PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam problem z odtwarzaniem dźwięku. Na panelu przednim mam dwa złącza (różowe [mikrofon] i zielone [głośniki]), z tyłu także. Głośniki i mikrofon mam podłączone do złączy z przodu. Wszystko jest OK, ale gdy przełączam je na panel tylni, nie ma głosu. Jest mi to potrzebne ponieważ panel tylni (Realtek HD rear output) jest wymagany, żeby Fraps nagrywał dźwięk (nic innego nie da się ustawić). W menadżerze urządzeń moja karta dźwiękowa nazywa się Realtek High Definition Audio. Jest to zintegrowana karta dźwiękowa. Mam nadzieję że da się zrozumieć o co mi chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w instrukcje od plyty glownej bo ja mam tak, ze w pewnym miejscu jest zworka i piny, trzeba odpowiednio ta zworke ustawic, zeby wejscia dzialaly z przodu i z tylu.

darkwind21

A skoro postawiles system od nowa, to zainstalowales stery od chipsetu i karty graficznej? Wiem, ze to oczywiste, ale tak pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc dziwny problem, tym razem z dźwiękiem. Czasem on m gra normalnie, a czasem nic nie słychac i tak na zmianę. Sterowniki jakie teraz mam: realtek ac''97 for via (r) audio controler. Co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 09:58, Assasin93 napisał:

Witam, mam problem z odtwarzaniem dźwięku. Na panelu przednim mam dwa złącza (różowe
[mikrofon] i zielone [głośniki]), z tyłu także. Głośniki i mikrofon mam podłączone do
złączy z przodu. Wszystko jest OK, ale gdy przełączam je na panel tylni, nie ma głosu.
Jest mi to potrzebne ponieważ panel tylni (Realtek HD rear output) jest wymagany, żeby
Fraps nagrywał dźwięk (nic innego nie da się ustawić). W menadżerze urządzeń moja karta
dźwiękowa nazywa się Realtek High Definition Audio. Jest to zintegrowana karta dźwiękowa.
Mam nadzieję że da się zrozumieć o co mi chodzi. :)

problem może być wywołany podłączeniem panelu przedniego nieprawidłową wtyczką, jedna jest opisana HD AUDIO a druga AC97 obie są na jednym kablu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy... ładną pogodę dzisiaj mamy :D Proszę was ,potrzebny mi dobry i łatwy w obsłudze program do obróbki filmów[ (wycinanie tego i owego interesuje mnie najjberdziej).
Z góry dziękuję za wszelką a przedewszystkim użyteczną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 19:20, Logan10 napisał:

Witajcie wszyscy... ładną pogodę dzisiaj mamy :D Proszę was ,potrzebny mi dobry
i łatwy w obsłudze program do obróbki filmów[ (wycinanie tego i owego interesuje mnie
najjberdziej).
Z góry dziękuję za wszelką a przedewszystkim użyteczną pomoc.


Przynajmniej jeden, ktory czasami wypije odrobinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć . moj problem dotyczy laptopa acer aspire 5720zg , niedawno zainstalowałem na nim XP gdyż vista to wg mnie pomyłka. jednak mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać , bardzo często podczas pisania sie mi zdarza ze wskaźnik pisania sie cofa i wtedy pisze wpół zdania . np ''to jest kot'' , wpisuje jak nie zauważę ''kot to jest'' , oprocz tego często sie mi zdarza ze okno samo przeskakuje podczas szybkiego pisania. czy jest jakiś sposób na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 08:39, ssendas napisał:

cześć . moj problem dotyczy laptopa acer aspire 5720zg , niedawno zainstalowałem na
nim XP gdyż vista to wg mnie pomyłka. jednak mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać
, bardzo często podczas pisania sie mi zdarza ze wskaźnik pisania sie cofa i wtedy pisze
wpół zdania . np ''to jest kot'' , wpisuje jak nie zauważę ''kot to jest'' , oprocz
tego często sie mi zdarza ze okno samo przeskakuje podczas szybkiego pisania. czy jest
jakiś sposób na to?


Mialem takie problemy z oknami ale do tego wystarczyl antywir.Przeskanuj system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zwróć uwagę podczas pisania czy nie dotykasz palcem touchpad-a. W zasadzie cały czas nie mogę się przyzwyczaić aby na to uważać. Dotknięcie powoduje przeskoczenie kursora w inne miejsce.
Przy okazji - mam identycznego laptopa i nie mam problemów z Vistą. Dokupiłem tylko jedną kość RAMu 1GB i wszystko działa OK. Kupować system do lapka wyposażonego w system to tak trochę nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z bluetoothem. Mam od dwóch dni laptopa model ThinkPad lenovo T61 i pokazują się ikonki od BT, ale wyraźnie coś jest nie tak z samym urządzeniem, bo nawet opcji swoich nie wyświetla po kliknięciu prawym przyciskiem, a powinno. Na rożnych stronach, w tym MSu dowiedziałam się, ze to typowe dla Win XP z SP2, ale ja mam już SP3. Miały to załatwić sterowniki ściągnięte ze strony lenovo, ale nie pomogło. Podobnie ze strony producenta. Czyli broadcom. Nadal jest ikonka w Trayu, ale nie mam urządzenia. Po najechaniu wyświetla się niezmiennie komunikat -" Nie znaleziono urządzenia z interfejsem Bluetooth."
Jest jakiś programik czy coś do konfiguracji urządzenia w panelu sterownia, ale to nic nie zmienia. Menedżer sprzętu pokazuje, że jest, ale przy właściwościach jest bardzo dziwna opcja - tzn nic, poza właściwie obrazkiem czy napisem, że to jest urządzenie BT. I ani opcji, ani spodziewanych zakładek. Jedna rzecz, której nie zrobiłam, ale sie jej obawiam, to sugerowana przez speców Microsoftu modyfikacja rejestru. Mówię o tym: http://support.microsoft.com/kb/883258/pl
Ale też ostrzegają, że to może być groźne w skutkach (dla systemu) i trochę wymiękam.
A połączyć chcę się tylko z moją Nokią 6300. W niej zdaje się wszystko działać jak należy. Ale laptopa nie widzi.
Proszę o wsparcie. Będę bardzo wdzięczna za sugestie.
Jeszcze jedno. Menedżer sprzętu wyświetla licznik magistrali Bluetooth, producenta, ale "lokalizacja - nieznane" Chociaż jest napisane, że urządzenie działa poprawnie... a przecież go nie widać. Tylko w jaki sposób przypisało sobie sterowniki? Naprawdę nie wiem, co mam z tym fantem zrobić... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na obudowie czy nie ma jakiegoś fizycznego włącznika rzeczowego bluedotha. np mój brat ma "suwak" typu działa/nie działa do wi-fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zmienienia sterownika usb z 2.0 do starszej wersji 1.1 na Windowsie XP z zainstalowanym Service Packiem 2 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 12:06, sig. napisał:

sprawdź na obudowie czy nie ma jakiegoś fizycznego włącznika rzeczowego bluedotha. np
mój brat ma "suwak" typu działa/nie działa do wi-fi

Dziękuję, ale zadziałało tylko częściowo. Okazuje się, że było włączone, ale dopiero taki jakby restart coś tam włączył i mogłam włączyć sie radio Bluetooth. W menedżerze sprzętu też zaszła zmiana, bo pokazuje urządzenie. Ale niestety nadal nie mogę się połączyć z Nokią. Za to Nokia już laptopa widzi, ale powiązać nie umie. Może ja tu coś źle robię? Jak klikam prawym na tray icon, to pokazuje się coś innego - "uruchom korzystając z interfejsu bluetooth". Ale chwilę potem dostaję komunikat, że urządzenia nie znalazło.I że może jest nie podłączone itp. Tylko, że to w laptopie chyba jednak jest, bo wszędzie w diagnostyce wyskakuje, że urządzenie działa poprawnie....

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 12:21, Coxsik napisał:

Jest możliwość zmienienia sterownika usb z 2.0 do starszej wersji 1.1 na Windowsie XP
z zainstalowanym Service Packiem 2 ???

Po co? usb 2.0 jest w pełni kompatybilny wstecz, i urządzenia 1.1 bez problemu obsłuży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem ostatnio nowy komputer, w którym posiadam płytę główną MSI p35 Neo (wcześniej miałem P35 Neo-3, ale jej wymiana była konieczna - nie ważne do czego).
W grach takich jak: Wiedźmin, Gothic 3, NFS Pro Street demo i Call of Duty 4 demo mam następujący problem: dźwięk "rwie", tak jakby karta dźwiękowa nie wyrabiała? (Realtek HD Audio, zintegrowana z płytą główną bodajże)Przycina się ten dźwięk, tak jakby ktoś pauzował i "odpauzowywał" co sekundę. W Crysisie nie mam takich problemów w średnich detalach, gdy ustawię na wysokie, oczywiście są.
Wygląda na to, jakby ten dźwięk "ciągnął za sobą" grafikę, czy tam wydajność, ponieważ gdy dźwięk zaczyna przycinać, gra również. Na P35 Neo3 problem ten miałem, po zmianie na płytę, której nazwę widzicie w tytule tematu, problem ten ustąpił tylko w miejscu, gdzie wybieram samochód w NFS Pro Street. Proszę o pomoc, ponieważ są to gry, na których mi najbardziej zależy ostatnimi czasy.

A, byłbym zapomniał - mój komp to Core 2 duo E4600 2,4 ghz, 2 gb ram, Galaxy Geforce 8800 GT 256 mb. Zasilacz I-box z obudowy I-box vision 327 (ma chyba 400w, ale nie jestem pewny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 13:40, sig. napisał:

> Jest możliwość zmienienia sterownika usb z 2.0 do starszej wersji 1.1 na Windowsie
XP
> z zainstalowanym Service Packiem 2 ???
Po co? usb 2.0 jest w pełni kompatybilny wstecz, i urządzenia 1.1 bez problemu obsłuży

No ja mam problem z kierownicą bo ona ma usb 1.1 i po podłączeniu jest komunikat iż nie rozpoznano urządzenia i ma ono awarię. Raz miałem od kumpla pożyczona przedziałkę taką na 4 dodatkowe usb i one były 1.1 i przez nią podłączyłem kierownicę i działała. Więc dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


dzieki za odpowiedz

, e nie lubie systemu ktory tylko ram żre i wyglada jak fajerwerk. on jest be i tyle. :P moze za 2 lata.


zbaczam z tematu,sorki

moj kolejny problem , kupilem sobie mysz tracer exclusive , gdzy bardzo lubie bawic sie w programach graficznych a gimnastyka z kawiszami ctr z / ctr + ctr - mnie juz dobijala. przyciski zoom dzialaja poprawnie ale tylko w przegladarkach internetowych , niestety nie moge tego samego powiedziec o programach typu photshop ora macromedia flash. mam najnowsze sterowniki , w ustawieniach nic nie ma o konfiguracji tych przyciskow...

czy jest jakas rada na to? albo jakas myszke mozecie mi polecic? :) z gory dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się