widzę, to chyba po prostu kolejne wersje. No to jasne, że ściągam najnowszą, ale czy przypadkiem nie powinno być rozszerzenia bin, zamiast exe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 07:26, sig. napisał:

> Zwykłe zasilacze chyba mają jakieś zabezpieczenia przed spadkami napięcia (żeby
nic sie
> nie sfajczyło) ,zgadza się ?
owszem, ale tylko do pewnej granicy, Pozatym jeśli prąd wyłączą i napięcie spadnie do
0 to żaden zasilacz nie pomoże.


A jakiego UPS-a moglibyście polecić (cena w granicach rozsądku) do zwykłego pc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się