PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2008 o 19:32, EveRte napisał:

itp. Podalibyście mi strony, z których mógłbym pobrać najnowsze sterowniki,najnowszego
directX itp. na ten komputer

ze strony producenta czyli microsoftu

Dnia 28.05.2008 o 19:32, EveRte napisał:

Procesor - AMD Athlon XP 1800+ (1,54GHz)
Pamięc Ram - 2GB Kingston

niestosuje się ani do jednordzeniowych athalonów ani do pamięci ram

Dnia 28.05.2008 o 19:32, EveRte napisał:

Karta Graficzna - Ati Radeon 9550 series (128mb) shader model 2.0

ze strony AMD (aktualny właściciel ATI). Natomiast nie wspominasz nic o podstawie czyli chipsecie płyty głównej (jego sterowniki instaluje się na samym początku, żeby cała reszta sprzętu była poprawnie obsługiwana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie podałeś producentów i modeli karty dźwiękowej i płyty głównej. Po drugie - jak już skompletujesz te dane, to wejdź na http://www.google.pl/ i wpisz w wyszukiwarce nazwę producenta i model podzespołu, i dopisz słowo drivers lub sterowniki. Potem w wynikach wyszukiwania odszukujesz łączy z nazwą producenta w adresie internetowym. W ten łatwy i przyjemny sposób wyszukuje się sterowników do podzespołów - posiadanego lub nie - komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem zagrać w FEAR, ale 2 minuty po włączeniu gry zobaczyłem Artefakty ;o
Myślę sobie "karta fabrycznie podkręcona, zaczęło sie lato to i się przegrzewa czy cuś" ale włączam Everesta, patrzę a tam... ponad 6000 obrotów wentylatora CPU ;o

Według producenta, max obroty to 2200... (AC Frezer 64 pro).


I to nawet w stanie spoczynku (czy raczej bez włączonej ŻADNEJ aplikacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 22:23, MTSMAFIOSO napisał:

Ostatnio chciałem zagrać w FEAR, ale 2 minuty po włączeniu gry zobaczyłem Artefakty ;o
Myślę sobie "karta fabrycznie podkręcona, zaczęło sie lato to i się przegrzewa czy cuś"
ale włączam Everesta, patrzę a tam... ponad 6000 obrotów wentylatora CPU ;o

Według producenta, max obroty to 2200... (AC Frezer 64 pro).

Widać everest akurat tego czujnika obrotów nie obsługuje, sprawdź speedfana powinien być w tym względzie bardziej wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiacie o fear to sie wtrącę bo mi po jakiś 5 minutach gry np po auto Save robi sie cały czarny ekran gra zwalnia nie widzę textur dosłownie nic zostaje tylko wyłączenie gry i ponowne włączenie xD? pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować mojej siostrze grę Król Lew, jednak wyskoczył błąd pokazany na obrazku. Podobnie było z Kurczakiem Małym i Koziołkiem Matołkiem. Jedyna gra, jaka poszła to Mój Brat Niedźwiedź. Jak to naprawić?

20080529115534

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 11:55, Full Wypas napisał:

Chciałem zainstalować mojej siostrze grę Król Lew, jednak wyskoczył błąd pokazany na
obrazku. Podobnie było z Kurczakiem Małym i Koziołkiem Matołkiem. Jedyna gra, jaka poszła
to Mój Brat Niedźwiedź. Jak to naprawić?


To powinno pomoc http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=19&p=1020 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 12:03, sig. napisał:

chipset to dość mocno grzejący się element, i skoro wentylator tam był to znaczy że potrzebny
do chłodzenia a nie jako ozdoba. najprawdopodobniej się przegrzał,a to uszkodziło/zniszczyło
jego obwody.

Przekazałem diagnozę właścicielowi tej płyty głównej wraz z pretensją, że mógł w ogóle nie demontować wentylatora z okazji podłączania karty graficznej. Nie zraził się zbytnio tym, że i po szkodzie nie wyciągnął wniosków, tylko zapowiedział zareklamowanie (!) tej płyty głównej po przykręceniu wentylatora w miejscu, w którym był. Załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 13:13, Treant napisał:

Przekazałem diagnozę właścicielowi tej płyty głównej wraz z pretensją, że mógł w ogóle
nie demontować wentylatora z okazji podłączania karty graficznej. Nie zraził się zbytnio
tym, że i po szkodzie nie wyciągnął wniosków, tylko zapowiedział zareklamowanie (!) tej
płyty głównej po przykręceniu wentylatora w miejscu, w którym był. Załamka...


Abstrahując od tego konkretnego przykładu. Nic mnie nie dziwi. Tym bardziej po obejrzeniu płyty głównej obsługującej DDR, w której sloty pamięci gość wcisnął DDR2. Udało się, a jakże. Potem klient przyniósł płytę do serwisu "...bo nie działa..." Ludzie mają talent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się słaby zasilacz ,a kompa wypas tak ja , to może spowalniać niektóre komponenty komputera , np. nie wykorzystywać w pełni karty graficznej ????

Mam Hiper 425 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 12:49, hunter22 napisał:

> Chciałem zainstalować mojej siostrze grę Król Lew, jednak wyskoczył błąd pokazany
na
> obrazku. Podobnie było z Kurczakiem Małym i Koziołkiem Matołkiem. Jedyna gra, jaka
poszła
> to Mój Brat Niedźwiedź. Jak to naprawić?

To powinno pomoc http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=19&p=1020 :)


Nie pomogło, gra już była odznaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem związany jest z płytą ASUS P5VDC-X( http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=206&l4=0&model=1126&modelmenu=1). Mianowicie w lutym, ni z tego, ni z owego, zaczął mi się wieszać "Guild Wars", a niekiedy również sam system odmawiał posłuszeństwa. Program "Memtest" wykrył błąd pamięci( jedna kość jednogigowa, DDR2, 533Mhz), więc postanowiłem ją wymienić na dwie jednogigowe kości o tych samych parametrach, tym razem produkcji Kignstona. I co się okazało? Pomimo informacji zawartych w instrukcji płyty, ta ma problemy z obsługą technologii dual-channel. Tutaj pojawia się moje pytanie- ktoś miał podobne doświadczenia z tym sprzętem, czy jest to tylko odosobniony przypadek? A jeżeli tak, to jak się z tym fantem uporać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim zacznij od flasha BIOSu. Nawet na taki sam numer. Z reguły pomaga w walce z niezgodnymi pamięciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 17:39, mrosi napisał:

/.../

Przede wszystkim zacznij od flasha BIOSu. Nawet na taki sam numer. Z reguły pomaga w
walce z niezgodnymi pamięciami.


A ja tak zapytam ,co oznacza "flash" Biosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 18:18, Logan10 napisał:

A ja tak zapytam ,co oznacza "flash" Biosu ?


Najprościej - zastąpienie wewnętrznego oprogramowania płyty głównej nowym. Jeśli nigdy tego nie robiłeś podrzuć płytkę do serwisu - zapłacisz 20-30PLN i zrobią to na poczekaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 18:22, DJ Danielus napisał:

Po prostu update firmware''u płyty głównej.


A no tak ,zapomniałem <lol> już mi ktoś o tym pisał.Można Biosa zaktualizować (samemu) z jakiegoś nośnika np. płytki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:12, Logan10 napisał:

A no tak ,zapomniałem <lol> już mi ktoś o tym pisał.Można Biosa zaktualizować (samemu)
z jakiegoś nośnika np. płytki ?

Naturalnie :) Z systemu - Instalujesz odpowiedni program dołączony do mobo, najczęściej Live Update, etc. Ściągasz odpowiedni BIOS ze str. producenta i robisz update. Można też z poziomu DOS''a (na dyskietce + odpowiedni program) lub po prostu z BIOSu (tu nie wszystkie płyty posiadają taką możliwość).

Chyba tyle :) Z poziomu systemu robiłem update kilkanaście razy i nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się